PROBLEM Z KOPCENIEM I WYSOKIM SPALANIEM POOOMOOOCYYY!!!

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

sekemele
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 15:04
Lokalizacja: Katowice

PROBLEM Z KOPCENIEM I WYSOKIM SPALANIEM POOOMOOOCYYY!!!

Post autor: sekemele »

WITAM! NIEDAWNO KUPILEM E220 CDI Z 2001 ROKU AUTOMAT AVANGARDE, NIESTETY NIE MIALEM OKAZJI NACIESZYC SIE TYM AUTKIEM A WRECZ PRZECIWNIE TYLKO WKU... SIE. MOJE OKO KOPCI NA CZARNO I PALI 10 LITROW NA STO KM PRZY JEZDZIE MEGA EKONOMICZNEJ. DALEM JE DO MECHANIKA "FACHOWCA" JAK SIE SAM OGLOSIL. MOJ AS PRZECZYSCIL KOLEKTOR SSACY GDZIE BYLA CZARNA SADZ STWIERDZIL ZE KLAPY REZONANSOWE PRACUJA DOBRZE I WIEC CZYSCIL EGR LECZ I TO NIC NIE DALO WIEC ZABRAL SIE ZA WTRYSKI LECZ NIE SAM A KUMPEL BOI ON SIE ZA DOBRZE NIE ZNA POWIEDZIAL KUMPEL MIAL NIBY SPRZET I SPRAWDZIL WYSZLO ZE SA OK WIEC KUPILISMY NOWY EGR I PO WYMIANIE TROCHE MNIEJ DYMI LECZ JAJK DAM GAZ W DECHE PALI SIE EPC CZYLI COS Z WTRYSKAMI. SZLAK MNIE TRAFIA GDYZ AS WZIOL 550 FUNTOW I NIC. POMOZCIE COS BLAGAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH PS JESTEM TU PIERWSZY RAZ ZAJEFAJNE FORUM
220CDI Avangarde 2001 Nie gadaj nigdy z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.
Awatar użytkownika
sasza
Posty: 294
Rejestracja: 26 gru 2009, o 12:19
Lokalizacja: rościn

Post autor: sasza »

najpierw zapraszam do powitalni-czekaja tam na ciebie kolego
a ze spalaniem................nieznam sie ....napewno zajrzy tu jakis fachowiec z naszego forum-cierpliwosci.
MAM PRZEŚLICZNĄ ŻONĘ I CUDNĄ KOCHANKĘ-MERCEDES:)))
mb 2.2 diesel 96 rok po taxi;)
Awatar użytkownika
Marcin13736
Posty: 275
Rejestracja: 17 lis 2009, o 00:12
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Marcin13736 »

A jak z dynamiką?
Jeśli będzie nieszczelność w układzie powietrza, będzie niskie ciśnienie doładowania i stąd te kopcenie i zarazem zwiększone zużycie paliwa. Otwórz maskę i posłuchaj, czy jak dodajesz dużo gazu, to czy słycać jakieś syczenie powietrza. U mnie ojciec tydzień temu wymianiał wąż pomiędzy turbo a intercoolerem. Wcześniej autko kopciło i dużo palił. Teraz jest dużo bardziej dynamiczny i mniej pali... Mam nadzieje, że to cię trochę poprowadzi...
W202 '97 250TD 150KM- ex
W210 '00 320 PB automacik
kliknij "pomógł"- jeśli byłem Ci pomocny
sekemele
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 15:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: sekemele »

jesli chodzi o dynamike to jest ok tzn jak daja gaz w deche to jest moment sekunda ze nic aq potem dynamicznie przyspiesza poza tym nie slysze zadnego syczenia dzieki

[ Dodano: 2010-04-03, 20:39 ]
i dalej nikt mi nie chce pomoc... :cry:
220CDI Avangarde 2001 Nie gadaj nigdy z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości