Sprzęgło- w jakiej pozycji u was bierze E270 CDI

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

drajan
Posty: 20
Rejestracja: 7 maja 2008, o 00:53
Lokalizacja: Tczew

Sprzęgło- w jakiej pozycji u was bierze E270 CDI

Post autor: drajan »

Mam od niedawna E270 CDI. Powiem szczerze, że bardzo niewygodnie przełącza mi się biegi. Sprzęgło bierze w pozycji górnej tuż przy końcu. Jest to bardzo uciążliwe gdyż pierwszą fazę puszczania sprzęgła mogę przeprowadzić dość szybko natomiast samą końcówkę muszę puszczać bardzo wolno, gdyż w innym przypadku zmiana biegu nie odbywa się płynnie i następuje szarpnięcie samochodem. Mam pytanie czy to sprzęgło można jakoś wyregulować aby zaczynało brać od dołu, a może to jest oznaka, że kończy się już tarcza. A może tak jest dobrze.
Arkady
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 07:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Arkady »

Ja u siebie sprawdziłem sprzęgło w najprostrzy sposob. Odpal samochod, zaciągnij ręczny, wrzuć drugi bieg i spróbuj ruszyć, z tym że musisz dośc sporo dodawać gazu, nie tak jak przy zwykłym ruszaniu. Jeśli uda ci się puścić sprzęgło i samochód nie zgaśnie to sprawa jasna. Czeka Cię wydatek. U mnie po wymianie sprzęgła zaczęło brać prawie przy samej podłodze. Powodzenia
E220 CDI/125KM/1999r/KOMBI-Awtomat
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości