w 210 kompresor ---- szarpanie ;(

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

piekny jaki hamerykanski:))
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

windykatorek pisze:piekny jaki hamerykanski:))
Niby ma byc to samo co na zdjeciu a nr to:
0 280 217 100 albo 000 094 00 48
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

pierwszy to nr boscha a drugi to mercedesa , to standardowa przepływka tylko ma okragła wtyczke , najczesciej sa prostokatne
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

No i chu* kupilem nowy przeplywomierz i nadal jest to samo.
Przeplywomierz dziala napewno tak jak i ten stary co mialem oryginalny Bosha.
Jednym slowem 250zl zmarnowane :(
Szarpanie oraz duszenie sie silnika caly czas wystepuje :!: :!: :!:
Ma ktos jakis pomysl co to moze byc :?: :?: :?:
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

taaa spakuj sie wez browary i dawaj do mnie ... skasujemy błedy sprawdzimy cisnienie paliwa , co najwyzej bedzies w plecy za paliwo, ewentualnie bedziemy mierzyc wszystko przy wtyczkach, czemu kupiłes za 250 ? przeciez sa po 100 albo i tansze same wkłady
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

windykatorek pisze:taaa spakuj sie wez browary i dawaj do mnie ... skasujemy błedy sprawdzimy cisnienie paliwa , co najwyzej bedzies w plecy za paliwo, ewentualnie bedziemy mierzyc wszystko przy wtyczkach, czemu kupiłes za 250 ? przeciez sa po 100 albo i tansze same wkłady
caly kupilem.
i chyba faktycznie bede musial do ciebie zajechac :idea:

[ Dodano: 2008-10-03, 18:26 ]
Panowie a czy silnik krokowy moze byc tego przyczyna??
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
bo wszystko sporawdzone, czesc wymieniona a nadal to samo.
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Post autor: kompressor »

Tam nie ma silnika krokowego, jest elektroniczna przepustnica.
Katalizator sprawny, nie rozleciał się?
Podobne objawy daje zużyty czujnik położenia przepustnicy tzw. gasgeber.
Przepływomierz za 100 jest nic nie wart bo nie trzyma parametrów, przerabiałem ten temat , tylko oryginał, koszt na ebay.de od 100 euro.
Przepustnica tez lubi kleknąć.
Załatw sobie na podmianę od kogoś.
S280 4 Matik
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

kompressor, no co ty gadasz maja super kartoniki i sa ładnie zapakowane :) tez kupiłem i myslałem ze jestdobry ale niestety ......tych za 160 i 195 tez nie polecam , kupiłem kilka uzywek bosza bede oprobował

[ Dodano: 2008-10-06, 07:29 ]
przepraszam tych ktorym sugerowałem ze warto kupic podrube:(
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
monkey8
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:53
Lokalizacja: wałcz

Post autor: monkey8 »

panowie slyszalem rowniez ze w mercedesie sa nawet problemy z praca silnika jezeli sie wymieni tlumik na nie orginalny chyba ze parametry sa naprawde zgodne z orginalem... najgorsze jest to ze ja nic nie moge zrobic nie podmienie zadnej czesci bo nie mam takiej mozliwosci :( narazie mieszkam na wyspie w norwegii w tym jest problem... no chyba ze auto jest uczulone na wilgoc bo tu mam tego pod dostatkiem pada pada i jeszcze raz pada deszcz, mgly itp.

ostatnio zauwazylem ze wtyczka od przeplywki jest jakby mokra i spocona w srodku olejem moze to tez jest jakis problem w pracy i wlasnie szarpaniu silnika... a chyba tak nie powinno byc???

i zostaje jeszcze to ze musze pospawac wlasnie wydech bo gdzies sie przytarl na przejsciu dla pieszych bo sie nie zauwazylo ;>
lub zapchal sie katalizator bo w pewnym momencie mocy brak auto stoi w miejscu moze to tez jest jakas przyczyna i pytanie:
czy jak wytne calkiem kata to komp nic nie pokaze moze juz ktos tak scial tak wydech??
nowy zółtodziób :)

kompressor w210 99' po lifcie

wystrczy pod noga :)
Awatar użytkownika
darek0473
VIP
Posty: 540
Rejestracja: 22 maja 2008, o 21:11
Lokalizacja: Opole

Post autor: darek0473 »

Witam mam dokladnie to samo po odpieciu przeplywki jest jeszcze gorzej otworzylem nowy temat ;dlawienie silnika; nie widzac tego sorki.
Tak jak napisalem w moim temacie ktos mi kiedys sugerowal na zapchany katalizator i mialem takie wrazenie ostatnio jak jechalem i dalem pelny gaz to kociol :evil: w okolicy katalizatora a obroty w miejscu max do 2.5 tys tak mam przy gwaltownym dodaniu gazu i przelanczaniu biegow na wysokich obrotach np jak zmieniam bieg z 2 na 3 przy 4tys to on sie zastanawia (nie przyspiesza odrazu) po chwilce dopiero wchodzi na obroty i ciagnie dalej
pozdrawiam
E200 2000r
Awatar użytkownika
kompressor
Posty: 527
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 12:27
Lokalizacja: Okolice Goleniowa

Post autor: kompressor »

Co do tłumika i układy wydechowego w kompressorze:
-nie ma zamienników tylko oryginaly tylnia czesc czyli tlumik srodkowy i tylny to koszt 1600 pln
-środkowy i tylny w kombi pasuje od 124 ma nawet numery oe od 124, zdaje sie ze od 280 lub od 320
-katalizatory niestety sa dwa (np. u mnie) i sa tylko w oryginale
katy można sprawdzić demontując ta czesc rury z nimi i lejac goraca wode, okaze sie czy sa drożne

Dławienie silnika to
-przeplywka
-gasgeber czyli potencjometr przepustnicy
-rzadko sama przepustnica, wyciera sie w niej sciezka po ktorej slizgaja sie styki
-niedrozy uklad wydechowy lub pekniety wklad katalizatora ale wtedy raczej auto nie mialo by mocy caly czas

katy ewentualnie mozna wyciac ale ucierpi ekologia i trzeba pamietac ze jesli sa 2 sondy lambda 1 przed katami a 2 za katami to takie rozwiązanie będzie skazane na porażkę
S280 4 Matik
Awatar użytkownika
domin0782
VIP
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2008, o 13:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: domin0782 »

Witam! podepne się pod temat. Z doświadczenia moge już stwierdzić że to napewno nie jest przepustnica powietrza winna. Miałem ten problem. Auto (konkretnie 200kompressor) bez sprawnej przepustnicy przyspiesza jak zwykła dwu litrowka i tyle- normalnie przyspiesza jak auto ponad stu konne, wiem bo od 2 tyg. jezdze ze sprawna przepustnica i jest duza różnica.
Mój problem jest bardzo podobny a może taki sam jak autora tego tematu. Moje 210 nie moge wcisnąć na wyższe obroty np: na 2 biegu do 5tyś, na 3 do 3.5tyś, na 4 do 4tyś poprostu odcina dopływ paliwa,a jak wcisne pedał gazu to dławi się silnik, czasami auto całe się trzęsie jakby coś z tłumikiem się stało, ale wyłącze silnik, odpale i jest ok. Kolega mechanik powiedział że prawdopodobnie mam do wymiany przewody zapłonowe, czy ma racje? jak się upewnić?
99lift/avantgarde/200 kompressor/137KW i 1580KG :)
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

zdejmi pokrywe , wez rozpylacz do kwiatów i w nocy pryskaj jak bedzie ładnie niebiesko masz do zmiany, jak bedzie ciemno to sa dobre
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
domin0782
VIP
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2008, o 13:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: domin0782 »

windykatorek pisze:zdejmi pokrywe , wez rozpylacz do kwiatów i w nocy pryskaj jak bedzie ładnie niebiesko masz do zmiany, jak bedzie ciemno to sa dobre
czym pryskać?
99lift/avantgarde/200 kompressor/137KW i 1580KG :)
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

wodą, oczywicie pryskasz na odpalonym silniku;d
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości