awaria licznika brak abs i ets w czasie jazdy

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Markus210
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2008, o 10:53
Lokalizacja: Wrocław

awaria licznika brak abs i ets w czasie jazdy

Post autor: Markus210 »

Witam wszystkich ponownie i zwracam się z wielką prośbą. Mam problem od kilku lat ze stale palącymi się już kontrolkami ETS i ABS po uruchomieniu silnika. Wówczas podczas jazdy nie działa licznik prędkości i przejechanych km. Wymieniłem czyjniki pod pedałami hamulca i sprzęgła tak jak radziliście i niestety problem nie zniknął. Wręcz przeciwnie nawarstwił się i dokucza mi codziennie. Ponadto od jakiegoś czasu pojawia się równolegle migający na czerwono napis ANZIGE DEFEKT z piskliwym sygnałem. Gwiazda potrafi się też wyłączyć tozn silnik gaśnie podczas jazdy i to mnie bardzo przeraża ponieważ jest to niebezpieczne. Warsztaty samochodowe poddały się. Wszystkie czujniki i kabelki zostały sprawdzone, moduł abs też. Może ktoś z panstwa miał podobną "chorobę" w swojej gwieździe i zna receptę na naprawę tego czegoś to proszę o pomoc. Mam wrażenie że im jest zimniej to problem pojawia się rzadziej ale teraz występuje permanentnie. .......???? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
emil.86
VIP
Posty: 457
Rejestracja: 11 lis 2010, o 16:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: emil.86 »

ale oprócz tego że palą się kontrolki ETS i ABS
to te systemy działają Ci poprawnie ?

bo ANZIGE DEFEKT - usterka wyświetlacza

może tylko zegary umarły i szaleją... a silnik to osobna bajka
w210 -sprzedane :(
_______________________________________
Diagnostyka, Elektromechanika MB Kraków
www.mbpower.pl
d1tomas
Posty: 792
Rejestracja: 27 gru 2014, o 21:14
Lokalizacja: Wiązów

Post autor: d1tomas »

Może nie oryginalne zegary. Miałem podobny efekt jak wrzuciłem licznik z innego oka.
vin WDB2100101A153256
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Czy zaglądano do kości CAN bus, znajdującej się w prawym progu na wysokości przedniego słupka (czarna podłużna z wpiętymi dwu-pinowymi wtyczkami)? Wypiąć, wyczyścić kontakt-sprayem i wpiąć - kolejność wtyczek dowolna.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Markus210
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2008, o 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Markus210 »

ABS i ETS + licznik prędkości nie działają podczas jazdy o czym informują komunikaty wyswietlane po kolei zaraz po uruchomieniu silnika. Dodam też że trzecim komunikatem jest informacja o tym, że układ hamulcowy zabrudzony jest drobinami ściernymi od klocków hamulcowych co nie jest prawdą ponieważ wszystko było czyszczone z dużą dokładnością. Sprawdzę jeszcze ten wtyk can bus ponieważ nie pomyslałem o tym.... i dam znać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości