PARKTRONIK POMOCY!

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Emil
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2008, o 11:21
Lokalizacja: Konin

PARKTRONIK POMOCY!

Post autor: Emil »

Witam. w moim mercedesie jest orginalny system tzw parktronik ale nie działa, w ogóle nie reaguje, włącza sie i nic po za tym. Jest tak od kiedy go kupiłem..czy ktoś jest w stanie mi cokolwiek doradzić po za serwisem? :-/
Bez gwiazdy nie ma jazdy
PIOTRUŚ
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PIOTRUŚ »

jeden lub kilka czujników jest walnięte ale ponieważ park tronik jest podłączony szeregowo to nie działa wcale:) bez kompa to raczej będzie zgaduj zgadula który nawalił :-P

jak kupiłem to też nie działał podjechałem na kompa i sie okazało ze 2 są padnięte powiedzieli które wymieniłem i działa:)
cita
VIP
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2008, o 00:54
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: cita »

ja mialem bardziej prozaiczny problem z przednim parktronikiem.
Cały czas pokazywał maksymalne zbliżenie (lewa i prawa).

.
.
.
.
..
.
.
.
.

Zdjęcie ramki tablicy rejestracyjnej rozwiązało problem ;)
Dwa srodkowe czujniki widziały ramke i myslały, ze to ściana ;)
pozdrawiam
Kuba (aka cita)
320CDI 2000r sedan (blue-inside)
+ Johny II ASC z ML-145
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Mam podobny problem
Po włączeniu parktronika pojawia się sygnał dźwiękowy o długości ok 1s i zapalają się żółte ramki + 2 czerwone segmenty we wszystkich 4 wskaźnikach
Czyli wychodzi że tylko na kompa.
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
PIOTRUŚ
VIP
Posty: 210
Rejestracja: 5 maja 2008, o 16:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PIOTRUŚ »

no raczej tylko komp lub wymiana wszystkich 8 czujników . Czyli 800pln ,przynajmniej ja płaciłem 100pl za szt(nowe w sklepie )


...sama wymiana jest prosta tylko zderzaki pościągać trzeba:) wypiąć stare i wpiąć nowe:)
agoonzo

Post autor: agoonzo »

tylko komp,u mnie też padł czujnik z tyłu i cały system raz działa raz nie.pod interfejsem pokazało,że jeden czujnik z tyłu jest popsuty.niestety jeszcze nie udało mi się dokupić czujnika,na allegro są najczęściej od w208 i e-klasy po liftingu.kupiłem nawet taki czujnik,miał pasować i okazało sie,że nie pasuje,więc teraz szukam dokładnie takiego samego jaki mam w orginale
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Udało mi się wyciągnąć jeden czujnik potencjalnie podejrzany
Czy można go jakoś sprawdzić np: miernikiem?
Czujnik taki jak poniżej na fotce, ma 4 styki

[ Dodano: 2008-06-27, 18:17 ]
No to uporałem się z parktronikiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co by inni mieli łatwiej to pochwalę się wam że zaufany, znajomy mechanik zdradził mi tajemnicę jak sprawdza się czujniki.
I co mnie bardzo zdziwiło nie ma to nic wspólnego z podłączaniem pod kompa. To jest stały pic na wodę żeby skasować odpowiednio klienta. Oczywiście da się to pewnie zdiagnozować kompem ale w moim przypadku nie pokazywało który to czujnik - czyli dowiedziałem się tylo co nic.
No więc sprawdza się to na słuch. Każdy sprawny czujnik wydaje dzwięki podobne do elektryzującego się swetra (takie lekkie trzeszczenie). Można to wysłuchać np. w cichym garażu przykładając kolejno do każdego ucho.
Na początku nie wierzyłem w to ale sprawdziłem to osobiście i faktycznie jeden czujnik nie wydawał tego dziwnego dźwięku.
Postanowiłem zaryzykować - zakupić i wymienić samemu. W ASO MB 163zł netto czyli ponad 198zł brutto i trzeba malować końcówkę - masakra.
Znalazłem na Allegro za 49zł i kupiłem od razu pod kolor :mrgreen:
Gość już troszkę się podniósł i ma teraz po 60 jak by ktoś chciał zakupić: http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=7172362
Oczywiście wymiana zakończona sukcesem i parktronik chodzi jak zegareczek. :mrgreen:
Załączniki
czujniki.jpg
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
badek
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2008, o 10:18
Lokalizacja: strzelin

Post autor: badek »

mam problem z parktronikiem nie można nawet na kompie go zobaczyć jakby znikł ,jak przekręcę stacyjkę wydaje ciągły sygnał około 3 sekund palą się czujniki parktronika i po chwili wszystko gaśnie i nie działa
Misio_zaba
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2009, o 18:05
Lokalizacja: CZerwionka

Post autor: Misio_zaba »

Koledzy poco płacić za podłączenie do kompa żeby sprawdzić który czujnik działa a który nie... 8-) Wystarczy dokładnie się przysłuchać i przyłożyć ucho do każdego z czujników..Jak jest dobry to powinien pykać wyraźnie PYKAĆ... Jak nic nie słychać to znaczy wymienić. Sprawdzać na załączonym park-troniku. :lol:

[ Dodano: 2009-05-09, 14:40 ]
Prosił bym jednak o pomoc jak mam wyciągnąć tylni środkowy prawy... jak go zdemontować żeby go sprawdzić czy nieda się go zreanimować czy trzeba kupić nowy...od czego zacząć.... jak to zrobić..
E 3000 TD ELEGANCE KOMBI KLIMATRONIK
WIN: WDB2102251A458592
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości