Xenony - zestawy HID

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Żeby było łatwiej:
Temperatura barwowa – temperatura ciała doskonale czarnego, w której wysyła ono promieniowanie tej samej chromatyczności co promieniowanie rozpatrywane. Innymi słowy, jest to obiektywna miara wrażenia barwy danego źródła światła, np.:
2000 K - barwa światła świeczki
2800 K - barwa bardzo ciepłobiała (żarówkowa)
3000 K - wschód i zachód Słońca
3200 K - barwa światła żarowego lamp studyjnych
4000 K - barwa biała
5000 K - barwa chłodnobiała (niektórzy twierdzą, iż jest to barwa lodu, ale ze względu na kilka faz jego topnienia oraz różne rodzaje uważa się to określenie za błędne)
5500 K - barwa dzienna
10000-15000 K - barwa czystego niebieskiego nieba
28000-30000 K - błyskawica
Załączniki
tempbarw.jpg
tempbarw.jpg (4.92 KiB) Przejrzano 2358 razy
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

EBO pisze:Można mieć barwe xenona nawet 12.000K i nie oślepisz drugiej osoby, pod warunkiem, że masz samopoziomowanie.
Z pewnością za 300 zł na allegro takie kupisz...
Awatar użytkownika
EBO
Posty: 524
Rejestracja: 24 lut 2008, o 01:09
Lokalizacja: PL

Post autor: EBO »

davmix pisze:
EBO pisze:Można mieć barwe xenona nawet 12.000K i nie oślepisz drugiej osoby, pod warunkiem, że masz samopoziomowanie.
Z pewnością za 300 zł na allegro takie kupisz...
I co w związku z tym? Bo nie rozumiem twojej wypowiedzi? Chciałeś sie pochwalić, że wiesz po ile xenony chodzą?
w210*2000r*Avantgarde*2.7CDI - SPRZEDANY :(
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

troche durna rozmowa sie wywiązuje o tych xenonach wiec wyluzujcie panowie :)oryginał jest oryginał i juz a chińszczyzna zawsze bedzie chińszczyzną za 300 to nie idzie zarówki kupić oryginalnej
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

windykatorek pisze:troche durna rozmowa sie wywiązuje o tych xenonach
Dopóki Panowie udowadniają Sobie nawzajem Swoje racje można dowiedzieć się ciekawych rzeczy... Wierzę również w to iż Ci Panowie są bardzo kulturalni i nie będą się wzajemnie obrażać, więc póki Co czytam z zaciekawieniem... ;-)
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a może teraz o wyższości bixenonów nad xenonami:)))
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

windykatorek pisze:a może teraz o wyższości bixenonów nad xenonami:)))
No to dajesz pierwszy... :mrgreen:
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

ja uważam że są lepsze bi bo bi to bi jak zapewne wszyscy wiedzą bi to sa dwa żarniki w jednaj zrówce coś takiego jak h4 czyli długie i krótkie , i też sa myte i też sa samopoziomujące , i nie sa chłodzone bo xenon sie słabo grzeje , no tak ale gdybysmymieli bi to nie trzeba by było 4 oczek wiec by kiepsko nasze fury wygldały
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

EBO pisze:davmix napisał/a:
EBO napisał/a:
Można mieć barwe xenona nawet 12.000K i nie oślepisz drugiej osoby, pod warunkiem, że masz samopoziomowanie.

Z pewnością za 300 zł na allegro takie kupisz...


I co w związku z tym? Bo nie rozumiem twojej wypowiedzi? Chciałeś sie pochwalić, że wiesz po ile xenony chodzą?
I teraz sam mi przyznałeś że ci co mają "xenony"(niech wam będzie nazywajcie je tak sobie ale to nie jest xenon bo xenon to jest cały zestaw ze spryskiwaczami itd) oślepiają inne osoby gdzyż moge się założyć że nawet 10% osób które to kupiły nie mają samopoziomowania.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
Awatar użytkownika
EBO
Posty: 524
Rejestracja: 24 lut 2008, o 01:09
Lokalizacja: PL

Post autor: EBO »

windykatorek pisze:oryginał jest oryginał i juz a chińszczyzna zawsze bedzie chińszczyzną za 300 to nie idzie zarówki kupić oryginalnej
A czym niby różnią się takie żarówki kupione na allegro http://www.allegro.pl/item378287414_xen ... _fvat.html , od tych niby "orginalnych" kupowanych w ASO?? Masz jakieś porównanie?
w210*2000r*Avantgarde*2.7CDI - SPRZEDANY :(
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

windykatorek pisze: jak zapewne wszyscy wiedzą bi to sa dwa żarniki w jednaj zrówce coś takiego jak h4 czyli długie i krótkie
Niestety kolego, ale jesteś w mylnym błędzie ;-) . Reflektory biksenonowe mają jedną lampę i przysłonę, która bardzo szybko zmienia sposób rozpraszania światła. Ze względu na dość długi czas rozświetlania lampy wyładowczej w światłach drogowych nie można zastosować takiej lampy.
EBO pisze:A czym niby różnią się takie żarówki kupione na allegro http://www.allegro.pl/item378287414_xen ... _fvat.html , od tych niby "orginalnych" kupowanych w ASO?? Masz jakieś porównanie?
Żarówka jest ta sama, ale reflektor i sposób jego świecenia to już "chińszczyzna"...
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

okular a ja myślałem że jest inaczej żyłem w błedzie .... w sumie to sam sobie tak wykombinowałem , a zarowka z allegro za 100 zł rózni sie od zarówki za 380 zł tym ze jest drozsza o 280 zł i że swieci dłużej , i jest na gwarancji , oczywiscie na allegro zdazają sie farty i można też tanio kupić orygnała

okular szacun masz całkowitą racje to ja sobie ubzdurałem ze tak jest widząc takie zarówki na allegro :
dwa palniki xenonowe, które osadzone są na elektromagnesie oraz moduł przełączającego między światłami mijania a drogowymi. W momencie przełączenia na światła drogowe palnik zmienia kąt padania światła przez wsunięcie do środka przesłony. Dzięki zmianie ogniskowej uzyskujemy światło drogowe.
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
EBO
Posty: 524
Rejestracja: 24 lut 2008, o 01:09
Lokalizacja: PL

Post autor: EBO »

windykatorek pisze: a zarowka z allegro za 100 zł rózni sie od zarówki za 380 zł tym ze jest drozsza o 280 zł i że swieci dłużej , i jest na gwarancji , oczywiscie na allegro zdazają sie farty i można też tanio kupić orygnała
No niestety... ale na te z allegro też jest gwarancja roczna (tyle samo w ASO), świeci tak samo, oznaczenia fabryczne te same, a jak nie widać różnicy to po co przepłacać?
No chyba ze masz na nazwisko Stokłosa i nie masz co z kasą robić :-P
okular pisze:Żarówka jest ta sama, ale reflektor i sposób jego świecenia to już "chińszczyzna"...
Różnica kompletnie niezauważalne!! Sposób świecenie inny???? czyli jaki?
w210*2000r*Avantgarde*2.7CDI - SPRZEDANY :(
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

my się nie rozumiemy jeżeli mowimy o żarówce takiej samej jak oryginał o tych samych oznaczeniach to oczywiscie po co przepłacac:) w gwarancje z allegro tak średnio wierze:)) mówiąc o gownianych zarówkach miałem na mysli no name , podróby czy inne zamienniki
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
EBO
Posty: 524
Rejestracja: 24 lut 2008, o 01:09
Lokalizacja: PL

Post autor: EBO »

windykatorek pisze:my się nie rozumiemy jeżeli mowimy o żarówce takiej samej jak oryginał o tych samych oznaczeniach to oczywiscie po co przepłacac:) w gwarancje z allegro tak średnio wierze:)) mówiąc o gownianych zarówkach miałem na mysli no name , podróby czy inne zamienniki
Chodzi mi o to, że za 300zł można już kupić oryginalne philipsy d2r 4300K, a nie jak twierdziłeś "chińszczyzne", czasy kiedy za te żarówki płaciło się jak za złoto mineły bezpowrotnie. Choć pewno w ASO ceny bedą dłuuuuuugo sie utrzymywać na wysokim poziomie.
w210*2000r*Avantgarde*2.7CDI - SPRZEDANY :(
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości