VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Lisander
Posty: 610
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:43
Lokalizacja: Toruń

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: Lisander »

Auto stoi we francji jest uszkodzone dostalo strzała w tył odnotowano szkodę całkowitą i wszystko by się zgadzało. Brabus jest to na 99% orginalny. Felgi brabusa 18 cali , hamulce brabus, wydech brabus, na pokrywie silnika jest napis brabus oraz tabliczka złota brabusa i informacyjna na pokrywie komputerów. W środku ma gałkę drewno brabus, kierownica drewno skóra z bicami Brabusa, szafa wyskalowana do 300 km/h i skóry inaczej marszczone niż normalnie. I się zastanawiam nad nim czy po niego nie jechać. Przebieg niby potwierdzony 205tys km
Mercedes W210 2.9TD 96r sedan srebrny gniotek :D
WDB2100171A216425

Mercedes W201 2.0D 87rok klasyk ;)
WDB2011221F356794

Mercedes W124 220TE 93rok
WDB1240821F248884 - sprzedany

Mercedes S210 3.0TD combi 98 rok Avantgarde
WDB2102251A581895 - był
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: rr6 »

Lisander pisze:Auto stoi we francji jest uszkodzone dostalo strzała w tył odnotowano szkodę całkowitą i wszystko by się zgadzało. Brabus jest to na 99% orginalny. Felgi brabusa 18 cali , hamulce brabus, wydech brabus, na pokrywie silnika jest napis brabus oraz tabliczka złota brabusa i informacyjna na pokrywie komputerów. W środku ma gałkę drewno brabus, kierownica drewno skóra z bicami Brabusa, szafa wyskalowana do 300 km/h i skóry inaczej marszczone niż normalnie. I się zastanawiam nad nim czy po niego nie jechać. Przebieg niby potwierdzony 205tys km
Jeśli jedyny jego problem to uszkodzenie tyłu to bym brał (oczywiście w rozsądnych pieniądzach) bo Brabusy trzymają cenę. A to nie jest tylko chip+pokrywa silnika, ale widzę, że kompletnie przebudowane auto.

Na pewno będziesz się cieszyć unikatem i jak go naprawisz z odpowiednią starannością i jeśli to nie jest zajechany złom to na pewno nie będzie tracił tak wartości jak zwykłe E420.
Problemem tylko może się okazać serwis, bo np. elementy silnika są praktycznie nie do kupienia poza Brabusem (np. wał korbowy, tłoki itp.) a tak to jeden element przekroczy wartość całego auta. Samego silnika też nie dostaniesz jako używki, a wymiana na zwykły spowoduje skundlenie auta i nie będzie to już "Brabus".

W VIN nie wynika czy to auto wyjechało od Brabusa czy zostało tam tylko przerobione. Podobno te pierwsze (kupione przez Brabusa od MB, przerobione i sprzedane klientowi w odróżnieniu od tych które klient sam kupił w wstawił do przerobienia) lepiej trzymają wartość.
Lisander
Posty: 610
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:43
Lokalizacja: Toruń

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: Lisander »

rr6 pisze:
Lisander pisze:Auto stoi we francji jest uszkodzone dostalo strzała w tył odnotowano szkodę całkowitą i wszystko by się zgadzało. Brabus jest to na 99% orginalny. Felgi brabusa 18 cali , hamulce brabus, wydech brabus, na pokrywie silnika jest napis brabus oraz tabliczka złota brabusa i informacyjna na pokrywie komputerów. W środku ma gałkę drewno brabus, kierownica drewno skóra z bicami Brabusa, szafa wyskalowana do 300 km/h i skóry inaczej marszczone niż normalnie. I się zastanawiam nad nim czy po niego nie jechać. Przebieg niby potwierdzony 205tys km
Jeśli jedyny jego problem to uszkodzenie tyłu to bym brał (oczywiście w rozsądnych pieniądzach) bo Brabusy trzymają cenę. A to nie jest tylko chip+pokrywa silnika, ale widzę, że kompletnie przebudowane auto.

Na pewno będziesz się cieszyć unikatem i jak go naprawisz z odpowiednią starannością i jeśli to nie jest zajechany złom to na pewno nie będzie tracił tak wartości jak zwykłe E420.
Problemem tylko może się okazać serwis, bo np. elementy silnika są praktycznie nie do kupienia poza Brabusem (np. wał korbowy, tłoki itp.) a tak to jeden element przekroczy wartość całego auta. Samego silnika też nie dostaniesz jako używki, a wymiana na zwykły spowoduje skundlenie auta i nie będzie to już "Brabus".

W VIN nie wynika czy to auto wyjechało od Brabusa czy zostało tam tylko przerobione. Podobno te pierwsze (kupione przez Brabusa od MB, przerobione i sprzedane klientowi w odróżnieniu od tych które klient sam kupił w wstawił do przerobienia) lepiej trzymają wartość.
A można to jakoś sprawdzić kiedy został przerobiony przez Brabusa i czy to bylo sprzedane przez nich przerobione czy też klient oddał auto do przeróbki ? A druga sprawa czy w takim wypadku jak to jest oryginalne 6.0 V8 Brabus czy ma również inna skrzynie biegów ?
Mercedes W210 2.9TD 96r sedan srebrny gniotek :D
WDB2100171A216425

Mercedes W201 2.0D 87rok klasyk ;)
WDB2011221F356794

Mercedes W124 220TE 93rok
WDB1240821F248884 - sprzedany

Mercedes S210 3.0TD combi 98 rok Avantgarde
WDB2102251A581895 - był
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: fabek »

Załatw VIN to prawda wyjdzie.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Lisander
Posty: 610
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:43
Lokalizacja: Toruń

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: Lisander »

fabek pisze:Załatw VIN to prawda wyjdzie.
VIN wstawiłem tutaj, ale po rozkodowaniu nie wynika czy klient oddał go do Brabusa czy trafił do nich po wyjeździe z fabryki
Mercedes W210 2.9TD 96r sedan srebrny gniotek :D
WDB2100171A216425

Mercedes W201 2.0D 87rok klasyk ;)
WDB2011221F356794

Mercedes W124 220TE 93rok
WDB1240821F248884 - sprzedany

Mercedes S210 3.0TD combi 98 rok Avantgarde
WDB2102251A581895 - był
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: fabek »

Aż spytałem kolegi fanatyka amg/brabus - amg poznasz po vinie, brabus z vinu nie wyjdzie :)

I tak wrzuć mi vin, nie chce mi sie szukać :)
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: rr6 »

fabek pisze:Aż spytałem kolegi fanatyka amg/brabus - amg poznasz po vinie, brabus z vinu nie wyjdzie :)
Nie wyjdzie wprost, że to Brabus. To oczywiste, tak samo jak nie wyjdzie, że auto ma pakiet zderzaków AMG dołożony po zakupie.
Ale widać, że był zakup wewnętrzny - czyli, że kupował pracownik MB (w tym powyższym mi to nie wyszło: WDB2102721A327339).

Tu przykład takiego rozkodowania VIN z innego Brabusa:
Order number 0 9 278 05902 (Destination: Company employees)
A tutaj wychodzi:
0 6 368 01360 (Destination: Auto-Henne Munich)

A wszystkie kupowane przez Brabusa i sprzedawane jako gotowe były z takim rodzajem zamówienia. Wiec jak z rozkodowania VIN wynika, że "zamówienie wewnętrzne/zakup przez pracownika" i jego to Brabus to duże szanse, że był jako taki sprzedany. Oczywiście jest zawsze szansa, że pracownik MB kupił w ramach tego programu auto i oddał do Brabusa na przebudowę, ale to pewnie tak niewielki ułamek takich przypadków, że można przyjąć że to Brabus od nowości.

Z drugiej strony niewielka różnica czy auto wyjechało z salonu MB i pojechało na przeróbkę do Brabusa czy pojechało tam wprost w fabryki. Ale dla kolekcjonerów to ponoć istotne. Zawsze można też potwierdzić w Brabusie czy to auto przerabiane przed czy po sprzedaży.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: fabek »

Jeżeli np. pakiet AMG w ASO dokładali to uaktualnią też wyposażenie i z każdą wersją EPC będzie wpis. Robiliśmy kiedyś tak z chłopakami.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: rr6 »

fabek pisze:Jeżeli np. pakiet AMG w ASO dokładali to uaktualnią też wyposażenie i z każdą wersją EPC będzie wpis. Robiliśmy kiedyś tak z chłopakami.
O, to nie wiedziałem nawet że to aż tak działa. A takie zmiany są jakoś oznaczone dodatkowo czy po prostu przybywa kolejny kod?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: noc »

Z EPC wynika, że to auto było składane na zamówienie pod kątem pakietu AMG.
Jaki sens byłby zamawiać to auto (kombi) z myślą o przebudowie u Brabusa.
Bezsens.Ludzie biorą (golasa) i oddają w ręce Brabusa.To jest opłacalne, a nie wyrzucenie paru/parunastu tysięcy euro w błoto.
Sądzę, że dostał może? tuning byle jaki i pakiet wizualny Brabusa.
Zresztą za tą cenę, to tylko pół silnika Brabusa można kupić. :rozpacz:

Z ostatniej chwili.
Mam odpowiedź z Brabus Polska W-wa Powsińska 69/71 tel. (22) 1004048.
"Z posiadanych przez nas baz danych wynika, że MB WDB2102721A327339 nie był modyfikowany w naszych warsztatach na świecie ani silnikowo ani pakietem optycznym"
To chyba zamyka dyskusję. :padam:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: rr6 »

Czyli to jakiś składak :( Szkoda, bo była okazja na kolejny unikat. Pewnie ktoś poprzekładał części z jakiegoś rozwalonego. Z drugiej strony może warto kupić na sam silnik 6.0 - w końcu te części cenę trzymają.

Przy okazji info. To na Powsińskiej to jest vcentrum które jest tylko "dealerem" Brabusa, a nie jest to oficjalne biuro firmy na Polskę. Oficjalnym przedstawicielem był/jest w Polsce ASO Lenartowicz (dziś to chyba Auto Nobile). To tak tylko informacyjnie, bo oni wszyscy mają możliwość sprawdzenia auta. Ważne, że mamy potwierdzenie.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: fabek »

Tak apropos tematu mój kolega od amg/brabusa powiedział żeby w Niemczech pytać, bo w Polsce zupełnie nie ogarniają tematu.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: rr6 »

fabek pisze:Tak apropos tematu mój kolega od amg/brabusa powiedział żeby w Niemczech pytać, bo w Polsce zupełnie nie ogarniają tematu.
W centrali Brabusa można się teoretycznie dowiedzieć. Tylko nie zawsze odpowiadają (nie wiem od czego to zależy, ale znajomy sprawdzał kilka aut i odpowiedzi raz były, raz nie, zupełnie losowo).
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: noc »

Zapytanie wysłałem na Powsińską, bo tam zamawiam części do Brabusów które mamy w obsłudze.Wiem, że solidni i wiele razy sprawdzali mi podobne przypadki.Zawsze mieli rację.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Lisander
Posty: 610
Rejestracja: 14 lip 2010, o 09:43
Lokalizacja: Toruń

Re: VIN - NUMER NADWOZIA - DEKODUJEMY TUTAJ!!

Post autor: Lisander »

Widzę ostra dyskusja na temat Brabusa. Jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście jest to oryginalny Brabus czy tak jak ktoś wcześniej wspomniał Brabus taki że ktoś z robitka wziął silnik wydech hamulce felgi kierownice licznik i galke :P . Jestem zainteresowany tym autem dlatego napisałem tutaj może ktoś zna temat. Jeżeli to jest szczepan to chyba odpuszczę temat, co nie zmienia i tak faktu że to unikat :P .
Mercedes W210 2.9TD 96r sedan srebrny gniotek :D
WDB2100171A216425

Mercedes W201 2.0D 87rok klasyk ;)
WDB2011221F356794

Mercedes W124 220TE 93rok
WDB1240821F248884 - sprzedany

Mercedes S210 3.0TD combi 98 rok Avantgarde
WDB2102251A581895 - był
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości