problem z szybami i szyberdachem

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
silenthill82
VIP
Posty: 26
Rejestracja: 10 lip 2008, o 20:46
Lokalizacja: JASŁO

chyba jedyne rozwiazanie

Post autor: silenthill82 »

koledzy, jedna uwaga - jeśli chodzi o elektrykę w w210 to tragedia, jeśli macie możliwość i dobrego elektryka albo dobry serwis merca to zróbci gwieździe krótki test, ewentualnie diagnostykę układu elektrycznego. problem z szybami rozwiązał sie po wymianie modułu sterowania prawych drzwi. od dwóch miesięcy problemu.... nie ma! przynajmniej narazie. problem polega jedynie na tym że to troche kosztowna przyjemność, no ale brak problemów z szybami - bezcenne ;-)

pzdr dla wytrwałych
E290 TD 1997 Avantgarde
Petrus
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2009, o 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Petrus »

Wymieniłem oba moduły szyb w drzwiach oraz moduł SAM pod bezpiecznikami (pod maską), zalałem kontaktem wszystkie kostki w progach i w okolicach aku. i nic. Jak pada deszcz lub jest rosa auto się blokuje - nie mogę otworzyć z pilota (albo działa tylko jedna strona czujnika) i oczywiście nie działają szyby przednie i szyberdach. Po zdjęciu klemy na ok 1-2 minuty wszystko wraca do normy do następnego deszczu. Nie mam już pomysłu jak to naprawić. (komputer w ASO - Kraków, nie wykazuje błędów), Ma Ktoś jeszcze jakiś pomysł? Pozdrawiam,
Piotr
MB 210 E220 CDI Classic COMBI 1998r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Niech facet od komputera wejdzie w stacyjkę i przetestuje linie CAN.Najlepiej po deszczu lub obfitym polewaniu.Ten błąd CAN nie jest zapisywany w pamięci.

Co to znaczy: "działa jedna strona czujnika" :?:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Petrus
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2009, o 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Petrus »

Ok, dzięki za podpowiedź wybieram się właśnie do mechanika w moim MB poprzedni właścicel wymontował webasto i jadę je zamontować - będzie okazja to sprawdzić.

Pozdrawiam;
Piotr
Piotr
MB 210 E220 CDI Classic COMBI 1998r.
kundun
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2010, o 16:59
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kundun »

witam Wszystkich.0d 12 lat poruszm się w210 i mam trochę doświadczeń do przekazania.
Problem w s210 97r.z centralem,wycieraczki,kierunki spryskiwacze,szyby siadły.Najpierw blokowała się tylnia wycieraczka.Wyczyściłem modół,sprawdziłem bespieki i nic.Wreszcie odłączyłem central i jak ręką odjął.W czym problem??zapchalsię wylot na wodę przy akumulatorze w podłodze i zrobiła się wilgoć.Rozebrałem pompkę do centrala i była w niej porcja wody,która na zakrętach lub przechyłach zalewała płytkę z układem i robiła psikusy.Wyczyściłem,wysuszyłem i po problemie.Pozdrawiam wszystkich.
jestes czym myślisz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości