drżenie silnika 2.9 td

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

grykulec01
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:07
Lokalizacja: białystok

drżenie silnika 2.9 td

Post autor: grykulec01 »

witam wszystkich
mam drobny problem, chociaż niewiem czy to jest problem; w moim autku okularze 2,9 td mam wrażenie, że mocno drży silnik, a praca przypomina starego disla. Ojciec mój ma okulara z takim samym motorem ale u niego płynnie zachowuje się silnik a przebiegi mamy podobne, z tym że jego jest w wersji classic z manualna skrzynią, mój avangarde z automatyczną skrzynią, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Byłem ostatnio w serwisie i skasowali mi wszystkie błedy, ale to nic nie zmieniło. Auto normalnie jeździ, normalnie spala paliwo, normalnie przyśpiesza tylko ta praca i te drżenie mnie troche denerwuje. zaznaczam, że po kupieniu auta wymieniłem dwie boczne poduszki silnika. czy może ktoś ma jakiś pomysł czym te drżenie jest spowodowane??
z góry dziękuję
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Jest jeszcze poduszka pod skrzynią.
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

Musisz dać nam znać, czy to drżenie nie jest spowodowane przez sam silnik. Czy pracuje on równo, czy masz wrażenie że nie chodzi na wszystkie cylindry - gdyby tak się okazało, to na nic będzie wymiana poduszek.
Druga sprawa: kasowałeś gdzieś błędy: jakie to były błędy i czy po skasowaniu i jeździe próbnej się żadne nie zapisały? KASOWANIE BŁĘDÓW STEROWNIKA SILNIKA TO NIE NAPRAWA! Powinna to być ostatnia czynność naprawy, a nie pierwsza.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
grykulec01
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:07
Lokalizacja: białystok

Post autor: grykulec01 »

samochód jeździ bez żadnych problemów, tylko te delikatne drżenie mnie troszke denerwuje, zwłaszcza gdy porównam z pracą w innym samochodzie z takim samym motorem. Drżenie te jest wyczówalne na wolnych obrotach kiedy samochód stoi na neutralnym biegu. jesli chodzi o błędy skasowane to większość były spowodowane niskim napięciem gdy akumulator rozładowałsię . Był jeszcze błąd przepływomierza powietrza, ale auto jeżdzi normalnie nie przerywa, pali też umiarkowanie. A może jest to spowodowane drżeniem układu wydechowego, bo jakiś czas temu odkręcałem go bo przepuszczał katalizator i musiałem go spawnąć.
Zea;
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2008, o 23:20
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zea; »

U mnie coś podobnego pojawiło się przed dwoma dniami. Podczas jazdy nagle coś stuka i silnik drży, po chwili coś stuknie(albo i nie) i przestanie drżeć. Wie ktoś czym może być to spowodowane? Pozatym czasami zdarza się że falują mi obroty.
Mercedes-Benz E320 CDI w210 1999r(ex)Mercedes-Benz S350 TD W140 1996r( ex)
Mercedes-Benz a170 CDI avangarde (ex)
Mercedes-Benz E320 CDI w211(rozbity, po nowym roku reaktywacja)
Golf IV 2005 1.9 TDI
piotrek
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2008, o 12:25
Lokalizacja: Głogów

Post autor: piotrek »

Panowie obok paska są takie chyba 2 amortyzatorki przy silniku,w,miare mozliosci gdy silnik chodzi i drży spróbuj czyms to przytrzymac i zobacz czy dalej drży,u mnie drżał przy ok 900-1000 obr,ale to własnie jeden z tych amorków nie trzymał.tez pewien gośc chciał sie dobrac do poduszek ale naszczęście ktos przytomny sie tego dopatrzył.
MercMan
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: MercMan »

Stawiałbym na te poduszki bo z tego co słyszałem to w Mercedesach są właśnie częstą przyczyną nierównomiernego chodzenia silnika. A jak to nie pomoże, dopiero radze szukać dalej.
kiziek29
Posty: 73
Rejestracja: 9 lip 2008, o 23:00
Lokalizacja: szczecin

Post autor: kiziek29 »

Zea; pisze:U mnie coś podobnego pojawiło się przed dwoma dniami. Podczas jazdy nagle coś stuka i silnik drży, po chwili coś stuknie(albo i nie) i przestanie drżeć. Wie ktoś czym może być to spowodowane? Pozatym czasami zdarza się że falują mi obroty.

mam taki sam problem i nie wiem co to jest
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

jak puka i stuka to najczesciej zawór albo panewki
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości