S210 320CDI 01r Avangarde

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

janas03
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009, o 14:43
Lokalizacja: Warszawa

S210 320CDI 01r Avangarde

Post autor: janas03 »

Mam możliwość (okazję?) do kupienia ww samochodu. Oko przyjechało ze Szwajcarii w 2006 roku i miało 150 tyś przebiegu, bezwypadkowy. W tym momencie ma 260 tyś. Samochód pochodzi od przyjaciela ojca. Ma on firmę, która prowadzi prace w całej Polsce. Jako szef musi wszystko nadzorować, więc od pon do pt jest w trasie. Na samochodach nie oszczędza (ma 6 z czego 50% to Mercedesy) w sensie, że nie są zajeżdżone i do śmieci tylko wszystkie zadbane i serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi. W 2007r kupił sobie Rke ale w marcu skasował jej przód. Przez ten czas E klasa stała sobie w garażu wykorzystywana była do jazdy po zakupy ew na wyjazd na wakacje. Jako, że teraz już odebrał swoją R (długi czas naprawy ze względu na walkę z ubezpieczycielem) E jest mu zbędna i chce ją sprzedać. Ale do rzeczy. Samochód nigdy nie stał pod płotem. Od czasu przyjazdu do Polski wszystkie naprawy, przeglądy były wykonywane tylko w ASO Mercedesa (Marek Owczarek). Na wszystkie naprawy, wymiany etc są kwity (ostatni przegląd ~3 miesiące temu faktura na 10tyś zł) jest książka serwisowa. Nawet wymiany oleju dokonywane były ASO. Ogólnie jest bardzo zadbana - blachy, wnętrze. Jestem prawie zdecydowany na zakup tego autka ale niepokoi mnie styl jazdy właściciela. Otóż nie potrafi on jeździć spokojnie. Można powiedzieć, że jeździ jak szalony, sprint spod świateł, na trasie też wolno nie jest (~200km/h), generalnie cały czas pedał w podłodze (stać go na taki styl jazdy). Czy taki sposób eksploatowania nie ma negatywnego wpływu na takie podzespoły jak ASB, silnik, zawieszenie etc czy jest to bez różnicy skoro jak się coś popsuje to jest wymieniane na nowe?

Nie dodaję zdjęć, gdyż samochód jest mi bardzo dobrze znany i jedyną wątpliwość jaką mam to właśnie sposób jazdy.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, o 14:19 przez janas03, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niejakub
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 18 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Sandnes Nor

Re: S210 320CDI 01r Avangarde

Post autor: niejakub »

janas03 pisze: Czy taki sposób eksploatowania nie ma negatywnego wpływu na takie podzespoły jak ASB, silnik, zawieszenie etc czy jest to bez różnicy skoro jak się coś popsuje to jest wymieniane na nowe?
Odpowiedzialeś sobie. Gdyby nie działo sie nic złego przy takim stylu jazdy, to strach sie bać co byłob by na drogach :) A jak gość zrobił ponad 100k w takich jak to opisałeś warunkach, to czy ja wiem, okazja? Pozdro.
S124 200 D ASB '91 ex
S210 320 CDI '01 ex
w123 220D '76 ex
w123 300D '77 ex
lubię ZIPPO

Oo\=|=/oO
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

janas03 pisze:Czy taki sposób eksploatowania nie ma negatywnego wpływu na takie podzespoły jak ASB, silnik, zawieszenie etc czy jest to bez różnicy skoro jak się coś popsuje to jest wymieniane na nowe?
Po pierwsze: oczywiście, że hardkorowa jazda bardzo wpływa na pogorszenie stanu silnika itd. Po drugie: wymieniony element na 99% nie będzie miał takiej trwałości i jakości wykonania jak oryginał. Po trzecie: agresywna jazda ma wpływ na części, które od razu nie wykazują nadmiernego zużycia, ale w między czasie powodują większą eksploatację innych części i podzespołów. Cztery: niestety znaczny procent naszych aut mógł być tak traktowany, z tym, że bez obsługi w ASO :!: A my, biedni użytkownicy, i tak nic o tym nie będziemy wiedzieli... dopóki coś się nie rozsypie...
janas03
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009, o 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: janas03 »

No to teraz całkiem mi zamieszaliście w głowie :-( . Generalnie wymagania mam takie silnik 320cdi wersja avangarde. Gość chce za nią 38K PLN, warto brać takie auto? Przeglądając alledrogo nie ma zbyt dużego wyboru a to co jest nie zawsze nadaje się żeby pojechać i obejrzeć (nie mówiąc już o często kombinowanej przeszłości).

Wiem, że o wiele łatwiej byłoby ocenić mając zdjęcia ale w tym momencie auto jest w Chorwacji na wakacjach i nie mam do niego dostępu.
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Jeżeli skrzynia pracuje właściwie ,bez szarpnięć, uślizgów itp to w czym problem? No chyba ,że tak nie jest. Przecież możesz pojechać na sprawdzenie do ASO jeśli masz wątpliwości. Odpowiedz jakiej oczekujesz wynika raczej z konkretnego przypadku. Czyli jeśli koleś jeździł tak jak mówisz, to pewnie na przejściu z 1/2 i 2/3 powinno coś się dziać, bo głównie na tych biegach ta skrzynia dostaje. Jeśli pracuje dobrze to ja nie widzę problemu. Gdyby z autem był problem pojechał byś niem 2 tyś kilometrów do Chorwacji ;-)
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

janas03 pisze:wymagania mam takie silnik 320cdi wersja avangarde
Skoro znasz dobrze auto, wiesz, że nie było z nim nic kombinowane, właściciel jeździ do ASO i auto nie ma żadnej wady, to wg mnie możesz zaryzykować :-) Inne auta jeżeli będą tańsze, to niewiele, a tu masz swego rodzaju pewność.
Gdyby ewentualnie coś było "nie tak", to myślę, że ów gość poinformowałby Cię przed zakupem. Koneksje z ojcem mogą się w tym wypadku też przydać ;-)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

ja bym sie tak nie nakrecal na ten samochod. ktory to rok w ogole? prawie 40 tys za w210 to juz bardzo duzo.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
zematis
Posty: 667
Rejestracja: 15 maja 2008, o 21:32
Lokalizacja: Wrocław - Dusseldorf

Post autor: zematis »

panowie widze że każdy z was posiada szklaną kulę ;p

nie bardzo wiem na jakiej podstawie wydajecie opinie o stanie auta kompletnie nic o nim nie wiedząc moze poza tym ze to 3,2 cdi z przebiegiem 260 tys z 2001 roku

troche to bez sensu

a to ze styl jazdy wpływa na stan niektórych podzespołów to chyba logiczne

fakt ze 40 tys za 210 to sporo wiec nie ma co gdybac czy sie opłaca czy nie

Tak wiec popieram Fabka

[ Dodano: 2009-08-25, 19:07 ]
ASB w 210 raczej nie jest przystosowana do ciągłego buta i jak powiedział elpasoo

zakładam sie ze skrzynia nie chodzi idealnie
Jeep Grand Cherokee Laredo ZJ 96r 4,0HO R6 46HE AFTAMAT :D (hydrauliczny)
E240 Avantgarde 99 automat ( na sprzedaż )
E220 Cdi Elegance 2000 automat
w126 sec 380 86 automat
Awatar użytkownika
niejakub
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 18 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Sandnes Nor

Post autor: niejakub »

Bodajże w grudniu znalazłem i kupiłem mercedesa w210 320 cdi 2001r. Zapłaciłem za niego 26tyś. Miał kilka mankamentów typu: walnięty termostat, przepalona taśma na desce, czujnik temperatury wariuje (chyba zgnił) pęknięty zderzak przód. Do dziś wymieniłem tylko termostat i to na początku użytkowania. Silnik śmiga, skrzynia loozik nic nie ślizga itp. Kupiony w kraju-sprowadzony z Włoch. Brak podgrzewanych foteli i xenonów o czym pisałem, jednak nie wydaje mi się, żeby to wszystko miało mnie kosztować kilkanaście kafli...
Druga sprawa jest taka janas03: kupując auto w komisie czy gdziekolwiek, w większości przypadków dowiadujemy się, że naszą przyszłą furą śmigał łodyga co miał prawie 100 lat i to tylko jako 4 autem w domu... Tu masz niby wszystko powiedziane na temat merca o którym piszesz, czyli wiesz czego i dlaczego możesz sie spodziewać, a nie rozczarowanie że nagle znikąd skrzynia pada i wszystko powoli sie sypie. Serwis też robi swoje... 50/50 nie mam zdania tak czy nie, ale cena duuża. Pozdro!
S124 200 D ASB '91 ex
S210 320 CDI '01 ex
w123 220D '76 ex
w123 300D '77 ex
lubię ZIPPO

Oo\=|=/oO
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

proponuje niech kolega janas03 wrzuci jednak fotki, bo generalnie nie wiem czemu sluzyc ma ten temat.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
niejakub
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 18 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Sandnes Nor

Post autor: niejakub »

Jak czemu ma służyć?janas03 zapytał
janas03 pisze:Czy taki sposób eksploatowania nie ma negatywnego wpływu na takie podzespoły jak ASB, silnik, zawieszenie etc czy jest to bez różnicy skoro jak się coś popsuje to jest wymieniane na nowe?
oraz:
janas03 pisze:i jedyną wątpliwość jaką mam to właśnie sposób jazdy.
Czy świadomie kupił byś takie auto? Czy też nie. Fotki przydały by się i konkretny opis także.
Pozdro! ;-)
S124 200 D ASB '91 ex
S210 320 CDI '01 ex
w123 220D '76 ex
w123 300D '77 ex
lubię ZIPPO

Oo\=|=/oO
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

no wiadomo, ze ma wplyw ostra jazda, szczegolnie na skrzynie, wal, most. to chyba oczywiste.

chociaz wam powiem ciekawostke. moj kolezka jezdzi e430 jak psychiczny, po miescie 2 paki sie zdarzalo. caly czas ogien i jedyne co robil od poczatku uzytkowania tego merca to zawieszenie przod.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Najgorsze jest startowanie auta na pełnym bucie od zera duże obciążenia.A to że ktoś jeżdzi 200 km/h nie ma takiego wpływu. ;-)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
zematis
Posty: 667
Rejestracja: 15 maja 2008, o 21:32
Lokalizacja: Wrocław - Dusseldorf

Post autor: zematis »

no tylko 430 ma pewnie wzmacniany wał i cała resztę klamotów

przychylam sie do kolegi avandgarde

asb w oku nie bardzo lubi buta z miejsca

prędkośc to juz inna bajka :!:

[ Dodano: 2009-08-25, 23:37 ]
można latac po 200 z kawałkiem ale nie znaczy to ze za każdym razem startujemy od 0 :-P

fakt faktem bez nr VIN zdjęc na forum nikt nie wiele ci powie a domyslam sie ze chodzi koledze o to zeby kazdy wyrażał tylko pozytywne opinie niestety trzeba miec do tego jakies konkrety a nie opinie kolgi ojca

hmmm

a jak najlepiej zrobic kogos w konia
to bardzo proste należy zażucic go informacjami których w żaden sposób nie da sie zweryfikowac ;p

[ Dodano: 2009-08-25, 23:40 ]
bez konkretów równie dobrze możesz sobie przeczytac ulotke informacyjną stajni Daimler Benz i raczej nie możesz oczekiwac konkretów i samych pozytywnych informacjo od forumowiczów

i jakoś argument w stylu nie dam zdjęc bo jestem napalony na samochód nie jest zadnym argumentem

[ Dodano: 2009-08-25, 23:43 ]
a argument cyt, kwit z aso na 10 tys nie koniecznie śwadczy o jego bezawaryjności i dobrym stanie

jakos nie wydaje mi sie ze normalne serwisowanie zadbanego auta tyle kosztuje
jak byś pozbierał do kupy amortyzatory tarcze klocki i wszytkie części eksploatacyjne jakos nie da ci to kwoty 10 tysiecy :-P

[ Dodano: 2009-08-25, 23:45 ]
może sie myle :-P

a ciekawe co by baca powiedzial na kwit z aso na 10 tys

[ Dodano: 2009-08-25, 23:48 ]
a skoro to jest forum i ktos chce zasięgnąc opini urzytkownikuw wypadało by podac przynajmniej podstawowe konkretne informacje a nie tylko cos wyssanego z palca a potem będzie oni są po.... bo mi powiedzieli ze wszystko bedzie ok

sory szkoda mi czasu i nerwów na takie tematy

przepraszam ale uwarzam tą cała dyskusje za bezsensowną

do moderatora :-P

proszę o uczciwy wymiar kary :!:
za swój monolog
Jeep Grand Cherokee Laredo ZJ 96r 4,0HO R6 46HE AFTAMAT :D (hydrauliczny)
E240 Avantgarde 99 automat ( na sprzedaż )
E220 Cdi Elegance 2000 automat
w126 sec 380 86 automat
janas03
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009, o 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: janas03 »

dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nie chodzi o to, że jestem napalony strasznie czy coś. Chce kupić oko a że mam jedno pod nosem to chciałem zasięgnąć opinii i wcale nie zależy mi na samych pozytywach. Muszę przyznać rację, że dyskusja bez konkretów jest trochę jałowa, moja wina. Jak tylko auto wróci do Polski odgrzeję temat, wrzucę zdjęcia w dobrej jakości (co by było widać wszystko jak na dłoni) i oczywiście podam nr VIN.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości