problem z oswietleniem tablicy

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

Te miejsca zaślepione "sklejką" służą do kontrolek, które nie są wykorzystane w Twoim aucie. Wszystkie miejsca służące do podświetlania są na pewno wykorzystane.
Smith1970
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2009, o 17:52
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Smith1970 »

Witam wszystkich,
Chciałbym się podłączyć pod temat i zapytać jak wyjąć zegary aby wymienić żarówki od podświetlenia deski. Z prawej strony deski jakoś jakby mi ciemniej :lol:
Nie chciałbym zbytnio porysować deski i tapicerki więc wszystkie porady są nieocenione. Z góry dziękuje. A... i jeszcze nie mam podświetlenia w przełączniku od zapalania świateł - wie ktoś jak to naprawić.? :?:
Mam W210 E320cdi 2000 Avantgarde
E320 cdi
2000 Avantgarde
WDB2102261B293215

oraz
W203 220cdi Classic Kombi 2001
Awatar użytkownika
tomeks215
Posty: 513
Rejestracja: 24 maja 2008, o 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomeks215 »

Oj nie chciało się poszukać. :oops:
O wyjęciu licznika masz tu: viewtopic.php?t=5088
A o przełaczniku świateł też było. Znalezienie postów masz jako pracę domową na jutro :-D
W210 E220CDI '00 -sprzedany
Renault Fluence 1,6 110KM
Smith1970
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2009, o 17:52
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Smith1970 »

tomeks215 pisze:Oj nie chciało się poszukać. :oops:
O wyjęciu licznika masz tu: viewtopic.php?t=5088
A o przełaczniku świateł też było. Znalezienie postów masz jako pracę domową na jutro :-D

Wiem, wiem w między czasie udało mi się to już znaleźć. Wielki dzięki za odpowiedź, jestem tutaj dopiero od kilku dni więc nie zdążyłem się jeszcze rozejrzeć. Poszukam o przełącznikach.
E320 cdi
2000 Avantgarde
WDB2102261B293215

oraz
W203 220cdi Classic Kombi 2001
IRQ
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2009, o 23:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: IRQ »

Witam ponownie.
Jak wcześniej pisałem mam problem z podświetleniem wskaźników i konsoli i obiecałem napisać jakie będą skutki naprawiania.
Zgodnie z sugestiami wyjąłem liczniki i i chciałem sprawdzić co tam nie kontaktuje, ponieważ podświetlenie oprócz włączania sie przypadkowego pojawiało się również po naciskaniu prawej części tablicy. Okazało sie, że zmiany w oświetleniu powoduje ruszanie wtyczka znajdującą sie po prawej stronie pod obrotomierzem. Rozebrałem ją sprawdziłem stan każdego przewodu i nic z tego nie wynikneło - dalej po ruszaniu tą wtyczką podświetlenie gasło lub znów rozpalało sie. niestety zauważyłem, że taki sam efekt powoduje naciskanie obudowy tablicy wskażników - rozebrałem ją ale nie widać było żadnych uszkodzeń a nie posiadam wiedzy do wgłebiania sie w jego budowę i ewentualne uszkodzenia. Proszę o informacje jeżeli ktoś coś wie, czy szukać tablicy wskaźników i w efekcie wymienić ją, czy może jest gdzieś elektryk, który może przeglądnąć i naprawić te liczniki ( oczywiście w jakiś rozsądnych kwotach). Przy okazji - przestało mi działać opuszczanie i podnoszenie kierownicy. Działa zmiana odległości od tablicy wskaźników. Co ciekawe podnoszenie i obniżanie działa w przypadku korzystania z zaprogramowanego ustawiania pozycji fotela, kierownicy i lusterek.
Z góry dziękuję za "nocne" podpowiedzi.
IRQ
IRQ
W210 E250D WDB2100101A023434
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

IRQ pisze:zmiany w oświetleniu powoduje ruszanie wtyczka znajdującą sie po prawej stronie pod obrotomierzem.
Szukaj oberwanych ścieżek i zimnych (tzn. nie kontaktujących) lutów na płytce z gniazdem tej wtyczki w zegarach. Podlutuj sam albo daj jakiemuś koledze elektronikowi :idea:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Niedziałanie kolumny kierownicy z manipulatora to najczęściej brudne styki w manipulatorze lub uszkodzenia wiązki elektrycznej.W wersji do 03/97 wiązka drzwi na zginaniu przy słupku A
w wersjach późniejszych taśma pomiędzy manipulatorem, a sterownikiem w drzwiach (rdza)
(śniedź) styków.Licznik wg. rady "przedmówcy", popieram..
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości