w 210 kompresor ---- szarpanie ;(

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

kody błedów wygenerujesz sobie dioda , podawałem ten sposób juz na forum
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

komputer to nie tylko odczyt i kasowanie błędów, to również kontrola i interpretacja parametrów. Poza tym jeśliby ci silnik nie pracował na wszystkie cylindry to na pewno zapisałby się błąd z wypadaniem zapłonu.
Tak przy okazji, ludzie bardzo często wymieniają świece, a przyczyna tkwi w fajkach zapłonowych. Żeby było ciekawiej, po wymianie świecy, stara fajka ją uszkadza, więc nawet późniejsza wymiana fajki może nie pomóc, gdyż jest uszkodzona nowa świeca. I tak kółko się zamyka. Oczywiście wcale tak nie musi być - ale na opisanym przypadku również ja się sparzyłem :-)
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

luki79, chyba w 2.3 96 rok nie ma mozliwosci podgladu parametrów live
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

w moim E320 W124 z silnikiem starszej konstrukcji (M104.992 wielopunktowy wtrysk elektroniczny HFM VDO) z 1993r., KTS-em 650 bez problemu mogłem diagnozować wartości rzeczywiste. Fakt, nie było to tak wypasione jak w obecnych sterownikach, ale sporo rzeczy widział. Nie wiem jakie opcje mają wszelkie "fejsy", ale jestem przekonany, że auto z 96r przynajmniej urządzeniem Boscha można diagnozować również oglądając parametry live.
Jeśli jest ktoś z okolic Krakowa podobnym bolidem, to zapraszam na test - sam jestem ciekaw!
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

mozliwe z ebardziej zaawansowany sprzet warsztatowy daje rade , ja miałem na mysli interfejsy z alegro rózne odmiany , do uzytku domowego , do 97 roku nie idzie zrobic live po 97 mozna juz bez problemu i całkiem ładnie to wyglada:) tego jestem pewien bo probowałem
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

Ja jestem tego zdania ze ten silnik u mnie musi chodzic plynnie albo jeszcze lepiej i nie przyjmuje do wiadomosci ze sie nie da... potrzebuje tylko troszke czasu bo nie znam silnika ani autka, ale ja to opanuje bez komputerow, warsztatow itd :evil:
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

neonblue pisze:ale ja to opanuje
tego ci życzę, bo masz podejście podobne do mojego - jeśli chodzi o idealny stan samochodu.
Co do sposobu naprawy jednak się różnimy: nie wątpię, że ci się uda naprawić. Może nawet usterka jest oczywista i znajdziesz ją lada chwila. Ale tak to już jest z elektroniką, że nie zawsze się szuka od właściwej strony - często właśnie takie naprawy "po omacku" kończą się sukcesem, ale po bardzo długiej i wyboistej drodze. Komputer ma nam ułatwić od której strony do tematu podejść i o tyle mniej czasu trzeba wtedy na to auto poświęcać :-)
windykatorek, jak w końcu znajdę jakąś maszynę dla siebie, to chętnie na jakimś zlociku bym obejrzał, co taki interfejs potrafi, bo szczerze to nigdy nie widziałem go w akcji.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

te fejsy z netu niewiele potrafia , sa to zabawki cieszace oko na monitorze , nie kasuja wszystkich błedów ba nawet ich nei widza:)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
monkey8
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:53
Lokalizacja: wałcz

Post autor: monkey8 »

windykatorek co twoim zdniam powinnienem zrobic ?? w warunkach domowych.... zczytam kody moze one cos wykaza jak tytlko to zrobie odrazu napisze...

dzieki za pomoc ktora jest dla mnie bardzo wazna ze wzgledu na moja bezradnosc :(

[ Dodano: 2008-09-27, 13:47 ]
z tego co zczytalem wczesniej kiedys tam tak dla sprawdzenia i mialem sobie zapisane

B1235 - emission sensor
B1241 - refrigerant fill
B1416 - coolant circulation pump

skasowalem DTCs

i w dniu dzisiejszym zczytalo tylko te dwa

B1241 - refrigerant fill
B1416 - coolant circulation pump

raczej klima mnie nie obchodzi ale co z

B1235 - emission sensor
B1241 - refrigerant fill
teraz pytanie czy to jest a raczej moze byc przyczyna wlasnie szarpanie ??
nowy zółtodziób :)

kompressor w210 99' po lifcie

wystrczy pod noga :)
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

to wszystko błędy z grupy B (nadwozie) - dużo mniej ważne. Najbardziej powinny cię interesować błędy które mają na początku "P" (układ napędowy).
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

windykatorek sprawdzilem dokladnie wszystko, nawet odlaczylem ako.
Jest tak:
czy mam podlaczona wtyczke do przeplywomierza czy tez odlaczona
to silnik pracuje tak samo (przerywa),
tak jak by wogole nie dzialalo!!!
Tak jak mi pisales 99% to wlasnie przeplywomieerz jest wina calego tego zamieszania :!:
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a to emision sensor nie jest to czasem bład sondy lambda???sonde mozna sprawdzic miernikiem czy oscyluje , ustaw na mv podłacz sie pod kabel sygnałowy plusem i mase minusem dobrą znajdz i zobacz czy wartosci na mierniku oscyluja od 0.1 v do 0.8 mniejwiecej ,daj mu tez w rure pozadnie to powinno wzrosnac jak stoi w miejscu to sonda martwa , ja kiedys spotkałem sie z tym błedem ale nie wiedziałem co to jest , ale sadze ze to nie sonda bo to bład klimy raczej , ten drugi to mało srodka chłodniczego , one nie powinny miec wpływu na prace silnika

[ Dodano: 2008-09-27, 21:07 ]
przepływke tez idzie pomierzyc
musze poszukac

neonblu tu masz foto jak zczytac błedy domowym sposobem , działa to tylko do rocznika 97 , kasowanie zworka tez do 97 tylko

kasowanie mostkujesz spinaczem 1i 4 przekrecasz kluczyki nie odpalasz cofasz kluczyki skasowane

[ Dodano: 2008-09-27, 21:29 ]
neonblue a tu masz jak pomierzyc przepływomierz czy jest sprawny , ty mi juz wisisz zgrzewke browara:))

[ Dodano: 2008-09-27, 21:31 ]
monkey8, ale ty to sprawdzałęs na panelu klimatronika??? jesli tak to on tam tylko pokazuje błedy klimatronika , w roczniku 99 diody spinacze zworki nie pomoga tylko komputer
Załączniki
maf.JPG
kody.JPG
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
monkey8
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2008, o 06:53
Lokalizacja: wałcz

Post autor: monkey8 »

windykatorek

wlasnie tam sprawdzalem na panelu od klimatronika bo taka opcje wlasnie znalazlem w necie
nowy zółtodziób :)

kompressor w210 99' po lifcie

wystrczy pod noga :)
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

tam tylko sprawzisz błedy klimatronika , tak jak pisaęłm u ciebie kasowanie i diagnoza tylko komputer
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

Przeplywomierz juz zamowilem...
za dwa dni wszystko sie wyjasni, badzmy dobrej mysli hehehe :idea:
Załączniki
ppp.jpg
ppp.jpg (39.85 KiB) Przejrzano 2116 razy
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości