bagażnik rowerowy na hak - sedan

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

m100
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2015, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa Ursus

bagażnik rowerowy na hak - sedan

Post autor: m100 »

Czy ktoś ma doświadczenie z przewozem rowerów (3 sztuki) i moze polecić jakis model bagażnika montowanego na hak? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
W210 E200 CDI Elegance
done666
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2010, o 12:06
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: done666 »

thule, mam na hak na 2 rowery, dostepny jest na 3 rownież, nic innego nie warto. Jesli chcesz na 3 rowery to thule 972. jak kupisz ten to na nic nie musisz zwracac uwagi ;) pozdr
W210 E270 CDI
W210 E290 TurboD Rip
W124 E250 TurboD

Ssij mnie wydech liz mnie felge.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Mam thule, na 3 rowery, fajny jest, ma swoje światła nawet, miejsce na tablice, koszt zakupu spory ale nic sie nie przesuwa, nic nie luzuje, nic nie odlatuje, mocowania pewne.
Z tymi bagażnikami (wszystkimi na hak) jest tylko jeden problem, są u nas nielegalne i jazda z nim to stówa i 3 punkty - bo zasłania tablicę na samochodzie a tablicy z samochodu nie wolno przełożyć na bagażnik bo wtedy jest mandat za brak tablicy na samochodzie :rotfl: Bzdurny przepis ale łapią na to... zwłaszcza u nas nad morzem :zdegustowany:
:hyhy:
Obrazek
done666
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2010, o 12:06
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: done666 »

Ty kolego mowisz o takim na ktorym rowery sie stawia? ja natomiast proponuje taki na ktorym rowery wiszą, tablice swietnie widac jak i swiatla, przynajmniej w moim sedanie wiec nie widze koniecznosci montazu dodatkowych, duzo jezdzilem z nim po Polsce i Europie i nigdy zadnych klopotow. Moj na dwie sztuki jest stabilny nie wygina sie, i najwiekszy plus, montaz i demontaz maks 2 minunty i ginie w bagazniku :)
W210 E270 CDI
W210 E290 TurboD Rip
W124 E250 TurboD

Ssij mnie wydech liz mnie felge.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Rozumiem kolego, rozumiem... niestety, wg przepisu każdy bagażnik na hak wg. tego bzdurnego przepisu jest zły bo zasłania tablice - nawet jeśli to kawałek rurki idącej w górę. No chyba, że masz tablicę pod hakiem...
Ja się nie przejmuję i rowery wożę :D jeszcze nie zabuliłem :hyhy: ale kolege mojego Kaszuby złapali za to :D
:hyhy:
Obrazek
m100
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2015, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: m100 »

Wg informacji prasowych Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pracuje nad pakietem rozporządzeń umożliwiających wydawanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, umieszczonej na bagażniku do przewożenia rowerów. Wprowadzenie tego rozwiązania pozwoli na zgodne z prawem i bezpieczne korzystanie z bagażnika zakrywającego tylną tablicę rejestracyjną pojazdu. Nie wiadomo jednak kiedy przepisy wejdą w życie.
W210 E200 CDI Elegance
filipqc1
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, o 10:14
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: filipqc1 »

Rozmawiałem z Policją na temat tych tablic, faktycznie zasłonięta być nie może. Ja przekładam z auta do bagażnika rowerowego i po problemie. A co do samego bagażnika na hak to uważam, że jest dobrym rozwiązaniem. Wiadomo tyle ile ludzi tyle opinii dlatego kierować się trzeba własnym rozsądkiem i nie kupować najtańszych, lepiej już kupić nawet używany ale firmowy.
Pozdrawiam
W210 Kombi 2,9TD 1998r
W124 Sedan 2,5D 1987r To jest gwiazda
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości