Centralny zamek w210 95r.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

opa_pl
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2009, o 12:18
Lokalizacja: Poznań

Centralny zamek w210 95r.

Post autor: opa_pl »

Witam,
Mam problem z centralnym zamkiem. Wogóle się nie zamyka, ani na pilota ani od środka przyciskiem. Zbadałem problem i się okazało, że w zamykaniu wlewu paliwa ucieka mi powietrze, przez ten plastik co wypuszcza bolec blokujący dostęp do wlewu paliwa. Mam zatem pytanie czy ktoś wie jak wyciągnąc cały ten plastik z bolcem tak aby nie uszkodzić?
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Zdejmij w bagazniku tapicerke i tam masz dostep
E 270 CDI 2000r, lift, manual
opa_pl
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2009, o 12:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: opa_pl »

To wiem, już mam wszystko przygotowane na rozebranie tego plastiku. Chodzi tylko o to jak rozebrać sam ten plastik co bolec wysuwa, jak wyciągnąć ten plastik?
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Ten plastik, to siłownik pneumatyczny :mrgreen:

W starszych modelach trzeba było wsadzić dłoń i namacać płaski zatrzask. Po naciśnięciu zatrzasku wyciągało się siłownik w kierunku bagażnika. Spróbuj w ten sposób.

Wcześniej obmacaj czy zwyczajnie nie wysunął się wężyk powietrzny z siłownika, bo może wystarczy go wsunąć z powrotem i wszystko zacznie działać poprawnie.
Z doświadczenia jednak wiem, że siłownik zamykania klapki wlewu najczęściej odmawia współpracy z powodu nagromadzonego kurzu, który się przez lata naczepiał do bolca blokującego i nie tylko...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
opa_pl
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2009, o 12:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: opa_pl »

Dzięki za pomoc. Na szczęście udało mi się wcześniej samemu wybadać i naprawić problem. Wcześniej, gdy zacięła mi się centralka postanowiłem wykorzystać sprężone powietrze. Spowodowało to rozpadnięcie się siłownika pneumatycznego, od klapki, na dwie części. Jedną z nich znalazłem w bagażniku. ;-)

Do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości