Wymieniać olej w automacie czy nie??

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

dzis wymienilem olej w automacie. olej valvoline type d (typ mb 236.6). udalo mi sie spuscic praktycznie caly olej, znalazlem dodatkowy korek spustowy na sprzegle hydrokinetycznym (ponoc mercedesy tak tylko maja i to nie wszystkie). filtr oczywiscie tez wymienilem. troche czasu mi to zajelo, ale bylo warto.

po wymianie, biegi wchodza bez nawet najmniejszego szarpniecia, a samochod chodzi jakby lzej. takze warto wymieniac olej w asb. moze nawet czesciej niz 60 tys km. pozdro.
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

fabek pisze:dzis wymienilem olej w automacie. olej valvoline type d (typ mb 236.6). udalo mi sie spuscic praktycznie caly olej
To ile litrów wlałeś? I po ile olej?

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

specyfikacje podaja ze w mojej skrzyni miesci sie 7,1 litra oleju. udalo mi sie spuscic okolo 6,5 litra. na D trzeba wrzucic i troche walem pokrecic, to zleca resztki. polowa oleju jest w sprzegle hydrokinetycznym. dokladnie tyle ile zeszlo oleju tyle samo wlalem, caly czas kontrolujac poziom na bagnecie. trzeba pamietac, ze olej trzeba wlewac na raty. nie wolno wlac calego na raz, bo rozsadzi zawory w skrzyni lub doslownie skrzynia eksploduje (mowie powaznie, przypadek z zycia wziety).

olej kosztuje kolo 30zl za litr (nie pamietam dokladnie), placilem 20zl z groszami po znajomosci. ten ATF VALVOLINE TYPE D ponoc jest the best, tak mi powiedzial spec od olejow. zobaczymy ;-) poki co jak wspomnialem skrzynia ZNACZNIE lzej chodzi.
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

fabek pisze:poki co jak wspomnialem skrzynia ZNACZNIE lzej chodzi.
No właśnie za jakieś 15 kkm jestem umówiony z Komarem (skoro jesteś z Giżycka to pewnie obczajasz kto zacz ;-) ) na wymiane oleju w ASB.

A orientowałeś się ile kosztuje olej o takiej specyfikacji w ASO?

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

nonmaximus pisze:
fabek pisze:poki co jak wspomnialem skrzynia ZNACZNIE lzej chodzi.
No właśnie za jakieś 15 kkm jestem umówiony z Komarem (skoro jesteś z Giżycka to pewnie obczajasz kto zacz ;-) ) na wymiane oleju w ASB.

A orientowałeś się ile kosztuje olej o takiej specyfikacji w ASO?

Pozdrawiam,

nonmaximus
Kazika znam bardzo dobrze :-) masz skrzynie 722.617. do Twojej skrzyni taki sam olej jak do mojej, tylko ze 8 litrow az sie miesci. ciekawe czy uda sie caly spuscic. w aso pewnie za taki olej dedykowany do MB zaplacisz okolo 40zl/litr. nie wiem czy jest sens przeplacac.
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

fabek pisze: Kazika znam bardzo dobrze :-) masz skrzynie 722.617
Wg VINu mam 722 606

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ech ten infotech :-| tak czy siak bedziesz mial olej ten sam co u mnie. gdzies wyczytalem ze ten valvoline type d przy nizszych temepraturach zachowuje wlasciwosci, zobacze zima jak sie sprawuje.
Grzegorz_SD
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2008, o 21:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Grzegorz_SD »

czy ktoś z Was wie ile kosztuje wymiana oleju w skrzyni w ASO Mercedesa - bo skoro to taka trudna sprawa to może lepiej powierzyć to komuś kto robi to na co dzień, niż jakiemuś niedoświadczonemu mechanikowi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w serwisie Mercedesa da się sprawdzić historię samochodu - co i kiedy, przy jakim przebiegu zostało wymieniane (autko jeździło w Niemczech do 2006 r.). Bo wiem że VW i Audi mają taką możliwość. Pytam dlatego że kupiłem E320 z przebiegiem 294 tys i ciekawy jestem czy ktoś wcześniej zaglądał do tej skrzyni czy nie. A zgodnie z tym co piszecie to olej powinien tam być już wymieniony przynajmniej ze 2-3 razy :)
W210 - E320 Kombi '97

Gdyby przedni napęd był lepszy, ludzie chodziliby na rękach
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Grzegorz_SD pisze:czy ktoś z Was wie ile kosztuje wymiana oleju w skrzyni w ASO Mercedesa - bo skoro to taka trudna sprawa to może lepiej powierzyć to komuś kto robi to na co dzień, niż jakiemuś niedoświadczonemu mechanikowi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w serwisie Mercedesa da się sprawdzić historię samochodu - co i kiedy, przy jakim przebiegu zostało wymieniane (autko jeździło w Niemczech do 2006 r.). Bo wiem że VW i Audi mają taką możliwość. Pytam dlatego że kupiłem E320 z przebiegiem 294 tys i ciekawy jestem czy ktoś wcześniej zaglądał do tej skrzyni czy nie. A zgodnie z tym co piszecie to olej powinien tam być już wymieniony przynajmniej ze 2-3 razy :)
w ASO kasuja i nie znaczy ze sie znaja na rzeczy ;) oczywiscie mozesz jechac do ASO albo poszukac jakiegos dobrego fachmana od automatow w Twojej okolicy i tez Ci wymieni...niedoswiadczonemu to masz racje...nie dawac zeby sie dotykal :)

w ASO mozna sprawdzic historie samochodu :)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

prawda jest taka ze aso gowno zna sie na automatach i zazwyczaj jezeli chodzi o naprawde asb to zlecaja podwykonawcom i oczywiscie inkasuja swoja prowizje za czyjas robote. moze olej umieja zmienic, nie wykluczam. popytaj sie mechanikow o dobrego speca od automatow jezeli tak bardzo Ci zalezy na tym.

to tylko wymiana oleju.

ale chwila nieuwagi i mozna skrzynie rozsypac. panowie jak ktos chce wymieniac na wlasna reke, nie ma sprawy pilnujcie tylko by nie przelac oleju. jak bedzie za malo to nic sie nie stanie na krotka mete.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Wymiana oleju w ASO to koszt ok. 500-600 PLN, choc gdzies na forum pojawila sie informacja, ze niby 900 ;)

Liczac dobry olej tzn. oryginalny MB po 50 PLN za litr, to cena wcale nie jest taka wysoka, taka operacje robi raz na dluzszy czas, wiec nadmierna oszczednosc moze sie zemscic...
E 220 CDI '01 Elegance
AndrewW210
VIP
Posty: 55
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 11:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: AndrewW210 »

Witam ,

Kichcio to mnie tyle chcieli za wymianę oleju skasować w ASO :!:
Ale znalazłem koło Poznania w Przeźmierowie speca który zażyczył sobie 400 PLN

Nie zła różnica !

Z tego co mi mówił gościu przy wymianie, to w zależności jak traktujemy skrzynie,olej trzeba wymieniać co 40-60 tyś.

Na tym lepiej nie oszczędzać i wymieniać. Zużyty olej traci swoje właściwości i można skrzyni bardzio zaszkodzić.
300 TD KOMBI
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Jak to w końcu jest
Wg tego wątku (wymiana oleju - pkt2) oleju w skrzyniach 722.6 absolutnie nie wymienia się przynajmniej w normalnym użytkowaniu
Co Wy na to bo już sam nie wiem.
Skrzynia chodzi mi elegancko - więc mam wątpliwości czy coś kombinować.
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Kubowy pisze:Jak to w końcu jest
Wg tego wątku (wymiana oleju - pkt2) oleju w skrzyniach 722.6 absolutnie nie wymienia się przynajmniej w normalnym użytkowaniu
Co Wy na to bo już sam nie wiem.
Skrzynia chodzi mi elegancko - więc mam wątpliwości czy coś kombinować.
hm...bo na poczatku MB sobie wymyslil ze w 722.6 sie nie wymienia...ale zycie zweryfikowalo to w ten sposob ze skrzynie zaczynaly umierac i sie okazalo ze jednak warto wymieniac olej w tej skrzynii ;)
Romek69
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2008, o 15:05
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Romek69 »

Zgadzam się z kolegą
Jak wlewać olej to oryginał mercedesa 50 zł za litr i wymienić filtr
Samodzielnie nie radzę po pierwsze w( w 210) niema miarki po drugie korka spustowego na turbinie pompy oleju skrzyni biegów ,olej zlatuje tylko z miski ....szkoda w 124 nie było tego problemu .Morze ktoś wie jak zlać cały olej??
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości