Przygasający wyświetlacz.

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Klej jest do kupienia na allegro.To dwuskładnikowa żywica do szyb podgrzewanych.Taśma też
jest do kupienia na giełdach elektronicznych typu "wolumen" w W-wie.Potrzeba tylko dobrych oczu i "złotych" palców.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
lary
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2009, o 21:11
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: lary »

Ja mam to samo, że po paru godzinach przygasa wyświetlacz i nie widać kilku cyfr na liczniku. Również zauważyłem, że jest to związane z temperaturą im cieplej tym więcej przygasa... :roll:
W210 polar white E290 TURBODIESEL 96'
Suzi SV650S
EX:
W201 arctic white 2,0D 91'
simon 26
Posty: 51
Rejestracja: 8 mar 2009, o 20:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: simon 26 »

Wiec mam powody do radosci ;-) Udalo mi sie naprawic martwe piksele ,a wyswietlacz nie przygasa puki co ,ale zadnej trasy nie robilem wiec poczekamy na efekt. Jesli sposob sie sprawdzi opisze na "zrob to sam".Szkoda,ze nie porobilem foto.

[ Dodano: 2010-02-23, 19:00 ]
O nowej tasmie z gieldy czy nie wiem skad mozesz zapomniec (akurat te zegary),a uzywajac kleju do podgrzewanych szyb to najlepszy sposob na 100% efekt, po okolo 2-3 godzinach roboty plus czas cakowitego wiazania kleju (dragon 24h) skladasz zegary, wkladasz wtyczki i juz wiesz ,ze teraz to juz tylko allegro lub dla mocno zdesperowanych serwis.
W210 E290 turbodiesel classic kombi
GOGO
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:36
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: GOGO »

Zjawisko blaknięcia wskaźników obserwuję już w od 3 lat w swoim aucie i faktycznie może to mieć związek jedynie z temperaturą. Jak w kabinie jest zimno nie ma większego problemu dopiero jak temperatura jest wyższa to wyswietlacz "gaśnie".
W 210 Classic 2,9 TD '96
mpietras
Posty: 41
Rejestracja: 25 cze 2009, o 00:18
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: mpietras »

GOGO pisze:Zjawisko blaknięcia wskaźników obserwuję już w od 3 lat w swoim aucie i faktycznie może to mieć związek jedynie z temperaturą. Jak w kabinie jest zimno nie ma większego problemu dopiero jak temperatura jest wyższa to wyswietlacz "gaśnie".
Na moje oko winien jest tranzystor odpowiedzialny za stopień podświetlenia wyświetlacza. Jest uszkodzony, w momencie kiedy się nagrzeje przestaje przewodzić. Najlepiej byłoby sprawdzić, który element w liczniku sie grzeje i go wymienić. Wstępnie można sprawdzić czy chłodząc grzejący się element wyświetlacz wraca do normy.
WDB2100251A421135 (3.0 TD, sedan, avangarde, klimatronik)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości