Mercedes vs BMW

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
ckru
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:50
Lokalizacja: ZPL

Post autor: ckru »

Kolego ale ja mialem na myśli E39 (seria 5) a nie E36 (seria 3) bo to trochę różne klasy samochodów :-|
S210 '98 E300 TD Avantgarde
BMW 316i '96
VW Golf III '95 1.4
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

e36 hehehe ale porownanie po ch**u. nie ten segment samochodow w ogole.
Awatar użytkownika
Marek78
Posty: 39
Rejestracja: 25 maja 2008, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marek78 »

Nie czuje antypatii do BMW i ich posiadaczy,ale do tej marki w polsce przylgnął pewien już stereotyp..i nie zmienia tego nowe modele,o mercedesie i ich włascicielach nikt by nie napisał czegoś podobnego..czytajcie, znalazłem w sieci.. :mrgreen:


Posiadacz BMW jest młody (20-25 lat) w przeciwieństwie do posiadanego BMW. Bolid zwykle ma 15 lat i nabite 300 tys. km (wersja benzynowa) lub 500 tys. (diesel).

Licznik 3 razy był już redukowany zanim znalazł się szczęśliwy kupiec. Cena bardzo zachęcająca, tak ze 6 tys. zł. Wystarczy raz jeden wyjechać na zlewozmywak do UK albo ogórki do Holandii i motoryzacyjne marzenie adepta wiejskiej mafii się spełni.

Będzie mógł raz w weekend wypucować swojego blaszaka, wyjechać na święto dyszla (2 kółeczka po rynku w najbliższym mieście powyżej 20 tys. ludzi i szybka wymiana spojrzeń z innymi młodymi-gniewnymi) i można w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wrócić na wieś, gdzie koledzy jeżdżący na co dzień golfami będą mogli tylko wąchać chmury dymu wydobywające się z już wytuningowanego wydechu (zwykła chromowana rurka z Hypernowej za 20 zł) - następnym wydatkiem będzie 40 zł za folię do przyciemniania szyb, a jak sytuacja finansowa się poprawi (majster na budowie stwierdzi, że dostaniemy legalną umowę) to może kupi się 2 używane zimówki i odwiedzi się mechanika, bo strasznie znosi na prawo.

Auto stoi w garażu i czeka na cotygodniową dolewkę paliwa za 20 zł a młodzian pracowicie układa nową playlistę ulubionych kawałków techno i hip-hop.

Oczywiście chodzi tylko o zmianę kolejności, bo miejsca na rewolucję w świadomości i na playliście nie ma. Nowe kawałki dochodzą tylko jeśli za równie bezpiecznymi murami dyskoteki jak blachami BMW młody człowiek po raz 40 usłyszy `nowe’ nagranie DJ Tiesto i odkryje w nim drugie dno.

Napisałem bezpiecznymi, bo nasz młodzian to bardzo strachliwe stworzenie i boi się wszystkiego czego nie zna. Muzyka bez umc umc umc, tablica rejestracyjna z innego województwa, czy pytania, na które nie można odpowiedzieć tak/nie, bardzo drażnią młodziana, a ten rozzłoszczony wyładuje nerwy pędząc swojego 1,5 tonowego mastodonta 120 km/h po zlodowaciałych drogach wrogich wiosek - niech tylko ktoś odważy się z nim ścigać!

Ale co to, nikomu się nie chce - widać kolesie wiedzą, że ze mną nie ma żartów, zazdroszczą auta i boją się kompromitacji.

Młodzian zdejmuje nogę z gazu - jest już spokojny. Tak, znowu wygrał bez walki i znowu przy triumfalnej przygrywce z ESKI albo RMF MAXXX wjeżdża do stodoły zaadaptowanej na garaż. Dzień się skończył.

Zachodzące słońce gratuluje młodzianowi, że znowu mu się udało - nie zabił siebie a nawet innych. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
E430 avantgarde sedan 99r przed liftem

:) http://www.youtube.com/watch?v=rwAKfRPAwh0 :)
aniol
Posty: 71
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 12:03
Lokalizacja: Anieliny/Warszawa

Post autor: aniol »

Taka niestety jest opinia o użytkownikach BMW w Polsce. kiedy nabyłem moje BMW 525TD kombi to tez się dowiedziałem ze kupiłem samochód dla dresiarza on jednego kolesia. Bo on to na kredyt zakupił VW Passata 2 letniego na kredyt a za jakiś rok zwraca się do mnie czy nie mogę mu załatwić używanych opon do jego biznesowego wozu. Wiec nie każdy kupuje bmw zęby się pokazać . Aja mam porostu sentyment do tej marki i wiem ze mimo ze nabyłem MB następnym moim samochodem będzie BMW
E220CDI 143KM T
Awatar użytkownika
CLK
Posty: 91
Rejestracja: 10 lip 2008, o 16:13
Lokalizacja: WielkoPolska

Post autor: CLK »

aniol pisze:Bo on to na kredyt zakupił VW Passata 2 letniego na kredyt a za jakiś rok zwraca się do mnie czy nie mogę mu załatwić używanych opon do jego biznesowego wozu.
Urzekła mnie Twoja historia... :cry:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

a mnie urzekla historia marka wyzej hehe. chyba masz jakies kompleksy ze tak Cie bola posiadacze BMW.
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

prawda jest taka, że rzeczywiście kierowca Mercedesa powinien być w kapeluszu z siwymi włosami i fajką w ustach. Z kolei w BMW siedzą fanatycy trzech (nieraz czterech - jeden gratis od Adidasa) pasków na boku spodni.
Sam byłem tego świadkiem, jak podszedłem do właściciela (starszego pana) Mercedesa W210, i byłem żywo zainteresowany kupnem - on w końcu zapytał, czy ja nie za młody jestem na to auto, bo przecież Mercedesami jeżdżą ludzie w jego a nie moim wieku :lol:
I inny przykład: zauważcie, że w starszych BMW (np E36) notorycznie widać domorosły tuning: wielkie huczące wydechy, asfaltowe folie na szybach i oczywiście koniecznie znaczki "M power" - im więcej tym lepiej.
Te dwa przykłady świadczą o tych całych powielanych stereotypach. Ja ze swej strony nie zgadzam się z nimi, bo to ludzie je tworzą. Znam wielu kulturalnych właścicieli pięknych BeeMek, jak i młodych ludzi, którzy pomykają AMG.
Nie można generalizować, a te stereotypy bez sensu powtarzane jak plotki, tylko zaogniają sprawę.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ech stereotypy i polska nudna mentalnosc.

mlodzieniec w bmw e36 za 5000zl w nie bedzie jezdzil w mercedesie, bo go poprostu nie stac i tyle, a chetnie by jezdzil takim autem. nie wiecie dlaczego jezdza bemkami? bo za male pieniedze, mozna kupic szybki i calkiem ladny samochod, za te same pieniedze mozna kupic np. fiata uno z '99 hehe. wybor jest oczywisty.
KarolBMW
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:57
Lokalizacja: FSD

Post autor: KarolBMW »

Marek78 pisze:Nie czuje antypatii do BMW i ich posiadaczy,ale do tej marki w polsce przylgnął pewien już stereotyp..i nie zmienia tego nowe modele,o mercedesie i ich włascicielach nikt by nie napisał czegoś podobnego..czytajcie, znalazłem w sieci..
Sam sobie zaprzeczasz w dalszej opowieści
Marek78 pisze:Wystarczy raz jeden wyjechać na zlewozmywak do UK albo ogórki do Holandii i motoryzacyjne marzenie adepta wiejskiej mafii się spełni.
Mądrala... pochwal się jak sam zarobiłeś na auto a nie krytykuj innych młodych ludzi co uczciwie pracują
BMW E34 525 TDS touring
Awatar użytkownika
Gradzik
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 30 sie 2008, o 12:07
Lokalizacja: Opoczno/Warszawa

Post autor: Gradzik »

BMW ma zacięcie sportowe to raz, po drugie kiedyś jak ktoś miał kase to kupował MB.
Dlatego to BMW lepiej pasuje do dresu. Wyobrażacie sobie dresa w okularze?
ex: E 220 CDI '00
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

tak, ja nosze dresy po pracy.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Och, Fabek! Jedna jakółka wiosny nie czyni. Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Awatar użytkownika
Gradzik
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 30 sie 2008, o 12:07
Lokalizacja: Opoczno/Warszawa

Post autor: Gradzik »

fabek pisze:tak, ja nosze dresy po pracy.
Dobrze wiesz, że nie chodzi mi o dresy robocze ;-)
btw wystarczy popatrzeć na ceny i już wiadomo, które auto lepsze
w znajomego E38 poleciał termostat, no i przy okazji pompa wody i wężyki poszły w ......
w MB o takich przygodach nie słyszałem. po prostu wydaje mi się, że MB ma lepsze rozwiązania techniczne
ex: E 220 CDI '00
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Niestety BMW kino dorobiło gębę. Wszelka zwołocz nimi sie zwykle scigała. A reszta łyczków to podchwyciła i już.
A Merole sa generalnie dla pryków i tych co kochaja sie pobujać kanapa na kółkach.Hejk!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

w pracy jezdze nowa 5-tka (e60) 3.0d w manualu.

smiga to niesamowicie, moim zdaniem lepiej niz 3.2cdi.

drogi trzyma sie jak przyklejony, zawieszenie pneumatycznie reguluje sie przy duzych predkosciach, dzieki temu nie wyklada sie na zakretach.

spalanie smieszne, trasa tak 120-130 km/h kolo 7,5 litra ropy...

ale,

siedzenia sa niewygodne, twarde, cale z gabki.

wykonczenia sa ze skrzypiacego plastiku.

klima dziala slabo, nie jest w stanie calego wnetrza dobrze ostudzic.

nie ma mapy nawigacji na polske!!

i w dodatku co miesiac jest cos robione w serwisie, auto jest z 2005.

ostatnio zaczal zdychac mi w warszawce tuz przed zlotymi tarasami w godzinach szczytu. wspomaganie zniklo, potem padl akumulator, w koncu cala elektryka zaczela wariowac.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości