Drgania wał!!! bardzo pilne proszę o pomoc.

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

sebastiantga
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:07
Lokalizacja: lubsko

Drgania wał!!! bardzo pilne proszę o pomoc.

Post autor: sebastiantga »

Witam mam problem z autem wcześniej zaczęło mi auto drgać przy prędkości 110 -120 km/h i jeszcze do tego drgał mi drązek zmiany biegów na dwójce,
pojechałem do mechanika i stwierdził że to jest od wału wiec kupiłem wał, został zmieniony i wszytko było ok przejeździłem jakieś 500 km i znowu zaczyna robić się to samo, i teraz proszę o pomoc. może ktoś się spotkał z czymś takim i może mi doradzić. bardzo proszę o pomoc.
E klasa ELEGANCE w210 2.0 benzyna sedan
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

sebastiantga pisze:zaczęło mi auto drgać przy prędkości 110 -120 km/h i jeszcze do tego drgał mi drązek zmiany biegów na dwójce
Być może auto mocno wpadało w rezonans od łącznika wału, podpory lub tłumika drgań. Na jakiej podstawie mechanik kazał wymienić cały wał? Więcej niż pewne, że nie był wyważany...

Dochodzi wadliwy krzyżak wału i poducha skrzyni, a może nawet silnika... Co wymienialiście przy okazji wkładania nowego wału?
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
sebastiantga
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:07
Lokalizacja: lubsko

Post autor: sebastiantga »

. Na jakiej podstawie mechanik kazał wymienić cały wał? Więcej niż pewne, że nie był wyważany...
Dochodzi wadliwy krzyżak wału i poducha skrzyni, a może nawet silnika... Co wymienialiście przy okazji wkładania nowego wału?

mechanik ze mnie mizerny wiec ja tak sie nie znam. ale wszedłem z mechanikiem wiem że auto wcześniej było u niego naprawiane itp. mechanik poruszał wałem i ten co jest bliżej silnika miał luz a ten drugi juz nie pytał sie jeszcze czy rusza sie gałka zmiany biegów, powiedziałem ze tak i powiedział mechanik ze trzeba wał wymienić a wał był wywarzony.

a dotego ja jade na drugim biegu i dodam gazu to w pewnym momecie jak jest podłoketnik to tam wyczuwam drgania nawet na trzecim biegu jak musze zwolnić i nie zmieniam biegu to jest takie drganie
Ostatnio zmieniony 5 maja 2011, o 22:03 przez sebastiantga, łącznie zmieniany 1 raz.
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

sebastiantga pisze:ruszał tym wałem i ten co jest bliźej silnika jak go ruszał to miał luz a tamten z tyłu nic sie nie ruszał
Ciężko teraz cokolwiek stwierdzić, ale luz mógł być np. na sprzęgle wału...

Obrazek

Byłeś jeszcze raz u tego samego mechanika? Jestem ciekaw teraz jego opinii.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
sebastiantga
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:07
Lokalizacja: lubsko

Post autor: sebastiantga »

właśnie nie byłem jeszcze u niego jutro sie wybieram, ale zastanawiam sie czy własnie jechac do niego i anie do kogoś innego
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

najpierw pojedz do niego !
wszak to on zalecal wymienic wał - ciekawe, co teraz powie :lol:

a pozniej na diagnoze gdzie indziej, doktory wiedza, ze nie ma jak konsylium ;-)
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Skoro wymieniał wał i po wymianie na 500km przestało czyli wine ponosi coś co odkręcał czyli któryś łącznik.
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

tonidriver pisze:Skoro wymieniał wał i po wymianie na 500km przestało czyli wine ponosi coś co odkręcał czyli któryś łącznik.
Albo zakładając wał dokręcił wszystkie śruby, co mogło być potrzebne przed wymianą wału, a coś może luzować połączenia po czasie...
Pomijając fakt, że wał mógł być źle dobrany i niefachowo skręcony.

Nietypowa sytuacja i bez dobrych oględzin i sprawnego oka możemy sobie tylko gdybać.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 23 gości