Alternator nie ładuje błąd alternatora

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

SpecialKk
Posty: 19
Rejestracja: 9 sty 2018, o 17:30

Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: SpecialKk »

Witam. Jakiś czas temu pojawił mi się błąd alternatora. Po kilku jazdach samochód już nie odpalił, nie było ładowania. Zakupiłem używany z gwarancja sprawności i wymieniłem, lecz sytuacja się nie zmieniła. Zakładając że alternator jest w porządku, gdzie szukać przyczyny? Czy jest może zabezpieczenie alternatora i jest szansa że się przepalił bezpiecznik? Co ciekawe kiedy podłączam komputer diagnostyczny Launch X431 PRO nie wykazuje takiego błędu.
Mercedes W210 E200 2.2CDI 116km 2001r.
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: Muniek »

Ale dalej po naladowaniu akumulatora jest blad alternatowa na wyswietlaczu? Mozesz potwierdzic ladowanie multimetrem? Ladowania moze tez nie byc jesli licznik zostal uszkodzony (zwarcie np.).
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
SpecialKk
Posty: 19
Rejestracja: 9 sty 2018, o 17:30

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: SpecialKk »

Tak akumulator ładowałem prostownikiem. Błąd jest cały czas, a napięcie na akumulatorze spada i to dość szybko kiedy zapalam silnik. Nadal nie ładuje. Nie mierzyłem poboru prądu ale jest dość wysoki.
Mercedes W210 E200 2.2CDI 116km 2001r.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: rr6 »

SpecialKk pisze: 12 sie 2019, o 11:49 Tak akumulator ładowałem prostownikiem. Błąd jest cały czas, a napięcie na akumulatorze spada i to dość szybko kiedy zapalam silnik. Nadal nie ładuje. Nie mierzyłem poboru prądu ale jest dość wysoki.
Jak masz naładowany akumulator i podłączysz to jakie napięcie pokazuje miernik? A jakie kiedy kręci rozrusznik?
Duży spadek (np. do 10V podczas kręcenia) oznacza koniec akumulatora.
Teoretycznie da się taki akumulator naładować prostownikiem ale alternator może mieć z nim problem, no i ładowanie będzie nieskuteczne (zaraz się rozładuje).
Na niesprawnym alternatorze ale sprawnym i naładowanym akumulatorze można całkiem sporo przejechać (tym bardziej że nasze auta odcinają stopniowo systemy a nie wszystko na raz).
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: Muniek »

rr6 pisze: 12 sie 2019, o 15:19
SpecialKk pisze: 12 sie 2019, o 11:49 Tak akumulator ładowałem prostownikiem. Błąd jest cały czas, a napięcie na akumulatorze spada i to dość szybko kiedy zapalam silnik. Nadal nie ładuje. Nie mierzyłem poboru prądu ale jest dość wysoki.
Jak masz naładowany akumulator i podłączysz to jakie napięcie pokazuje miernik? A jakie kiedy kręci rozrusznik?
Duży spadek (np. do 10V podczas kręcenia) oznacza koniec akumulatora.
Teoretycznie da się taki akumulator naładować prostownikiem ale alternator może mieć z nim problem, no i ładowanie będzie nieskuteczne (zaraz się rozładuje).
Na niesprawnym alternatorze ale sprawnym i naładowanym akumulatorze można całkiem sporo przejechać (tym bardziej że nasze auta odcinają stopniowo systemy a nie wszystko na raz).
Tylko ze jak napiecie spada na odpalonym silniku to alternator nie laduje.

Natomiast co do ostatniego zdania nie moge sie zgodzic - w 2.7 CDI nie mialem ladowania i auto po prostu zgaslo po kilkunastu kilometrach. Nie wiem czy pompa wtedy przestaje podawac czy co ale poza brakiem ladowania nie bylo innych objawow. Napiecie spadlo ponizej jakiegos poziomu i cyk - koniec zabawy.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: rr6 »

Muniek pisze: 12 sie 2019, o 21:44

Tylko ze jak napiecie spada na odpalonym silniku to alternator nie laduje.

Chodzi o sytuację gdy spada podczas kręcenia rozrusznikiem. Nie powinno spaść poniżej 10-11V - można po tym stwierdzić w jakim stanie jest akumulator. Alternator da cokolwiek dopiero po wyłączeniu rozrusznika i wtedy widać czy jest ładowanie czy nie (o ile silnik się dał uruchomić).

Generalnie dla sekwencji - wyłączony - rozruch - praca - powinno być nie mniej niż 12-10-13,5V o ile się nie mylę.
SpecialKk
Posty: 19
Rejestracja: 9 sty 2018, o 17:30

Re: Alternator nie ładuje błąd alternatora

Post autor: SpecialKk »

Jest tak poza tym ostatnim bo nie ładuje. Akumulator jest sprawny. Jakieś pomysły?
Mercedes W210 E200 2.2CDI 116km 2001r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości