automatyczna skrzynia biegow

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Nie neguje że przegub jest do wymiany,ale nie ma to nic wspólnego ze złą pracą skrzyni
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
przygoda
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2009, o 19:54
Lokalizacja: szczecin

Post autor: przygoda »

dzis to testowalem i moze nie jest to wcale nic zleg ze skrzynia bo tylko w wypadku kiedy wcisne do podlogi to auto sie rozpedza jak wsciekle i biegi przeskakuja przy 3.5 4 tys obrotow. jesli przyspieszam normalnie biegi zmieniaja sie normalnie
Przygoda
JarekW
Posty: 263
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:10
Lokalizacja: Sz-cin

Re: nie przeskakuje

Post autor: JarekW »

przygoda pisze: przy silnym wcisnieciu gazu obroty rosna do 4000 i dopiero wskakuje nastepny bieg. przy delikatnym przyspieszaniu biegi wskakuja bez problemu. czy ktos z was mysli ze ze powod takiego stanu rzeczy moze byc inny niz to sprzeglo ?
Ja tak myślę. Chciałbyś żeby wcisnąć gaz do dechy i żeby silnik kręcił do 2 tys obrotów i zmieniały się biegi na wyższy :shock: . Przecież byś mógł wyprzedzać wóz drabiniasty przy takich parametrach. Myślę, że jest u ciebie coś nie tak bo przy gazie w podłogę powiniem kręcić do 5 tys obrotów.
Wpisz w stopkę jakie masz auto.
S210 300 DT
W124 200 D - skasowany
W115 - oj dawno ......
przygoda
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2009, o 19:54
Lokalizacja: szczecin

Post autor: przygoda »

pierwsza sprawa to fakt ze jest to moj pierwszy automat ale jesli tak jak mowisz kolejny bieg przy bucie wskakuje na tak wysokich obrotach to chyba wszystko jest ok. jezdze w210 3.2CDI

[ Dodano: 2009-02-24, 11:09 ]
pierwsza sprawa to fakt ze jest to moj pierwszy automat ale jesli tak jak mowisz kolejny bieg przy bucie wskakuje na tak wysokich obrotach to chyba wszystko jest ok. jezdze w210 3.2CDI. jednak zastanawia mnie dlaczego przy skrzyni w trybie R auto dostaje znacznie wiekszych wibracji niz np w trybie N. moze ktos wie ?
Przygoda
seb2202
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:21
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: seb2202 »

Witam wszystkich ja mam taki problem z moim e290td automat jak ruszam wolno tak na pól gazu to jest wszystko ok, ale jak mu depne do deski to wcale nie przyspiesza silnik wyje, a nie wkreca sie na obroty dwa to nie wiem co sie stalo ale 125 km/h to jego max czy to moze miec cos wspolnego z temperetura silnika bo mam padniety termostat? prosze o pomoc!!!
E 290TD
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

tryb awaryjny, celowo ogranicza predkosc. mozesz podjechac na diagnoze, bo tak to mozemy zgadywac.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
seb2202
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:21
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: seb2202 »

nie jestem pewien czy to tryb awaryjny bo jak mu puszcze gaz to jedzie normalnie i przezuca normalnie ale taki jakis anemiczny jest .jest to moj pierwszy automat i pierwszy disel, ale corsa mojej dziewczyny 1.2 zbiera sie duzo lepiej niz e290td i to jest przykre wiem ze e290 to nie sa to rakiety, ale wydaje mi sie ze raczej nie powinien miec z tym problemu zeby go wyprzedzic . kik down dziala bo redukuje biegi ale on zamiast przyspieszac to zwalnia :-x :-? .cholera mam ten samochod 45 dni i juz bylem z nim kilka razy u mechanika ciagle cos to sie komp wylozyl to termostat to elektryka a teraz jeszcze to koledzy sie smieja ze to moj stary ford sie msci ze go olalem .no to lipa znowu do warsztatu ale lipa
E 290TD
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Po mojemu to jakis wieśniak gmerał mu w mózgu i maszyna ma stwardnienie rozsiane albo cuś. Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

jakim cudem diagnoza komputerowa pokazala ze termostat padl skoro to czesc mechaniczna?

jedz na normalna diagnoze, bo diagnoza to nie tylko podpiecie komputera i bezmyslne odczytanie bledow, ale tez stwierdzenie co jest przyczyna. osoba ktora sie za to bierze musi miec doswiadczenie i praktyke, bo pol samochodu wymienisz i wydasz mnostwo pieniedzy.

zbyt ubogo opisales swoj problem, to moze byc wszystko. turbo w ogole sie zalacza?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Turbo sie nie zalacza, bo jak kick-down robi i auto nie przyspiesza tylko zmienia bieg i sie zamula to awaryjny przeciez. Mialem tak samo gdy mialem wypiety przewod podcisnienia przy sterowaniu lampami.

Jedz do jakiegos konkretnego mechanika.
E 220 CDI '01 Elegance
seb2202
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:21
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: seb2202 »

dzieki bardzo jutro jade do serwisu mb ,a z tym termostatem to nie na kompie sprawdzany tylko tak z wlasnych ogledzin bo trzyma mi 60c nie wiecej,jezeli chodzi o mechanike pojazdowa to jestem ciemniejszy od korzennych afro-amerykanow ale wydaje mi sie ze turbo sie wlacza ,ale glowy za to nie daje to jest takie wrazenie jakby turbina sie wlaczyla ale cos tam w skrzyni sie slizgalo. ostatni odlaczylem akumulator i moze to byc jakims powodem tego? wim ze musialem na nowo zakodowac szyby bo sie podnosily tylko na jednej pozycji

[ Dodano: 2009-03-01, 13:11 ]
kichcio wlasnie ze nie on jak mu wcisne kick down to redukuje bieg wyje nie przyspiesza ale biegi sie nie zmieniaja

[ Dodano: 2009-03-01, 13:13 ]
na wyzsze
E 290TD
kubokus
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2008, o 14:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubokus »

seb2202 pisze:dzieki bardzo jutro jade do serwisu mb ,
Jak przyjedziesz to powiedz czy ci pomogli...

Ostatnio jak byłem na sprawdzeniu zawieszania w ASO w Bydgoszczy to generalnie nic mi nie pomogli, jak coś waliło tak wali....


Sorry za offtopic tak jestem ciekawy czy pomagają innym....
Mercedes E220 CDI kombi rok 1999 Avantgarde automat
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Mi ASO auto naprawilo ;)
E 220 CDI '01 Elegance
seb2202
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2009, o 19:21
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: seb2202 »

kubakus w bydgoszczy w jakim serwisie byles??? ja chyba jednak nie pojade do serwisu jast taki typ w bydgoszczy pan Kaziu ma warsztacik na nastrojowej boczna od filmowej mowia o nim krol taksowkarzy, teraz juz wiem dlaczego jak tam podjechalem to ujzalem doline krzemowa mercedesa(tylko mercedesy tam staly nic innego) wszystkie modele tam staly od 124 po s211 problem polega na tym ze do niego sie dostac to trzeba tydzien lub dwa wczesniej sie z nim umowic bo caly czas jest zawalony robota .

[ Dodano: 2009-03-02, 08:50 ]
oj przepraszam kubokus nie kubakus :mrgreen:

[ Dodano: 2009-03-03, 09:59 ]
ufffffffffffffffffff wezyk od podcisnienia byl walniety koszt naprawy 30 zl heheheheh dzieki za pomoc
E 290TD
kubokus
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2008, o 14:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubokus »

seb2202 pisze:kubakus w bydgoszczy w jakim serwisie byles??? ja chyba jednak nie pojade do serwisu jast taki typ w bydgoszczy pan Kaziu ma warsztacik na nastrojowej boczna od filmowej mowia o nim krol taksowkarzy
Do tego pana nie udało mi sie trafić. Chociaż słyszałem dobre opinie o nim. Niestety jak byłem u niego miał zamkniete i ani widu ani słychu..Może dlatego, że byłem między Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem.

Byłem w serwisie Mercedesa na Toruńskiej i szczerze mówiąc nie słyszałem ani jednej pochlebnej opinii o nich.....
Mercedes E220 CDI kombi rok 1999 Avantgarde automat
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości