komputer pokładowy e220 dci po lifcie

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
osknowiny
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

komputer pokładowy e220 dci po lifcie

Post autor: osknowiny »

Mam problem z komputerem pokladowym nie wszystko pokazuje. Prawie wszystkie pozycje są czyli stan licznika, radio itp. ale pozycja w której jest średnie spalanie, chwilowe spalanie itd. mam pusty ekran nic nie wyświetla. Co może być przyczyną takie auto już kupiłem i chciałbym to zrobić jednak nie wiem od czego zacząć.

POMOCY
2,2 CDI LIFT 1999 125 KM
VIN WDB2100071A953709
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Co tu dużo pisać licznik do wymiany.Szansa na wbicie od nowa "softu" marna.Można spróbować na Star Diagnosis na zasadzie- dwa identyczne auta i symulować wymianę licznika
na nowy z przepisaniem danych.Kłopot będzie ze stanem licznika i wykonanymi przeglądami.Na 99% to się nie uda.Radzę już szukać drugiego.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
vax
Posty: 333
Rejestracja: 4 paź 2008, o 23:26
Lokalizacja: wwa

Post autor: vax »

Licznik wcale nie musi byc do wymiany. Czesto sie tak zdarza, ze jakis kretyn chcacy cofnac szafe wgrywa gotowca, w ktorym te opcje sa wylaczone. Czesto też gotwiec jest od wersji z commandem i wtedy zegarka tez nie bedzie. W SD mozna je ponownie aktywowac i bedzie OK.
Proponuje wiec najpierw podpiac sie pod kompa.

P.S. MB nie ma w swoich opcjach chwilowego spalania.
Awatar użytkownika
osknowiny
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: osknowiny »

Nie wiem co w tej zakladce powinny być za dane wiem że coś ze spalaniem , bylem już na kompie i nie da się polączyć z czymś tam gość powiedzial że to może być uszkodzony jakieś coś tam wysokiego ciśnienia który znajduje się ponoć pod kolektorem ale pewny nie byl czy to coś z tym wysokim ciśnieniem. Teraz już nie wiem każdy mówi inaczej a nie chce aby mechanik dochodzil do tego metodą na chybił trafił. Czy ma to rzeczywiście z tym coś wspólnego bo powiedział mi też że licznik byl o 100 000km cofnięty to może jednak coś przycofaniu licznika uszkodzili? Pomóżcie Panowie.
2,2 CDI LIFT 1999 125 KM
VIN WDB2100071A953709
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Początkowo zrozumiałem, że wyświetlacz licznika jest pusty w trybie systemu podawania
zużycia paliwa.Teraz piszesz o uszkodzeniu w silniku.Co ma piernik do wiatraka.Średnie
spalanie wyliczane jest na podstawie paliwomierza, przejechanych kilometrów, czasu i ciśnienia w kolektorze ssącym.Nawet gdy ciśnienie kolektora ssącego odłączysz, analiza
spalania nadal działa na podstawie pozostałych parametrów i dodam, że jest dokładniejsza.
Jedynie chwilowe (aktualne) spalanie jest fałszowane.Opisz Swój problem jeszcze raz na spokojnie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
osknowiny
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: osknowiny »

Dobrze zrozumiałeś ,napisałem że byłem u mechanika który podłączył mnie do komputera w celu zaprogramowania mi tej opcji na liczniku ( wyświetlaczu) jednak mu się nie udało. Zeby na coś zwalić wine to powiedział mi że mam chyba uszkodzony coś tam wysokiego ciśnienie i to jest wynikiem tego że mi nie pokazuje tej opcji.Czuje że facet chce mnie naciągnąć na kase bo tak jak pisaleś wcześniej co ma piernik do wiatraka. MAM CZYSTY EKRAN NA WYŚWIETLACZU ale tylko na tej pozycji ze spalaniem inne wszystko pokazuje. Taki samochód już kupiłem więc nie wiem co powinno pokazywać w tej zakladce ze spalaniem. ( uszkodzenia w silniku nie mam może zle napisalem niezrozumiale. Mechanik nie umiał się połączyć na tym swoim komputerze z silnikiem czy czymś tam i dlatego nie zaprogramował mi tej opcji a jeszcze dodal że może być to coś z tym wysokim ciśnieniem) Mam mętlik w głowie.
2,2 CDI LIFT 1999 125 KM
VIN WDB2100071A953709
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Podaj nr.Vin to ustalimy czy licznik jest w ogóle od Twojej wersji autka, ale tak czy siak jest
do wymiany.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
osknowiny
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: osknowiny »

WDB2100071A953709 auto z Belgii
2,2 CDI LIFT 1999 125 KM
VIN WDB2100071A953709
Awatar użytkownika
czechoj
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 18:12
Lokalizacja: DOL

Post autor: czechoj »

podapnę sie pod temat... kurde nie zauważyłem opcji ze spalaniem chwilowym... mam tylko spalanie średnie...
320 CDI 02`
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Niewiele się dowiedziałem.Mam tylko bieżący nr.2105405048

[ Dodano: 2009-10-11, 13:08 ]
czechoj pisze:podapnę sie pod temat... kurde nie zauważyłem opcji ze spalaniem chwilowym... mam tylko spalanie średnie...
Niektóre liczniki tak mają.Nie wiem dlaczego.Czy wyświetla ci ilość litrów paliwa i ilość kilometrów do przejechania?
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
osknowiny
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: osknowiny »

CZECHOJ..... nie ma spalania chwilowego nie wiedzialem bo nie mam tej zakladki, jest średnie spalanie

[ Dodano: 2009-10-11, 13:14 ]

NOC....
Nic takiego mi nie wyświetla tylko radio, moge ustawić km czy mile, temp. w F lub C , itp., pokazuje mi jeszcze pusty ekran, następnie błąd za mało płynu w spryskiwaczach i aktualny stan licznika z dziennym.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2009, o 13:17 przez osknowiny, łącznie zmieniany 1 raz.
2,2 CDI LIFT 1999 125 KM
VIN WDB2100071A953709
Awatar użytkownika
czechoj
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 18:12
Lokalizacja: DOL

Post autor: czechoj »

noc pisze:Niewiele się dowiedziałem.Mam tylko bieżący nr.2105405048

[ Dodano: 2009-10-11, 13:08 ]
czechoj pisze:podapnę sie pod temat... kurde nie zauważyłem opcji ze spalaniem chwilowym... mam tylko spalanie średnie...
Niektóre liczniki tak mają.Nie wiem dlaczego.Czy wyświetla ci ilość litrów paliwa i ilość kilometrów do przejechania?
tak mam taka opcję, ale chwilowego spalanie nie ma
320 CDI 02`
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Obu Kolegów muszę wysłać na Star Diagnosis.Bez tego nie chcę Was namawiać na kupno
liczników.Po porządnej diagnozie Sami podejmiecie decyzję co z fantem zrobić.Jest szansa,
że to po prostu uszkodzenie linni CAN gdzieś w samochodzie.Połata się, poklei i będzie "git".
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
czechoj
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 18:12
Lokalizacja: DOL

Post autor: czechoj »

zaraz zaraz... ale nawet wg instrukcji to na wyświetlaczu nie ma spalania chwilowego tylko średnie.... patrz str. 102 :-/, stąd moja konsternacja, byłem pewien że takiej opcji nie ma. Wcześniej miałem Octavię i tam spalanie chwilowe funkcjonowało w ramach komputera pokładowego
320 CDI 02`
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Masz rację to spalanie średnie bieżące od chwili ostatniego odpalenia.
Nie używam stąd moja omyłka, ostatni raz włączyłem po starcie i stąd moje przekonanie.

Powinno być średnie od ostatniego zapalenia.
Średnie z przebiegu nie skasowanego.
Ilość paliwa w baku i ilość km. do przejechania na ostatnim średnim spalaniu.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości