paliwo z supermarketu

Paliwa alternatywne - gaz, oleje, oraz instalacje zasilające i wszystko co z tym związane.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

chudy i co z tego ze zamawialiscie to samo paliwo? nie wiesz jak kierowcy cystern dorabiaja na boku? ;)
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

fabek pisze:chudy i co z tego ze zamawialiscie to samo paliwo? nie wiesz jak kierowcy cystern dorabiaja na boku? ;)
No chyba że tak... ;-) A co do ogólnego mojego zdania to chyba crku ma rację. Najgorsze ścieki są chyba na tych stacjach "należących pod..." W sumie nie ma reguły - wszystko zależy od "kreatywności" właściciela, oraz jego załogi ;-) Tak naprawde pod hipermarketem może być super paliwko, a obok na "orlenie" syf. Kawałek dalej może nawet przy takim samym markecie może być syf, a na orlenie malina... Nic, tylko siać rzepak... :mrgreen:
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Potwierdzam ,że wszystkie stacje kupują to somo i hanlują tym samym. Mój ojciec wozi gaz na stacje benzynowe i dobiorców hurtowych i kiedyś w sytuacji ,że tak powiem bardziej rodzinnej atmosfery podczas imienin :mrgreen: podyskutowaliśmy na ten temat. Prawdą jest to ,że w zasadzie wszystkie stacje handlują tym samym palwiem, róznica polega na właścicielu stacji i jego inwencji. A ultimate robi się np tak ,zę do cysterny dolewają poprosu - czasem- uszlachetniacza nic więcej, poprostu lipa.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2008, o 22:30 przez elspasoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

ckru pisze:Pewność można mieć jak się ma swoją stację :-)
pod warunkiem że z rafinerii nie wychodzi walek :P
Awatar użytkownika
ckru
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:50
Lokalizacja: ZPL

Post autor: ckru »

Assassin pisze:
ckru pisze:Pewność można mieć jak się ma swoją stację :-)
pod warunkiem że z rafinerii nie wychodzi walek :P
Korekta - jak się ma swoją rafinerię 8-)
S210 '98 E300 TD Avantgarde
BMW 316i '96
VW Golf III '95 1.4
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ja osobiscie tankuje na stacji pks, nawet dobre ceny maja 4.49zl, w tym samym miejscu tankuja autobusy pks i miejskie, takze sami sobie na ch. nie robia i paliwo jest naprawde dobre.
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

fabek pisze:ja osobiscie tankuje na stacji pks, nawet dobre ceny maja 4.49zl, w tym samym miejscu tankuja autobusy pks i miejskie, takze sami sobie na ch. nie robia i paliwo jest naprawde dobre.
Dobry pomysł... może analogicznie wypróbuję paliwo z Poczty Polskiej (stacji PKS nie widziałem w Szczecinie). Z tego co widziałem, to jest na poziomie cenowych supermarketów.
Mondzio :D
cezary
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2008, o 16:27
Lokalizacja: Stargard Szcz

Post autor: cezary »

jeśli nie chcecie mieć problemów z paliwem w baku to należy tylko tankować na stacjach patronackich.możnaq je poznać po tym,że dana stacja jest oflagowana logo firmy..ja osbiście jestem wierny LOTOS-owi przez 4lata.jest OK!
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

cezary zgadzam sie, na lotosie jeszcze nigdy sie nie zawiodlem.
Awatar użytkownika
ckru
VIP
Posty: 227
Rejestracja: 9 cze 2008, o 08:50
Lokalizacja: ZPL

Post autor: ckru »

A mi w pewnym momencie Astra zaczęła więcej palić na paliwie z Lotosa, ale problemu już nie ma bo Astra zrobiła crash test :-(
S210 '98 E300 TD Avantgarde
BMW 316i '96
VW Golf III '95 1.4
PIOTRUŚ
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PIOTRUŚ »

a ja tankuje na MPO w KRAKOWIE zawsze 20-30 groszy taniej i rewelacyjnej jakości:)
jedynym mankamentem moze byc to ,ze placić można tylko gotówką :->
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Chudy pisze:Nie chce robić reklamy, ale mam informację od kuchni którymi chętnie się podzielę. Kilka lat temu pracowałem w hipermarkecie w dziale ochrony. Jako że stacja to taki punkt szczególnie podatny na różne "przypadki", to nasz dział zajmował się wszystkim (oprócz pracy kasjerek oczywiście). Stacja paliw przy Auchan - jednym z dwóch w okolicach Poznania) Tak więc wygląda to tak: paliwo zamawialiśmy u tych samych dotawców co inne stację. Polityka cenowa wygląda tak, że wysyła się człowieka, aby zorientował się ile kosztuje paliwo w okolicy i urywa się od tego kilka groszy, żeby było taniej. Nawet gdyby zysk był minimalny. Wynika to z kilku czynników:
1. Klient, który przyjedzie zatankować prawdopodobnie zajrzy do marketu.
2. Nie tracimy siana na obsługe stacji(max 3 kasjerki, ochrona itp. na miejscu).
3. Zamawia się dużo paliwa naraz(duży obrót)
Do paliwka nie dodaje się żadnych uszlachetniaczy. Tak więc to raczej uczciwa oferta.
Raczej zgadzam się z tą wypowiedzią ponieważ z moich informacji wynika że przy supermarketach nie bardzo opłaca się kombinować bo to działalność pomocnicza a nie podstawowa z której trzeba się utrzymać (czasem nieźle).
Poza tym tam nie ma kto kombinować.
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
Awatar użytkownika
CLK
Posty: 91
Rejestracja: 10 lip 2008, o 16:13
Lokalizacja: WielkoPolska

Post autor: CLK »

Ja nie mam żadnych dowodów (oprócz mojego zamulonego na kilka dni samochodu), ale szukacie w złym miejscu.
Nie twierdzę, że ktoś dolewa czegoś do zbiorników z paliwem, ale uważam, że nie jest wielkim problemem zamówić gorszej jakości paliwo za niższą cenę.
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

CLK pisze:Ja nie mam żadnych dowodów (oprócz mojego zamulonego na kilka dni samochodu), ale szukacie w złym miejscu.
Nie twierdzę, że ktoś dolewa czegoś do zbiorników z paliwem, ale uważam, że nie jest wielkim problemem zamówić gorszej jakości paliwo za niższą cenę.
No tak, ale ja nierozumiem wiary niektórych że na innych (niż marketowe) stacjach mają na 100% zamówione to lepsze paliwo za wyższą cenę... ;-)
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

dupa i nieprawda. dzis na niemarkowym pks-ie lalem paliwo za 4.42zl, a obok na "markowym i renomowanym" orlenie za 4.70zl duzo gorsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości