320 cdi a 320 benz

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

tonidriver pisze:
Budzy pisze:To nie Niemcy kręcą liczniki tylko Polak przyjeżdża z laptopem i obskakuje plac z autami i tak od komisu do komisu. Przykre ale prawdziwe.
Na czyje zlecenie ?:D
Turka - właściciela autohausu :lol:
cita
VIP
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2008, o 00:54
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: cita »

Czasem mam ubaw po pachy, kiedy wypowiadają sie ludzie nie mający pojęcia o licznikach, ich kręceniu, o tym jak i kto sprowadza auta itp - to powiedzialem ja - wlasciciel firmy sprowadzającej i sprzedającej auta...

A żeby nie było całkiem OT

Jeżdze 320CDI, mój brat obecnie jeździ 320 benz (tyle, ze w CLK a nie E)
NIe mielismy okazji mierzyć sie dokladnie, ale ze startu do 130km/h jechaliśmy równo.
Co do spalania - mnie wychodzi ok. 9l/100km jemu ok. 9-11l/100km
U mnie jest bardziej stałe, u niego silnie zależy od stylu jazdy

Moje subiektywne odczucia - CDI jest o niebo fajniejszy. Oszczędniejszy, ładniej brzmi, lepiej jedzie, jest bardziej cichy (!) i elastyczniejszy.

Jesli tylko masz okazje znaleźć sobie CDIka - w ogole nie patrz na benzyne, no chyba, ze z jakś innych powodów chcesz benzyne (i np. ją zagazować) czy też po prostu nie lubisz dieseli (bo choć nie rozumiem takiej podstawy .. to o gustach sie nie dyskutuje)
pozdrawiam
Kuba (aka cita)
320CDI 2000r sedan (blue-inside)
+ Johny II ASC z ML-145
elegance2002
Posty: 58
Rejestracja: 28 cze 2008, o 00:46
Lokalizacja: pniewy

Re: przestawianie licznika w210 po liftingu

Post autor: elegance2002 »

schneider pisze:to co teraz piszę niech każdy sobie to uświadomi że jeżeli w mercedesie w210 po liftingu nie ma znaczenia jaki silnik na wyświetlaczu od borcomputera czyli ten w licznikach którys z tych wyswietlaczy jest uszkodzony lub w jakis inny sposób wskazuje błędy czy zegarek czy temperatura to własnie oznacza że licznik był cofany uwaga nic nie daje naprawa tego ponieważ po 1500 km usterka wraca i to jest wiadomosc pewna dokłądnie taki jest objaw cofania licznika na takie samochody to trzeba uwążać a najlepiej unikac i to tyle , bo mówienie przez właściciela że to wada -to pewnie koń by się uśmiał bo jakby to była wada mercedesa to firma mercedes usuneła by to bezpłatnie koniec i kropka a teraz sprawdzcie swoje mesie .
kolego schnaider pierwszy raz słysze ze od cofki pada lcd no chyba ze ty cofasz w szopie ten licznik młotkiem, no to juz inna bajka poprostu siadają bo sa nie udane i tyle
Awatar użytkownika
schneider
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2008, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Re: przestawianie licznika w210 po liftingu

Post autor: schneider »

elegance2002 pisze:
schneider pisze:to co teraz piszę niech każdy sobie to uświadomi że jeżeli w mercedesie w210 po liftingu nie ma znaczenia jaki silnik na wyświetlaczu od borcomputera czyli ten w licznikach którys z tych wyswietlaczy jest uszkodzony lub w jakis inny sposób wskazuje błędy czy zegarek czy temperatura to własnie oznacza że licznik był cofany uwaga nic nie daje naprawa tego ponieważ po 1500 km usterka wraca i to jest wiadomosc pewna dokłądnie taki jest objaw cofania licznika na takie samochody to trzeba uwążać a najlepiej unikac i to tyle , bo mówienie przez właściciela że to wada -to pewnie koń by się uśmiał bo jakby to była wada mercedesa to firma mercedes usuneła by to bezpłatnie koniec i kropka a teraz sprawdzcie swoje mesie .
kolego schnaider pierwszy raz słysze ze od cofki pada lcd no chyba ze ty cofasz w szopie ten licznik młotkiem, no to juz inna bajka poprostu siadają bo sa nie udane i tyle
po pytaj wsród mechaników, a pózniej opowiadaj bzdury z młotkiem
w210 300td
elegance2002
Posty: 58
Rejestracja: 28 cze 2008, o 00:46
Lokalizacja: pniewy

Re: przestawianie licznika w210 po liftingu

Post autor: elegance2002 »

schneider pisze:
elegance2002 pisze:
schneider pisze:to co teraz piszę niech każdy sobie to uświadomi że jeżeli w mercedesie w210 po liftingu nie ma znaczenia jaki silnik na wyświetlaczu od borcomputera czyli ten w licznikach którys z tych wyswietlaczy jest uszkodzony lub w jakis inny sposób wskazuje błędy czy zegarek czy temperatura to własnie oznacza że licznik był cofany uwaga nic nie daje naprawa tego ponieważ po 1500 km usterka wraca i to jest wiadomosc pewna dokłądnie taki jest objaw cofania licznika na takie samochody to trzeba uwążać a najlepiej unikac i to tyle , bo mówienie przez właściciela że to wada -to pewnie koń by się uśmiał bo jakby to była wada mercedesa to firma mercedes usuneła by to bezpłatnie koniec i kropka a teraz sprawdzcie swoje mesie .
kolego schnaider pierwszy raz słysze ze od cofki pada lcd no chyba ze ty cofasz w szopie ten licznik młotkiem, no to juz inna bajka poprostu siadają bo sa nie udane i tyle
po pytaj wsród mechaników, a pózniej opowiadaj bzdury z młotkiem
JAKICH MECHANIKóW???TWOICH????
Awatar użytkownika
schneider
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2008, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Re: przestawianie licznika w210 po liftingu

Post autor: schneider »

elegance2002 pisze:
schneider pisze:
elegance2002 pisze: kolego schnaider pierwszy raz słysze ze od cofki pada lcd no chyba ze ty cofasz w szopie ten licznik młotkiem, no to juz inna bajka poprostu siadają bo sa nie udane i tyle
po pytaj wsród mechaników, a pózniej opowiadaj bzdury z młotkiem
JAKICH MECHANIKóW???TWOICH????
zapytaj sie swoich a najlepiej podjedz do DUDA -MERCEDES-BENZ AUTORYZOWANA STACJA OBSŁUGI moze wtedy bedziesz mniej arogancki człowiek informuje a tu go jeszcze---- z błotem
w210 300td
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

A które dokładnie segmenty padają po cofnięciu? Może zakodowany jest w ten sposób oryginalny przebieg... :idea: :idea: :idea:
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Koledzy dajcie spokój taśmy te padają nie tylko u nas ,zanikanie pikseli występuje między innymi w wielu markach i nie tylko w licznikach .Napewno nie dzieje sie to od cofania licznika.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

Prosze wrócić do tematu.
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

cita pisze:Moje subiektywne odczucia - CDI jest o niebo fajniejszy. Oszczędniejszy, ładniej brzmi, lepiej jedzie, jest bardziej cichy (!) i elastyczniejszy.
napisałeś że spalanie jest w obu porównywalne. Przy obecnych cenach paliw więc i te koszty będą podobne. Teraz pomyśl o tym co napisałeś: "oszczędniejszy" - CDI będzie się dopominał niedługo o wtryski, pompę wysokiego ciśnienia, turbosprężarkę, intercooler, przewody paliwowe i powietrzne, świece żarowe....
W benzynowym będzie trzeba wymienić pewnie w tym czasie świece zapłonowe.
Reasumując, diesel będzie oszczędniejszy.. aż się nie zepsuje.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
jarus
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2008, o 12:33
Lokalizacja: kraków

Post autor: jarus »

luki79 pisze:będzie się dopominał niedługo o wtryski, pompę wysokiego ciśnienia, turbosprężarkę, intercooler, przewody paliwowe i powietrzne, świece żarowe....
SORRY ale z tymi przyszłymi usterkami nie co przesadziłes :shock: no chyba że przy przebiegu 800 tyś km :mrgreen: choć nie ulega wątpliwości że benzyna jest prostsza konstrukcyjnie.
W210 320CDI 2001 elegance. POZDRAWIAM
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

jarus pisze:SORRY ale z tymi przyszłymi usterkami nie co przesadziłes no chyba że przy przebiegu 800 tyś km
SORRY, ale CDI to nie 20-stoletni wytrzymały na wszystko diesel. W niczym nie przesadziłem - wiem bo naprawiam!
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

najbardziej rozwaliła mnie wymiana intercoolera :lol:

luki79, dałeś czadu :mrgreen:
S210 320CDI
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

cita pisze:Czasem mam ubaw po pachy, kiedy wypowiadają sie ludzie nie mający pojęcia o licznikach, ich kręceniu, o tym jak i kto sprowadza auta itp - to powiedzialem ja - wlasciciel firmy sprowadzającej i sprzedającej auta...

A żeby nie było całkiem OT

Jeżdze 320CDI, mój brat obecnie jeździ 320 benz (tyle, ze w CLK a nie E)
NIe mielismy okazji mierzyć sie dokladnie, ale ze startu do 130km/h jechaliśmy równo.
Co do spalania - mnie wychodzi ok. 9l/100km jemu ok. 9-11l/100km
U mnie jest bardziej stałe, u niego silnie zależy od stylu jazdy

Moje subiektywne odczucia - CDI jest o niebo fajniejszy. Oszczędniejszy, ładniej brzmi, lepiej jedzie, jest bardziej cichy (!) i elastyczniejszy.

Jesli tylko masz okazje znaleźć sobie CDIka - w ogole nie patrz na benzyne, no chyba, ze z jakś innych powodów chcesz benzyne (i np. ją zagazować) czy też po prostu nie lubisz dieseli (bo choć nie rozumiem takiej podstawy .. to o gustach sie nie dyskutuje)
cdi ladniej brzmi ? klepia jak stare graty a co do brzmienia to chyba najlepiej chodzi w210 300td
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

Assassin pisze:najbardziej rozwaliła mnie wymiana intercoolera
rozwiń kolego myśl bo nie za bardzo wiem co cię rozwaliło. W dużym sklepie z częściami do Mercedesa w Krakowie jest 70 sztuk intercoolerów do 2.2 CDI (np w Sprinterze) W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY! Pewnie dla ciebie to o niczym nie świadczy.. U mnie w warsztacie nie ma tygodnia bym nie wymienił go chociaż raz.
Jeśli jest inaczej to udowodnij to, a jeśli takie teksty piszesz po to żeby pokazać swoje braki w wiedzy, to świadczy to niestety niekorzystnie o tobie.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 39 gości