Prawidłowe działanie szyb elektrycznych ?/kodowanie? przyucz

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

zibenio
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2011, o 15:41
Lokalizacja: Gdańsk

Prawidłowe działanie szyb elektrycznych ?/kodowanie? przyucz

Post autor: zibenio »

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie

co trzeba zrobic aby szyby elektryczne po przycisnieciu opadały sie automatycznie?

otuż wiemy iż przyciski mają dwa poziomy sterowania ale mi nie działa automatyczne otwieranie i domykanie

Musiałem ostatnio odłączyc aku i po odłaczeniu szyby nie działają jak dawniej

czyli że musze trzymac cały czas wcisnięty przycisk aby otworzyła się do końca i tak samo z zamykaniem


Czy szyby trzeba jakoś zakodowac , przyuczyc?

Jesli tak to jak ?
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Post autor: kakadu »

To sposób na programowanie ,było na Forum

Po odłączeniu akumulatora by działało pełne sterowanie szyb z przycisków na konsoli należy je zaprogramować w ten sposób , że wciskamy przycisk lekko na pierwszy stopień opuszczając szybę w dół , po dojściu do dolnej skrajnej pozycji wciskamy przycisk opuszczania szyby mocniej na drugi stopień i przytrzymujemy kilka sekund . Następnie tak samo postępujemy podnosząc szybę do góry i mamy zaprogramowaną jedną szybę działa wtedy opcja że po wciśnięciu klawisza mocniej na drugi stopień i puszczeniu przycisku szyba dojdzie automatycznie sama w dolne lub górne położenie (w różnych egzemplarzach występują różne przyciski , jedne mają 2 stopnie w górę i dół , inne natomiast 2 stopnie w dół a w górę tylko 1 ) . Procedurę programowania trzeba przeprowadzić kolejno przy każdej szybie , kto ma to też przy szyberdachu . Programowanie otwierania i domykania szyb z kluczyka przeprowadzamy w ten sposób , przytrzymujemy przycisk kluczyka szyby się zamykają , po dojściu wszystkich szyb do góry przytrzymać nadal wciśnięty guzik kluczyka przez kilka sekund . Puszczamy przycisk i ponownie wciskamy i przytrzymujemy dłużej , jeśli programowanie się powiodło to wszystkie szyby powinny się opuszczać . Jedna uwaga programowanie z kluczyka przeprowadzamy z bliskiej odległości od samochodu (do kilku metrów ) kierując oczko podczerwieni kluczyka bezpośrednio na odbiornik w samochodzie ( lusterko wewnętrzne czasem wkładka przy klamce )
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Skrócę wypowiedź.Przycisk każdej szyby wcisnąć do oporu na zamknięcie przez 10 sekund.
Przycisk dachu na górne otwarcie (uchylenie) na 10 sekund.Koniec.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

zibenio, Słabo szukasz
:arrow: viewtopic.php?t=7035
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości