klekocik slychac. co to moze byc

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

filion
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, o 15:06
Lokalizacja: Tczew

klekocik slychac. co to moze byc

Post autor: filion »

Witam

Nagrałem ten leciutko klekoczący dźwięk, który wydobywa się spod maski 2.0 benz. Wydaje mi się, że dzieje się to tylko jak jest nagrzany. Będą to sprawdzał dalej. Czy to może być słynny jak widzę na forum napinacz paska? albo jakaś rolka czy koło pasowe? Byłem u mechanika od mercedesów (co prawda specjalista od diesli) to mówił, że to nie hydraulika silnika ani nic stamtąd i on by się nie czepiał. Samochód nie bierze oleju i sprawuje się bez zarzutów. Kupiłem go 6 miesięcy temu i nie wiem czy od początku ten klekot był czy sie pojawił.

Filmik poniżej
http://www.youtube.com/watch?v=KbOsczNx9U0
malkontent
Posty: 263
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malkontent »

Na moje niefachowe ucho , to szumi rolka napinacza paska klinowego . Naciśnij palcem amortyzator napinacza w kierunku do głowicy , jeśli zmieni się dźwięk to będzie to ta część . Czy to klepanie podąża za obrotami silnika ?
Na pierwsze mam Marek na drugie Lucas
filion
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, o 15:06
Lokalizacja: Tczew

Post autor: filion »

podąża za obrotami. dzisiaj byłem u innego mechanika i mówił, że dla niego to wyraźnie z rozrządu puka
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

może juz rozciągnięty łańcuch rozrządu?
filion
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, o 15:06
Lokalizacja: Tczew

Post autor: filion »

Tego jakoś super głośno nie słychać, po prostu zwróciło moją uwagę. Oprócz jednego samochodu zawsze posiadałem samochody z łańcuchem i nie słyszałem czegoś takiego. Fakt, że ten silnik ma bardzo wysoką kulturę pracy i jest praktycznie cichutki. W beczce nie słyszałem czegoś takiego a bejce miałem w dieslu, więc sam klekot "kopciucha" zagłuszał wszelkie inne hałasy :) Mechanicy mówią żebym jeździł dalej i się nie przejmował, ale mam słuchać czy się nie pogłębia. Łańcuch jest przewidziany na 500 tyś. i ma wytrzymać. Mechanik mówił, że hałasować może napinacz hydrauliczny, albo jakieś luzy międzyzębowe. Zobaczymy jak będzie dalej.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

to jest cykanie, szum czy terkotanie?

czy wraz ze wzrostem obrotów maleje czy cichnie?

jaki przebieg ma auto?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
filion
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, o 15:06
Lokalizacja: Tczew

Post autor: filion »

W pierwszym poście jest filmik. To jest takie klekotanie wyrażnie słyszalne w miejscu gdzie pod pokrywą przebiega rozrząd. Czestotliwość klekotania wzrasta wraz z obrotami. Nie cichnie, nie jest głośniejsze po prostu częstotliwość rośnie. 220 tyś.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

prawdę mówiąc na filmie bardziej coś szumi niż klekocze.

zdejmij pasek i pokręć kółkami, poruszaj na boki czy nie ma luzu. odpal bez paska na chwilę silnik by wykluczyć rozciągnięty łąńcuch lub napinacz łańcucha, chociaż prawdę mówiąc przy tym przebiegu nie ma prawa być z tym problemu (chyba że by męczony).
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
filion
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, o 15:06
Lokalizacja: Tczew

Post autor: filion »

samochód raczej nie był męczony. i tak musze zmienic ten pasek, więc na dniach będę wiedział czy to może jakaś rolka. silnik pracuje naprawdę super, nie zużywa oleju, pracuje równiótko, więc nie wiem. troche dmucham na zimne. Wole wczesniej włożyć jakąs mniejszą kase niż później miec problem finansowy i unieruchomiony samochód. chciałbym posłuchać takiego samego silnika w innym egzemplarzu, ale nie mam żadnych znajomych z takim samochodem... może jest tu ktoś z takim samochodem z Tczewa albo okolic?

[ Dodano: 2011-08-26, 12:37 ]
klekot najbardziej slychac od 19 - 23 sekundy filmu...

[ Dodano: 2011-08-26, 13:50 ]
dodam, że słychac to tylko na ciepłym silniku
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

zrób co napisałem, potem można kombinować.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
PhantomASA1
Posty: 360
Rejestracja: 20 paź 2010, o 18:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PhantomASA1 »

U mnie w 190 tce(benzyna) taki klekot pojawia się wtedy ,gdy przychodzi czas na regulację luzów zaworowych,nie mam hydraulicznej kompensacji, przy remoncie silnika założono mi zwykłe,regulowane,dźwięk jest taki sam.
phantom WDB210004 1A 148308
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości