Wnioski z oględzin W210 - Bielsko Biała - Cieszyn

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

q3
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2014, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Wnioski z oględzin W210 - Bielsko Biała - Cieszyn

Post autor: q3 »

Hej,
Oglądałem wczoraj samochód z ogłoszenia: w210 Bielsko-Biała i jeśli ktoś chciałby pooglądać to ja mówię: szkoda czasu. Samochód wygląda w miarę przyzwoicie na zdjęciach zamieszczonych w ogłoszeniu, a zdaniem osoby podanej jako kontakt jest bardzo dobrym stanie (wszystko działa, mechanicznie idealny itp.). W rzeczywistości wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy. W wielu miejscach jest sporo rdzy (na przykład duża rdzawa plama na drzwiach kierowcy) - mam wrażenie że ta rdza została usunięta jakimś photo-shopem :-O . W komorze silnika syf malaria i korniki - cała komora usyfiona olejem. Mnóstwo rdzy pod maską - kielichy amortyzatorów zardzewiałe i popękane - strach jechać. Silnik i skrzynia chodzi ładnie, zawieszenie raczej OK. W środku wiele rzeczy nie działa - dach tylko się uchyla (nie otwiera się), jedno z okien nie działa, pompowanie foteli działa tylko częściowo. Nie wszystko sprawdziłem, ale to co sprawdziłem i zobaczyłem wystarczyło. Sprzedawca ewidentnie kłamie w rozmowie i ogłoszeniu i chyba liczy, że przyjedzie ktoś ślepy.
Załączam parę zdjęć. Wiem, że niektóre miejsca standardowo rdzewieją, ale nie tak wygląda samochód w stanie idealnym.

Mam nadzieję, że oszczędzę komuś czasu.

Pzdr.
Q3
Załączniki
Komora silnika
Komora silnika
Drzwi kierowcy
Drzwi kierowcy
Okolice kielicha
Okolice kielicha
Zderzak przód
Zderzak przód
Klapa bagażnika 1
Klapa bagażnika 1
Klapa bagażnika 2
Klapa bagażnika 2
Pielo
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, o 12:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pielo »

Zażądałbym zwrotu pieniędzy za dojazd.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Pielo pisze:Zażądałbym zwrotu pieniędzy za dojazd.
dlaczego?? przecież na tych zdjęciach z ogłoszenia widać, że to śmietnik... trzeba mieć silną wiarę żeby tam pojechać wierząc, że będzie dobrze :rotfl:

to jest w210 do wyrwania za 6-7 tyś, za kolejne 2 robisz zaprawki i lakier, potem następna kasa - ogarniasz uszczelkę, kupujesz opony, naprawiasz elektryke i masz fajną w210 za 9-11 tyś albo kupujesz taką jaka jest za te 7, nie robisz nic bo jak sam napisałeś silnik ok, zawiecha ok, skrzynia ok... i nie płaczesz na forum, że ktoś Cię oszukał :P jakie pieniądze - taka gwiazda, cudów nie ma, dobrej mercedes nikt za okazyjny hajs nie sprzedaje - chyba że komornik... :P
:hyhy:
Obrazek
Pielo
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, o 12:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pielo »

kid pisze:dlaczego?? przecież na tych zdjęciach z ogłoszenia widać, że to śmietnik... trzeba mieć silną wiarę żeby tam pojechać wierząc, że będzie dobrze
Nie chodzi o to czy to śmietnik czy nie ale o to, że stan faktyczny nie zgadza się z ogłoszeniem i dlatego właśnie zażądałbym zwrotu kasy za paliwo.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Pielo pisze:
kid pisze:dlaczego?? przecież na tych zdjęciach z ogłoszenia widać, że to śmietnik... trzeba mieć silną wiarę żeby tam pojechać wierząc, że będzie dobrze
Nie chodzi o to czy to śmietnik czy nie ale o to, że stan faktyczny nie zgadza się z ogłoszeniem i dlatego właśnie zażądałbym zwrotu kasy za paliwo.
daj spokój... przecież na zdjęciach handlarza widać te ubytki w lakierze i widać, że zderzak wisi... środek też słaby... a że na żywo widać wszystko bardziej... normalne :] a żeby żądać od kogoś kasy za coś co tylko wg. Ciebie się Tobie "należy" to trzeba być albo dobrym kozakiem albo założyć dobrą pieluchę :hyhy: więc po co te wielkie słowa...

no i żeby nie było - nie znam tego sprzedającego, za to wiem jacy upierdliwi potrafią być kupujący co przylatują po auto wystawione za niedużą kwotę i mają wielkie wymagania... :hyhy: najlepiej im w ogóle zrobić przysługę, oddać za darmo auto a żeby bezpiecznie się czuli to wykupić oc na następny rok jeszcze :D

na + całej sytuacji jest to, że ten kto czyta forum i jest zainteresowany tym egzemplarzem ma większe foty usterek :cool:
:hyhy:
Obrazek
Szrama
Posty: 463
Rejestracja: 31 maja 2010, o 23:25
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Szrama »

Cena 8 500,00 PLN netto. Sprzedający to straszny marzyciel...
Z Mercedesów:
W164 320 CDI WDC1641221A403837
W220 320 WDB2200651A045613 - ex
W211 270 CDI WDB2110162A311319 - ex
W210 2.9 TD WDB2100171A122998 - mój pierwszy MB ;)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

I ten obrus w bagażniku. :rotfl:
Taśmy mocujące listwę nad szybą
kid, dobrze pisze: ludzie, kubeł zimnej wody. Nie można się spodziewać dobrze utrzymanego auta jadąc oglądać Merca za 8 tyś zł...
Pielo
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2014, o 12:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pielo »

kid, Brak słów do ciebie.
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Nie można się spodziewać dobrze utrzymanego auta jadąc oglądać Merca za 8 tyś zł...

Wypraszam sobie.Ja chce 9 tyś i jest bardzo dobrze utrzymany. :(
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
Awatar użytkownika
Paweł Cz.
Posty: 462
Rejestracja: 30 cze 2013, o 19:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Paweł Cz. »

Myślę, że da się znaleźć dobre W210 za 8tys zł, ale należy liczyć się z tym, że auto będzie miało jakieś wady.
Kiedy w zeszłym roku szukałem auta dla siebie okazało się, że najtańszy z oglądanych egzemplarzy był w najlepszym stanie.
MB W210 E320 4matic aquamarineblue '97
Ex: S123 230TE '82, W210 E230 '96
kalisz1
Posty: 60
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 17:07
Lokalizacja: Chełm lub Trójmiasto

Post autor: kalisz1 »

Paweł Cz. pisze:Myślę, że da się znaleźć dobre W210 za 8tys zł, ale należy liczyć się z tym, że auto będzie miało jakieś wady.
Kiedy w zeszłym roku szukałem auta dla siebie okazało się, że najtańszy z oglądanych egzemplarzy był w najlepszym stanie.
Zależy kto sprzedaje.
Właśnie wystawiłem swój na sprzedaż i z ręką na sercu nie mam nic do ukrycia. Przyszły nabywca zanim przyjedzie na oględziny dowie się wszystkiego o aucie i zdecyduje czy przyjechać na oględziny.
W210 E290TD 97r kombi classic
vin WDB2102171A479175
q3
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2014, o 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: q3 »

Jedna rzecz: nie płaczę na forum, tylko zamieściłem relację i wyraziłem opinię. Druga, to że rozmawiałem przed udaniem się na oględziny ze sprzedającym i zapewniał mnie, że wszystko działa na 100%, a samochód jest w stanie idealnym. Wypytywałem w szczególności o dach (tylko się uchyla nie otwiera), okna (jedno nie działa), klimatyzację (chyba OK) oraz rdzę (zostałem zapewniony, że wszystkie miejsca z rdzą zostały dobrze zabezpieczone). Oczekiwałbym od sprzedającego, skoro już fatyguję się i dzwonię stwierdzenia, że niektóre elementy są do zrobienia to miałbym inne podejście. A tak po prostu uważam, że kłamał i przestrzegam innych forumowiczów przed tym "idealnym" samochodem.
CHARLI-95
Posty: 109
Rejestracja: 5 lip 2012, o 23:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: CHARLI-95 »

q3, przecież tą rdzę widać już na zdjęciach z ogłoszenia, podobnie jak to, że nie jest to stan idealny.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wnioski z oględzin W210 - Bielsko Biała - Cieszyn

Post autor: yellowstone2012 »

q3 pisze: W wielu miejscach jest sporo rdzy (na przykład duża rdzawa plama na drzwiach kierowcy) - mam wrażenie że ta rdza została usunięta jakimś photo-shopem :-O . W komorze silnika syf malaria i korniki - cała komora usyfiona olejem. Mnóstwo rdzy pod maską - kielichy amortyzatorów zardzewiałe i popękane - strach jechać.
Q3
Szyba czołowa po wymianie w 05.2014
klima po wymianie sprężarki filtrów i chłodnicy
Nowe tarcze i klocki hamulcowe.
Wymienione zawieszenie i drążki i elementy gumowe.

Przypadek ? Nie sądzę ... :D

Ale bezwypadkowy 100%

Cóż sprzedawca minął się trochę z prawdą,ale czego oczekiwać od auta mającego 4oo tys. przebiegu. Oczywiście, że i znajdzie się z takim przebiegiem samochód w stanie niemal perfekcyjnym, ale nie za takie pieniądze, bo z ekonomicznego punktu widzenia, jest to nie możliwe. Nowy ten Mercedes kosztował około 250tys. zł. paliwo wlane do niego, żeby pokonać dystans 400tys. drugie tyle no i serwis. Dziesiątki wymian olejów, opon, filtrów, części eksploatacyjnych itp. itd. wychodzi grubo ponad pół miliona złotych. Sprzedali byście później takie auto za 8,5 tys. netto ? Gdzie do perfekcji to mu daleko jak ode mnie na Syberię. Sprzedawca widocznie musi być mocno rozżalony ...
Leszek304
Posty: 1226
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 15:16
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: Leszek304 »

Nie można zarzucać sprzedawcy że kłamie pisząc o bezwypadkowości. Wypadek samochodowy to zdarzenie w którym są ranni. W przypadku gdy nie ma rannych to takie zdarzenie kwalifikuje się jako kolizję. Może się nawet zdarzyć że w zdarzeniu drogowym urwie cały przód auta, i jeśli nikomu nic się nie stało, to później sprzedawca takiego auta może pisać że jest bezwypadkowe i będzie mieć rację :) auto miało kolizję ale nie miało wypadku :) jest to gra słów która ratuje sprzedawcę od odpowiedzialności, ale wprowadza w błąd kupującego.
Jest: W210 kombi, 2.0 benzyna WDB2102351A959463
Był: S-klasa, W220 S320 CDI 2001.
Był: E-klasa, W210, 2.9TD, Avantgarde, sedan.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości