Niedziałające liczniki

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

adioos

Niedziałające liczniki

Post autor: adioos »

Witam
Jak w temacie od jakiegoś czasu nie działają mi liczniki zdarzy się dzień ze działają ale jak jest na polu wilgotno lub mrozik co może być przyczyna
proszę o pomoc jakieś wskazówki gdzie szukać ?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Witamy kolego.Widać, że nie zapoznałeś się z regulaminem i nie byłeś na stronie gdzie nasi nowi koledzy mówią Dzień Dobry.I przy okazji przedstaw nam Swoją MB najlepiej z nr.Vin.
Wtedy szybciej Ci pomożemy.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
mnet
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mnet »

U mnie miałem to samo z zegarami. Co ciekawe jak złapały świeciły to wystarczyło, że zgasze silnik to po odpaleniu znów nie świeciły. Podejrzewałem jakąś słabą mase, ale od jakiegoś czasu działają i nie doszedłem gdzie tkwił problem. Jak coś ustalisz to daj znać.
W210 E230 ASB 95' Warszawa 503140979
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Temat dla mnie nieznany.Być może, z dużym znakiem zapytania na to pytanie odpowiedziałaby Star Diagnosis. Jednak znając ten system można tylko zgadywać.
Star Diagnosis nie jest receptą na wszystkie usterki.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
esemowiec
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esemowiec »

Witam serdecznie. Mam nastoletnią okólarnicę WDB 210 004 1A080399 i problem taki jak wyżej opisywany tzn. jak wsiadam rano do auta to zegary się włączają i wszystko charaszo. ale jak wyłączę silnik i odpalę ponownie to wskazówki zegarów stoją w miejscu i tylko ta od obrotów drży i brzęczy. Zespolony czujnik wymieniony i nic, klapa. Może ktoś już naprawiał takie ustrojstwo. Mieszkam we Wrocku może znacie jakiegoś elektryka, elektronika, kowala co mógłby to naprawić? Sam nie dam rady. Nie potrafię.
Pozdrawia.
Raz da już Gwiazda!
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

To awaria licznika, w W-wie ul.Goździków 4. Słyszałem o kimś w Śremie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
esemowiec
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esemowiec »

Witajcie. Jeśli ktoś tu jeszcze zaglądnie to niech wie, że moje zegary ożyły same. Nie wiem dlaczego, ale jak przyszedł mrozik i teperatura spadła poniżej zera to wskazówki ruszyły i teraz jest oki!!! Czary jakieś!!! Nie zagłebiam się w szczegóły i nie wiem dlaczego tak się stało, ale może Ci co mają taką awarię niech swoje zegary trzymają w zamrażarce!!! hehehehehe
Pozdro.
Raz da już Gwiazda!
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Gdzieś nie masz styku.Mróz spowodował połączenie,jak się ociepli kłopot wróci,niestety.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

polecam odlaczyc wtyczke od licznika i przeczyscic styki. oczywiscie kluczyk wyjety.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
esemowiec
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: esemowiec »

Dzięki koledzy za rady, ale teraz nie będę sobie tym głowy zaprzątał. Może jak zrobi się cieplej...
Wcześniej, kiedy problem się pojawił wymontowałem licznik, bo to prosta sprawa, rozłączałem wtyczkę i nawet próbowałem czyścić styki, a usterka była nadal. Aż przyszedł Dziadek Mróz i naprawił auto! Dziekuję ci Dziadku. Tylko żeby Pani Wiosna nie spowodowała ponownego pojawienia się usterki!!!

[ Dodano: 2010-02-18, 17:42 ]
:mrgreen:

[ Dodano: 2010-02-18, 17:42 ]
:mrgreen:
Raz da już Gwiazda!
jarecki500
Posty: 1700
Rejestracja: 18 sty 2010, o 07:39
Lokalizacja: poznań

Post autor: jarecki500 »

ja bym stawiał na dziadka mroza w sensie że wilgoć zamarzła i skonczyło sie "zwarcie" i dlatego ruszyło.... co świadczy tylko o tym że jak odtaje znow problem sie powtorzy
Nissan Primera 1,9 dCi
S210 E290 TurboDiesel Elegance
W124 E250D skradziony
W124 230E LPG ex
W201 200E LPG ex
W123 200D ex
grewales
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2008, o 22:03
Lokalizacja: wrocek

Post autor: grewales »

esemowiec pisze:Witam serdecznie. Mam nastoletnią okólarnicę WDB 210 004 1A080399 i problem taki jak wyżej opisywany tzn. jak wsiadam rano do auta to zegary się włączają i wszystko charaszo. ale jak wyłączę silnik i odpalę ponownie to wskazówki zegarów stoją w miejscu i tylko ta od obrotów drży i brzęczy. Zespolony czujnik wymieniony i nic, klapa. Może ktoś już naprawiał takie ustrojstwo. Mieszkam we Wrocku może znacie jakiegoś elektryka, elektronika, kowala co mógłby to naprawić? Sam nie dam rady. Nie potrafię.
Pozdrawia.
sciagasz licznik (na wylaczonym aku) rozbierasz go do plyty glownej nastepnie rozginasz met pierscien od silniczka wskaznika wyciagasz ostroznie caly mechanizm wskaznika (wczesniej lepiej zaznaczyc markerem) rozkladasz go na dwie czesci (uwaga na miniaturowe podkladki i sprezyne wlosowa) i smarujesz wszystkie zebatki smarem do przekladni plastikowych w ostatecznosci wazelina techniczna skladasz i zaciskasz pierscien tak by przekladnie wskaznika nie kiwaly sie na silniczku i tak jeszcze z innymi najczesciej winny jest wskaznik od temperatury ale lepiej przesmarowac wszystkie
trabant 2.2 96r sedan
PIOTRUŚ
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PIOTRUŚ »

troszkę odkopię temat bo mam problem z licznikiem ale taki ,że po przekręceniu kluczyka na zapłon wskazówka od prędkości zaczyna drgać i trwa to ok 5s potem nagle przestaje i włączają się pozostałe od obrotów ,paliwa i temperatury .Podczas jazdy licznik działa normalnie ...natomiast jak zgaszę autko znowu drga tak z 5s i przestaje. Czy da się tę usterkę naprawić czy należy szukać licznika ???
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Wysechł jeden z kondensatorów elektrolitycznych w liczniku.Kiedyś się zabawiłem się w ten temat w W140 i po 8 godzinach, jak już wymieniłem niemal wszystkie uzyskałem efekt pozytywny.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
mchali
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2009, o 18:18
Lokalizacja: MC-P

Post autor: mchali »

ja miałem tak że nie działały mi zegary i drgała wskazówka od poziomu paliwa, okazało że wina leżała właśnie w tej drgającej wskazówce... :arrow: gość założył mi dobry silniczek od jakichś uszkodzonych zegarów i gitara gra :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości