Padła cała elektryka...

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ZlotyW210
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 23:53
Lokalizacja: Nowogard

Padła cała elektryka...

Post autor: ZlotyW210 »

Witam wszystkich, jestem nowy i jest to mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję że wszystko robię dobrze:) Kupiłem wczoraj Mietka z 95roku przed liftem wersja Elegance 300TD 177KM i wszystko fajnie tylko... przedwczoraj kiedy byłem go obejrzeć pierwszy raz wszystko działało w porządku, wczoraj kiedy pojechałem go odebrać bo kupiłem z komisu okazało się że nagle nie działa wentylator od nawiewu, elektrycznie składane zagłówki, elektryczna roleta oraz prawe elektryczne lusterko i centralny zamek, czyli dużo lipy, aku było słabe więc założyłem dzisiaj nowe z rana i okazało się że nagle przestały jeszcze działać elektryczne szyby więc zacząłem rozbierać podłogę od pasażera i przeglądać wiązki i niby wszystko ok tylko centralka od telefonu miała zaśniedziałe kable tak że dwa były urwane więc ją odłączyłem i wyjąłem, później umyłem auto i chciałem wyjeżdżać a tu nagle ani wycieraczki ani kierunkowskazy nie działają, także cała elektryka padła nie wiem dlaczego, sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki i wszystko jest ok tylko jeden mały zielony przekaźnik pod maską z prawej strony od grodzi auta chyba jest uszkodzony bo coś w nim lata. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być?? czy może jakaś masa w bagażniku od czegoś nie łączy? może ta centralka od telefonu ma z tym coś związanego?? Bo nie bardzo wiem już od czego zacząć...
Dzięki z góry za podpowiedzi oraz pozdrawiam :))


Kolego kożystaj z regulaminu
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2010, o 20:42 przez ZlotyW210, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thomascricket
Posty: 259
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:29
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: thomascricket »

Szyby normalka po zmianie akumulatora rozprogramowane dot. programowania jest na forum tylko trza użyć szukajki co do reszty to nie wiem ale było tu coś kiedyś o module komfortu i podobnych objawach ale powoli zacznij od szyb jedno będziesz miał z głowy a potem się przywitaj w powitalni i napewno ci ktoś tutaj pomorze krok po kroku.
Jeśli pomogłem to możesz dać mi tego plusa
Były:
Fiat 126p
Porsche 924
Audi 90
Alfa romeo 75 Twin spark
Ford Mondeo mk1 1.8
Tikacz srebrna strzała
Mercedesik aftomacik 2,9td ava
ZlotyW210
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 23:53
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: ZlotyW210 »

Dzięki bardzo kolego za podpowiedź, jutro rano poszukam jak się programuje szybki i spróbuje a z resztą też spróbuje coś znaleźć a później powalczyć z tym wszystkim bo autko potrzebne i przywitam się również :) muszę tylko sprawdzić gdzie konkretnie znajduje się ten moduł komfortu bo też myślę że coś się z nim mogło stać chociaż nie wiem dlaczego.. Dzięki:)
Awatar użytkownika
thomascricket
Posty: 259
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:29
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: thomascricket »

A ja nie twierdzę że to moduł komfortu po prostu ci sugeruję że może to on bo chyba posiadasz tak owy
Jeśli pomogłem to możesz dać mi tego plusa
Były:
Fiat 126p
Porsche 924
Audi 90
Alfa romeo 75 Twin spark
Ford Mondeo mk1 1.8
Tikacz srebrna strzała
Mercedesik aftomacik 2,9td ava
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

ZlotyW210, Najpierw do pwitalni zajrzyj. ;-)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Tak jest w komisie.Do obejrzenia auta wszystko działa a potem jak dzwonisz,ze chcesz je kupic i przyjeżdżasz aku jest podmieniony na stary i wiele innych rzeczy.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Skąd ja to znam, moje auto na zdjęciach miało np. piękną nie wytartą kierownicę i lewarek
169tys. ładne niepoobijane felgi.Jak dojechałem, to powiedzieli, że w nocy ktoś auto okradł, a oni "biedacy" szybko specjalnie dla mnie kupili "mało używane części"~ 350tys.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
thomascricket
Posty: 259
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:29
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: thomascricket »

i jak kupiłeś takie auto
Jeśli pomogłem to możesz dać mi tego plusa
Były:
Fiat 126p
Porsche 924
Audi 90
Alfa romeo 75 Twin spark
Ford Mondeo mk1 1.8
Tikacz srebrna strzała
Mercedesik aftomacik 2,9td ava
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Od razu się w "niej" zakochałem i jeździmy razem.Sorry za OT.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ZlotyW210
Posty: 10
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 23:53
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: ZlotyW210 »

No z komisami tak właśnie jest ale niestety nic nie poradzimy..
El szyby już działają, ruszyłem kostki te przy słupku drzwi od strony pasażera i jest już oki lusterko jedno też działa a drugie muszę jeszcze oblookać dokładnie co mu jest, poza tym nie działa roleta, otwieranie bagażnika ze środka oraz centralny zamek dlatego że cała ta centralka pod siedzeniem z której wychodzą wężyki jest uszkodzona, tzn była tak mokra ze jak ruszyłem to zaczęła mi się topić kostka a w środku wszystko było tak zgnite że aż się rozsypywało w rękach także muszę kupić nową centralkę i powinno wszystko działać.. Pozostanie wymiana nagrzewnicy bo jest pęknięta i jest zrobiony obieg także w aucie mrozi no ale brak funduszy więc wszystko potrwa a autkiem muszę jeździć..
Zastanawiam się co zrobić z tą centralką bo nigdzie nie ma drugiej takiej o tych samych oznaczeniach, czy mogę ją zastąpić jakąś inną?? co polecacie?? Wrzucam foto żeby był jakiś pogląd..
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości