paliwo z supermarketu

Paliwa alternatywne - gaz, oleje, oraz instalacje zasilające i wszystko co z tym związane.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Waldekps2
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2008, o 14:48
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Waldekps2 »

Jeszcze nie tak dawno nie opłaciło sie "fałszować" ON. Teraz kiedy pojawiło sie więcej aut z dieslami i cena poszła w góre sytuacja sie zmieniła. Z tego co ja zauważyłem najgorsza sytuacja jest na małych wiejskich stacjach. Wiadomo - stary traktor na wszystkim pojedzie i nikt sie nie kapnie że coś jest nie tak a jak ktoś raz przejazdem skręci na taką stacje i zatankuje auto to i tak nie bedzie wracał sie kłucić pszecież. Najlepiej unikać stacii z dwoma czy trzema dystrybutorami gdzieś przy trasie, tankować na zaufanych stacjach w swojej okolicy a tankując w trasie nie lać do pełna żeby w razie czego można było dolać "dobrej" ropy. Lejąc do baku nie widzimy co lejemy. Ja czasem kupuje w beczke i potem dolewam wiaderkiem to czasem trafi sie ropa zupełnie bezbarwna (podobno jest to odbarwiany kwasem opał) , czasem ma odcień czerwony (dolewka opału), czasem niby kolor jest normalny ale jak sie stanie za autem to czuć frytki.... Ah szkoda gadać :evil:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

gdy paliwo dochodzilo prawie 5zl/litr kierowcy benzyniakow z lpg sie smieli, teraz my sie posmiejemy, bo cena ropy jeszcze spadnie. a z tego co wiem lpg bedzie kosztowal ponad 3zl/litr, bo chca akzyce zwiekszyc. kwestia czasu. wtedy gaz bedzie tylko 1zl z hakiem tanszy od benzyny, a wiadomo ze wiecej go spali, bo jest mniej kaloryczny. wiec tankowanie takie same hehe. takze instalacje gazowe beda malo oplacalne.

nie ma jak dobry diesel :)
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

fabek,
Z energetycznego punktu widzenia L.P.G. jest porównywalne z benzyną. Wartość opałowa w porównaniu do jednostki masy jest taka sama, propan-butan 49.400 (KJ/kg) benzyna 46.150 (KJ/kg)


z cena gazu strasza co roku i co roku nic z tego nie wychodzi:) wzrasta cena gazu ludzie zaczynaja kombinowac z podłaczaniem butli tych 11 i zaczyna sie sajgon:)))
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

windykatorek, zle to ujalem. chodzi mi o to gaz jest mniej wydajny od benzyny. nie wiem skad masz te dane, ale z tego co wiem gaz teoretycznie ma wiecej oktanow niz benzyna :!: ale co z tego jak w polsce nie ma zadnych norm na gaz lpg i dobrze by bylo jakby mial chociaz z 90 oktanow, takze nie ma sily musi go wiecej spalic wiecej niz benzyny.

jakby parametry gazu byly idealne to przy dobrej instalacji sekwencyjnej nie bedzie palilo wiecej niz benzyny.

co innego w niemczech. na szwabskim lpg lepiej mi chodzila bemka niz na polskiej 98. cos w tym jest.

ale ale to polska panowie...
Waldekps2
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2008, o 14:48
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Waldekps2 »

Dziś na stacii OSM Łowicz tankowałem ON po 4,05. Z ciekawości przejechalem sie poinnych stacjach i wszędzie było po 4,50 - 4,60 zl litr. Choć podobno paliwa potaniały to niestety chyba tylko dla właścicieli stacii bęzynowych :evil: . Jak jest w waszych rejonach? Widać jakieś zniżki?
Puppet_Master
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2008, o 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Puppet_Master »

Waldekps2

Im wiekszy koncern tym dluzej bedzie trwala obnizka.

Jezeli slyszyl w tv, ze ropa drozeje o 10$, to pojutrze placisz za benzyne 15gr wiecej. Jezeli slyszysz, ze ropa potaniala o 30$, to poczekasz miesiace, aby duze dojne krowy-stacje, spuscily o wiecej niz pare groszy.
MB CDI270 S210 01'
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

cena hurtowa paliwa w/g pkn orlen wynosi 3,27zl za litr obecnie.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

netto...
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
ckru
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:50
Lokalizacja: ZPL

Post autor: ckru »

U mnie dzisiaj ON i PB95 po 4,19 zł (nad morzem 4,65 zł choć to tylko 120 - 150 km ode mnie)
S210 '98 E300 TD Avantgarde
BMW 316i '96
VW Golf III '95 1.4
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

W poniedzialek bede w Starogardzie Gdanskim, Łebie i okolicach. Po ile tam ON? Orientuje sie ktos?

W Radomiu 4,19.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

kurde dobre ceny macie, u mnie przeciagaja te obnizki ile sie da.
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Sorki za mały odpop, ale muszę się podzielić uwagami z ostatnich dni. W Szczecinie właśnie został otwarty market Auchan wraz ze stacją benzynową, gdzie prawie na pusty bak zatankowałem prawie do pełna. Autko śmiga bez zarzutów, cena za PB 95 to 3.75 zł. Po drodze mijałem inne stacje, gdzie były następujące ceny PB 95:
Neste 3.85
Shell 3.91
Orlen 3.93
... dodam, że wszystkie wymienione przeze mnie 4 stacje są bardzo blisko siebie położone.
Zatem po co przepłacać?
Mondzio :D
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

barti pisze:Sorki za mały odpop, ale muszę się podzielić uwagami z ostatnich dni. W Szczecinie właśnie został otwarty market Auchan wraz ze stacją benzynową, gdzie prawie na pusty bak zatankowałem prawie do pełna. Autko śmiga bez zarzutów, cena za PB 95 to 3.75 zł. Po drodze mijałem inne stacje, gdzie były następujące ceny PB 95:
Neste 3.85
Shell 3.91
Orlen 3.93
... dodam, że wszystkie wymienione przeze mnie 4 stacje są bardzo blisko siebie położone.
Zatem po co przepłacać?

a nie mówiłem.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

Ja ostatnio widziałem jak koleś na Tesco w Kaliszu tankował e320 CDI chyba tak po głosie rozpoznałem :) bo nie miało oznaczeń, więc ja też jeżdżę tam 190-tką i się nie boję, zresztą nie ma czego wg mnie na Tesco czy innych stacjach przy marketach jest takie samo lub nawet lepsze niż na BP(Na BP już nigdy nie pojadę kiedyś jak mnie Straż Graniczna na kontrolę zatrzymała to wyciągnęli ropę koloru pepsi właśnie po tankowaniu na BP), a różnica jest znaczna 3,77 a 3,83-3,97 to jednak jest parę złotych do przodu.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
e320cdi

Post autor: e320cdi »

A ja tam polecam stację BLISKA stacja Orlenu ceny niższe bo nie ma na stacjach tych punktów. Także gwarantowane paliwo a cena niższa jak na Lukoilu. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości