Zakochany w gwiazdach

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Piasek »

Kusi mnie jeszcze V-klasa albo Viano - tutaj zdzierżyłbym jeszcze zabawy z rudą żeby to jakoś ogarnąć ale wypatroszyłbym dziada do linii okien i utopił w jakimś lepiku coby ze 3 lata mieć spokój :)
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

To już chyba jest przywiązanie lub :serce: do marki. Miałem kilka aut, ale to za gwiazda wywołuje ten dreszczyk podczas jazdy, wygodę i komfort. Żaden inny. Z autem to jak w małżeństwie, kocha się zalety i akceptuje się wady z którymi się żyje i stara się je pokonać. Większość moich Mercedes to były tzw "gluty" ale każda jedna była wyjątkowa i zawsze dawała z siebie więcej niż ja mogłem dać. Moja ulubiona odpowiedź na pytanie dlaczego ta marka? Mercedes to Mercedes...tyle w temacie :cwaniak:
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

Kombi to jest kombi. Na rodzinne wakacje można spokojnie się zapakować. Bagażnik na dachu to jakiś około jeden litr do spalania na 100km. Hałas choć słyszalny to nie uciążliwy.
Załączniki
pakowny
pakowny
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Piasek »

Typowo "polskie" pakowanie: 50% rzeczy nawet nie wypakowane zapewne potem z bagażnika ale się przejechały :)
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

A tu Cie zaskoczę. Wróciły torby z praniem, zabawki dzieci(oczywiście połowa została we włoskim piasku), browarki wymieniłem na niemieckie pszeniczne. W aucie komplet, w tym 3 dorosłych. Każdemu było wygodnie, mi brakowało fotela ortopedycznego, który mam w sedanie :( Niestety przy moim wzroście mało które auto jest wygodne.
Ogólnie zawieszenie w Avie bajka, mimo obciążenia. Trasa to 80% autostrady, wiec jazda nie była zbyt uciążliwa. Jestem bardzo zadowolony z autka, które nie zawiodło mnie na tym wyjeździe, nawet pokusiłem się o wykorzystanie "schowka" pod płyta w bagażniku, świetne miejsce na kable rozruchowe, linkę, rękawice itp rezerwowe "graty".
Załączniki
Ze szczególnymi pozdrowieniami dla kolegi Piaska
Ze szczególnymi pozdrowieniami dla kolegi Piaska
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

Oczywiście piękne widoki po drodze.
Załączniki
trafiła się też piękna beczka pod Monachium
trafiła się też piękna beczka pod Monachium
20160802_13090144.jpg
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Piasek »

wodii pisze:browarki wymieniłem na niemieckie pszeniczne
jak widać po foto zaparkowanego przed Twoim auta, nie tylko browarki Niemcy wymienili :D

Wakacji pozazdrościć chociaż jak sobie przypomnę te setki km autostrad, te cholerne korki, te pier... upały i notoryczny brak miejsc do parkowania... 3x u nich autem byliśmy i raz samolotem.
Gdzie byliście ?
Bobby Peru

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Bobby Peru »

Wodii, podpowiedz jak ściągnąć tą płytę ;-)
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

Byliśmy w miejscowości Bibione, ogólnie fajnie, dzieciakom się bardzo podobało, jak dla mnie za duży spęd ludzi, ale wakacje ogólnie udane. Cały tydzień przesiedzieliśmy na plaży, zwiedziliśmy jednego dnia Wenecję, bo było nie daleko, dzieciaki były umęczone tym chodzeniem przy przy 37 st upału. Podsumowując to był plażing i prażing :cool: zimne piwko z lodóweczki turystycznej, nocne spacery plażą :hyhy:

Kolego Bobby Peru, w przerwie między płytą a schowkiem właściwym są dwie śruby na wkrętak krzyżowy do których można dojść(jest trochę gimnastyki) po otwarciu schowka tego pierwszego z brzegu. Po odkręceniu śrub delikatnie podważasz od strony śrub, na tyle wysoko by po pociągnięciu do siebie płyty wyszła ze wsuwek, które znajdują się zaraz za oparciem kanapy.
Załączniki
średnia temperatura
średnia temperatura
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Piasek »

Ja autem:
- Rimini
- Sorento
- Viareggio
tam stacjonowaliśmy natomiast zjeździliśmy praktycznie każde większe, warte uwagi miasto czy mieścinkę w tym kraju. Najdalej dojechaliśmy aż do Monopoli gdzie już piękne skaliste klify i wybrzeża z krystaliczną i ciepłą wodą. Generalnie im dalej na południe od Neapolu tym większy syf. Momentami to gorzej niż na prowincjach w Albanii.
I samolotem na Sycylii która jest piękna, cudowna, tętniąca własnym życiem.
Awatar użytkownika
Kaczmar
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2014, o 12:17
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Kaczmar »

Przepiękna relacja, aż się łezka w oku kręci, dzięki za wpisy :ok:

Powiem Ci że jazda w210 jest jedyna w swoim rodzaju, kocham to auto a od wczoraj konfrontuje przyjemność jazdy T210 z W212 polift w sedanie z 2015 roku również w 4Matic do tego w dieslu BlueTEC kosmos cośtam cośtam.
Uczucia mieszane, niebawem więcej o tym napisze w swoim wątku ale dochodzę do wniosku W210/T210 jest jedyne w swoim rodzaju, auto niemal doskonałe zaś jeśli chodzi o niektóre nowinki techniczne to w niektórych kwestiach można troszkę W210 podciągnąć ;).
Od czasu do czasu trzeba zdekompletować i zabezpieczać :D.
Raz na jakiś czas się popsuje coś, ale przeważnie ceny części da się przeżyć a przy zastosowaniu części oryginalnej lub zamiennika wysokiej klasy wystarczy na baardzo długo.
Pomijając tysiące złotych zainwestowane w ten samochód i tak ostateczny rozrachunek jest znacznie mniejszy niz choćby sama utrata wartości dużo nowszego auta.

Wspólnie z żoną podjęliśmy decyzje że T210 zostanie dopóki silnik będzie się kręcił, a jeśli się podda (czego nie przewiduję w najbliższych setkach tysięcy kilometrów ale równie dobrze może sie to stać jutro) a karoseria będzie jeszcze w dobrym stanie to poszuka się motoru z E55 ;)

ps. żona musiałaby spróbować przejażdżki A Klasą choćby tą najstarszą, może się jej spodoba taka przesiadka z Tico, to już nie taki Mercedes jak inne ale gwiazda jest.
Obrazek:E430
W202 C200 1994r 300.000km sprzedany
W202 C280 1994r 87.777km
W210 E430 2001r 230.000km 4-Matic 7-passenger V8 ;)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: Piasek »

Kaczmar pisze:żona musiałaby spróbować przejażdżki A Klasą choćby tą najstarszą, może się jej spodoba taka przesiadka z Tico, to już nie taki Mercedes jak inne ale gwiazda jest.
taniej do Tikulca znaczek Merca założyć a o ile mniej problematyczne auto ;)
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

Konsultacja z żona co do wyborów w rodzinnej flocie to już na prawdę wyższy poziom małżeństwa. Ktoś w końcu musi zdecydować jaki ma być kolor :rotfl:
Opcje u nas są dwie, jedno auto duże i wygodne na podróże rodzinne, drugie rezerwowe i na drobne dojazdy, przede wszystkim tanie w utrzymaniu i eksploatacji.
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

No to się nakiełbasiło... Tico nie dawno oddane, stoi i brak chętnych do jeżdżenia :/ Żona nie chce oddać AVY, mi to na rękę bo zielonką mi się Elegancko jeździ. Czas postoju wykorzystany i Tico dostało nowe tarcze i klocki na przedzie, gruntowne sprzątanie, tylko świeczki jeszcze trzeba wymienić. Zielonka po wymianie oleju i filtra w ASB czeka na chwilę zainteresowania detalami. A AVA nie stygnie :hyhy: i zaś dylemat powraca co z tą stajnią czynić.
Muszę zrobić mały update gwiazd - co je boli, zastanawiam się czy by je spieniężyć i znaleźć jakiś kompromis... Na pewno będzie to Elegance :rotfl: 210, nigdy więcej nic tak niskiego jak AVA :rozpacz: , a może wskoczyć już do 211? Jednak jak spoglądam czasami na W220 to serduszko szybciej bije :zakrecony:
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
Awatar użytkownika
wodii
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 12:54
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zakochany w gwiazdach

Post autor: wodii »

Decyzja zapadła. Sprzedajemy "Bawarkę". Szkoda trochę, bo miała być na lata, ale przy tym stanie aut, doszliśmy rodzinnie do wniosku, że sprzedaż Avantgardy będzie dla nas najkorzystniejsze. Zielonka też już długo nie pojeździ, walka z rudą jest nie do przejścia. Plan na przyszły rok: w211 Elegance, ewentualnie w220, oby tylko zielony sedanik utrzymał się "kupy" do wiosny :-)
VIN - WDB2102161B469355 E270CDI
EX - WDB2100201A249483 E300D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości