Czy można założyć czujniki cofania do golasa s210 '97

Wszystko na temat tuningu mechanicznego, optycznego i elektronicznego.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Camper
Posty: 30
Rejestracja: 7 paź 2013, o 12:55
Lokalizacja: Toruń

Czy można założyć czujniki cofania do golasa s210 '97

Post autor: Camper »

Z racji miłych gabarytów mojego kombi zapragnąłem małego udogodnienia w postaci czujników cofania. Moja gwiazda nie posiadała ich oryginalnie i tak się zastanawiam, czy jest sens zakładania nowego systemu? Czy gra jest warta świeczki...Co myślicie?
Just one word: "świeżak"
S210 2.9 TD Elegance '97
WDB2102171A485863
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Camper, najprościej kupić na allegro chińszczyznę która spełnia swoją rolę
Camper
Posty: 30
Rejestracja: 7 paź 2013, o 12:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Camper »

Nawet coś takiego?

http://allegro.pl/4-punktowy-czujnik-pa ... 20352.html

A może jakoś kupić zderzak juz "zaczujniczony" i od tego kombinować...wiem, że wiertarka da se radę z moim zderzakiem, ale zastanawiam się jak to ugryźć najsensowniej a doświadczenie mam zerowe w tym temacie...
Just one word: "świeżak"
S210 2.9 TD Elegance '97
WDB2102171A485863
Awatar użytkownika
Aikas
Posty: 1160
Rejestracja: 20 sie 2010, o 15:32
Lokalizacja: W210
Kontakt:

Post autor: Aikas »

Camper pisze:Nawet coś takiego?
Nawet coś takiego...

- Wiercisz dziury
- Wkładasz czujniki w zderzak
- Podłączasz pod centralkę czujniki i wyświetlacz
- Ukrywasz wszystkie kable w korytach (wyświetlacz na deskę)
- Zasilanie centrali najlepiej pod światło cofania (po co ma cały czas być włączony?)

U mnie taki zestaw z powodzeniem chodzi już ponad 3 lata :D
W210 Lorinser USA E290 Avantgarde`97
W202 C180 Classic '97
S211 E500 AMG `04
Obrazek
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Camper pisze:Nawet coś takiego?

http://allegro.pl/4-punktowy-czujnik-pa ... 20352.html

A może jakoś kupić zderzak juz "zaczujniczony" i od tego kombinować...wiem, że wiertarka da se radę z moim zderzakiem, ale zastanawiam się jak to ugryźć najsensowniej a doświadczenie mam zerowe w tym temacie...
jak zdejmiesz zderzak to od wewnątrz powinny być zaznaczone miejsca na otwory czujników także będziesz miał rozmieszczenie jak fabrycznie
Qrius
Posty: 265
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Qrius »

Ja zakładałem do kombiaka czujniki za 50 zł :) Zdecydowałem się na sam beeper. Raz, że wygląd tych tanich wyświetlaczy pozostawia wiele do życzenia, a dwa, że skoro słyszę czujnik, to patrzeć się już na niego nie muszę, tym bardziej, że i tak patrzę w lusterka przy cofaniu. Czujniki pomalowane po kolor zderzaka. Działa bez problemu, beeper przyklejony do słupka na dole za siedzeniem pasażera. Działa idealnie.
Camper
Posty: 30
Rejestracja: 7 paź 2013, o 12:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Camper »

Qrius pisze:Ja zakładałem do kombiaka czujniki za 50 zł :) Zdecydowałem się na sam beeper. Raz, że wygląd tych tanich wyświetlaczy pozostawia wiele do życzenia, a dwa, że skoro słyszę czujnik, to patrzeć się już na niego nie muszę, tym bardziej, że i tak patrzę w lusterka przy cofaniu. Czujniki pomalowane po kolor zderzaka. Działa bez problemu, beeper przyklejony do słupka na dole za siedzeniem pasażera. Działa idealnie.
Mógłbyś wrzucić jakiegoś linka pod podobny zestaw?
Just one word: "świeżak"
S210 2.9 TD Elegance '97
WDB2102171A485863
Qrius
Posty: 265
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Qrius »

Jak wrócę do domu z roboty, to zrobię Ci zdjęcie pudełka po moim zestawie. Zdjęcia zamontowanych czujników na gwieździe nie zrobię, bo dzisiaj rano dałem ją na wymianę tulei (jutro powinna już być na chodzie, to zrobię jeszcze zdjęcie jak to wygląda na aucie).

Co do kwestii czujniki z wyświetlaczem czy z samym beeperem, to zdecydowałem się jeszcze na sam dźwięk z uwagi na to, że te wyświetlacze nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i śmierdzą chińszczyzną na odległość. Wizualnie z fabryką nie mają nic zupełnie wspólnego. Do tego same wskazania wyświetlacza często gęsto różnią się od rzeczywistych - zwłaszcza te najtańsze. Zdecydowałem się na najprostsze rozwiązanie i nie żałuję :)
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

ja zamontowałem taki z wyświetlaczem przy podsufitce z tyłu. Wygląda bardzo dobrze. Używam samego wyświetlacza bez dźwięku. Jestem bardzo zadowolony z funkcjonowania mojego zestawu. Nawet mierzyłem raz miarką czy zgadzają się liczby na wyświetlaczu z rzeczywistością. Dokładny jest,
Awatar użytkownika
sq9jjx
VIP
Posty: 244
Rejestracja: 21 lis 2008, o 19:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sq9jjx »

Potwierdzam te czujniki z allegro sa ok, tez mam z tylu na podsufitce zamontowany wyswietlacz. Swietna sprawa, choć wstyd się przyznać ale po pijoku krzywo je zamontowałem:) Z tego względu u mnie to głupio wygląda:/
Pozdrawiam Józek

S210 E290 1996 WDB2102171A169290
http://aprs.fi/?_s=os&call=a%2FSQ9JJX-9
Qrius
Posty: 265
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Qrius »

Camper, ja sobie sprawiłem coś takiego. Zdjęcie średniej jakości, bo robione średniej jakości telefonem:
Obrazek
Camper
Posty: 30
Rejestracja: 7 paź 2013, o 12:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Camper »

ralfi89 pisze:ja zamontowałem taki z wyświetlaczem przy podsufitce z tyłu. Wygląda bardzo dobrze.
Zechciał byś pokazać, jestem bardzo ciekawy pomysłu :)


Dzięki Qrius! Teraz muszę tylko zdecydować hehe
Just one word: "świeżak"
S210 2.9 TD Elegance '97
WDB2102171A485863
Awatar użytkownika
Aikas
Posty: 1160
Rejestracja: 20 sie 2010, o 15:32
Lokalizacja: W210
Kontakt:

Post autor: Aikas »

tonidriver pisze:jak zdejmiesz zderzak to od wewnątrz powinny być zaznaczone miejsca na otwory czujników także będziesz miał rozmieszczenie jak fabrycznie
A dokładnie tak to od spodu wygląda:
Załączniki
miejsce montażu czujników PTS
miejsce montażu czujników PTS
W210 Lorinser USA E290 Avantgarde`97
W202 C180 Classic '97
S211 E500 AMG `04
Obrazek
Qrius
Posty: 265
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Qrius »

Gwiazdka odebrana od mechaniora (dramat), także tutaj masz zdjęcie jak to wygląda w zderzaku. Oryginalnie były czarne, ja przemalowałem je w kolor nadwozia. Nie straciły nic ze swojej czułości.
Obrazek

PS. Wgniecenie powstało przed założeniem czujników. Spędza mi sen z powiek - poważnie. Pytanie czy jakiś blacharz to wyciągnie, czy szukać klapy :/
piotrasta
Posty: 269
Rejestracja: 4 paź 2012, o 20:42
Lokalizacja: ten hałas?

Post autor: piotrasta »

Pytanie czy jakiś blacharz to wyciągnie, czy szukać klapy :/
pytanie co będzie prościej/taniej czy szukać naprawdę dobrego blacharza czy kupić klapę?
WDB2102161B100657 2000 cdi270
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości