Zniknęły kierunki, wycieraczka, ogrzewanie tylnej szyby itd.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ZDZICH
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 09:01
Lokalizacja: WARSZAWA

Zniknęły kierunki, wycieraczka, ogrzewanie tylnej szyby itd.

Post autor: ZDZICH »

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam, jestem nowy na tym forum, więc na wstępie kłaniam się nisko.
Jestem posiadaczem E210 200CDI 1999 rok po liftingu. Mam pewien problem z elektryką w moim samochodzie, a mianowicie: Na skutek grzebania po ciemku przy tylnym kierunku, coś pstryknęło i zniknęły kierunki, awaryjne, klakson, przestała działać wycieraczka, ogrzewanie tylnej szyby. Natomiast bezpieczniki są dobre. Pomóżcie jeżeli wiecie co to mogło by być. Jestem trochę załamany ponieważ tródno jeździć bez kierunkowskazów.
Pozdrawiam Zdzich.
Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: mark »

Witam , sprawdż dokładnie bezpieczniki po wyjęciu ich obejrzyj lub jeszcze lepiej skontroluj miernikiem (próbnikiem) , niekiedy przepali się tak perfidnie że wzrokowo wygląda na dobry , a jednak ma przerwę . Za sygnał dżwiękowy odpowiada bezpiecznik na module przekażnikowym w skrzynce komputerów (komora silnika na fotce poniżej zaznaczony strzałką ) . Bezpiecznik kierunkowskazów nr. 4 jest pod klapką z boku deski rozdzielczej , wycieraczka bezp . nr 3 w skrzynce bezpieczników w komorze silnika , natomiast za ogrzewanie tylnej szyby odpowiada bezpiecznik nr.19 pod tylnym siedzeniem pasażera . Poniżej fotki z umiejscowieniem skrzynek bezpieczników . Numery bezpieczników mogą się nie zgadzać z numerami w Twoim MB , gdyż jest dużo różnych wersji wyposażenia - dla pewności sprawdż wszystkie bo niektóre obwody mają po dwa bezpiecziki np . jeden zabezpiecza sterowniki a drugi obwody mocy .

Pzdr.
Załączniki
Moduł  przekażników  w  skrzynce  komputerów.jpg
Moduł przekażników w skrzynce komputerów.jpg (11.53 KiB) Przejrzano 10173 razy
Skrzynka  bezpieczników  w  komorze  silnika.jpg
Skrzynka bezpieczników w komorze silnika.jpg (39.16 KiB) Przejrzano 10191 razy
Bezpieczniki  pod  tylnym  siedzeniem.jpg
Bezpieczniki pod tylnym siedzeniem.jpg (40.33 KiB) Przejrzano 10191 razy
Skrzynka  bezpieczników  przy  kierownicy.jpg
Skrzynka bezpieczników przy kierownicy.jpg (36.66 KiB) Przejrzano 10191 razy
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
ZDZICH
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 09:01
Lokalizacja: WARSZAWA

Wielkie dzięki

Post autor: ZDZICH »

Witam. Dziękuję za pomoc. Wprawdzie już problem opanowany. Przepalił się bezpiecznik który znajduje się w skrzynce bezpieczników pod maską, ale żeby się do niego dostać musiałem odkręcić pokrywę przykręconą na 5 śrubek, znajdują się tam również jakieś przekaźniki. Twoje fotki pokazują nieco inną skrzynkę bezpieczników. To znaczy, że każdy model ma inne rozwiązania. W każdym razie raz jeszcze wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-09-11, 08:21 ]
Przepraszam skrzynka o której pisałem znajduje się na na zdjęciu nr 4, a musiałem odkręcić całą pokrywę pokrywę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: mark »

ZDZICH pisze: skrzynka o której pisałem znajduje się na na zdjęciu nr 4, a musiałem odkręcić całą pokrywę .
Cieszę się , że już wszystko w porządku i tylko w trybie sprostowania fotka nr. 4 przedstawia skrzynkę bezpieczników w komorze silnika z otwartą pokrywką ( pokrywka jest zabezpieczona podłużną dżwigienką plastikową którą odchyla się w lewo i otwiera pokrywkę - nie ma potrzeby odkręcania całej górnej obudowy w celu wymiany bezpiecznika ) ;-)

Pzdr.
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
ZDZICH
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 09:01
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: ZDZICH »

Nie pomyliłem się.
Po zdjęciu pokrywki która daje dostęp do większości bezpieczników, musiałem odkręcić pozostałą część pokrywy i dopiero tam, znalazłem cztery bezpieczniki z których jeden nr 41 (zgodnie z rozpiską umieszczoną na pokrywce bezpieczników, chociaż nie wiem jak one są numerowane) odpowiada za te wszystkie usterki. Po jego wymianie wszystko wróciło do stanu z przed awarii.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: mark »

W takim razie zwracam honor :mrgreen:

Pzdr.
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
bartosh
Posty: 49
Rejestracja: 13 maja 2011, o 13:09
Lokalizacja: Białystok

Post autor: bartosh »

Dokładnie ta samą awarię miałem (grzebałem przy gnieździe elektrycznym haka) i wywaliło mi kierunki, wycieraczki, klakson, awaryjne, tylną wycieraczkę, spryskiwacz - okazało się że właśnie bezpiecznik nr 41. A najśmieszniejsze jest to, że ja oglądałem wszystkie bezpieczniki, a kolega sprawdzała je kontrolką i wszystkie były "dobre". Po przeczytaniu tego tematu zajrzałem pod nr 41 i co....? I spalony :-). Dzięki wielkie
W 210 320 CDI 2001 kombi Elegance automat
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

temat sprzed 3 lat :-D
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
stanleym210
Posty: 1887
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 16:22
Lokalizacja: siedlce, mazowieckie

Post autor: stanleym210 »

bartosh pisze:Dokładnie ta samą awarię miałem (grzebałem przy gnieździe elektrycznym haka) i wywaliło mi kierunki, wycieraczki, klakson, awaryjne, tylną wycieraczkę, spryskiwacz - okazało się że właśnie bezpiecznik nr 41.
Za to odpowiada moduł "SAM" znajdujący się w głębi skrzynki bezpieczników pod maską.
Mercedes W210 ELEGANCE,
poj. 3,2 Pb + lpg,
wersja z USA
duży wypas, 1999 r.
Mercedesami jeżdżę od 1995 r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości