Na co zwracac uwage kupujc E klase

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Dreed
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 15:27
Lokalizacja: Gdansk

Na co zwracac uwage kupujc E klase

Post autor: Dreed »

Witam, temat taki dla wszystkich co maja zamiar kupic E klase
na co zwracac uwage, co czesto sie psuje, co nie dzialalo juz w waszych jak je kupowaliscie...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
drv
VIP
Posty: 43
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 21:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: drv »

Może tu coś znajdziesz viewtopic.php?t=173

Ja swojego kupiłem od kolegi więc wiem czym jeżdze.
MB 1999r. W210 E240 V6 Avantgarde
Obrazek
Dreed
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 15:27
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Dreed »

w tamtym temacie niema nic konkretnego tylko ogolnie dyskusja o cenie ;)
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

ja cały czas jeszcze szukam swojego "okulara" - i im dłużej szukam, tym więcej mam wiadomości o tym właśnie co sprawdzić przed kupnem:
- RDZA: wszelkie ranty (maski, klapy bagażnika, drzwi pod uszczelkami), progi, nadkola, okolice zamków drzwiowych, miejsca za zderzakami. Warto sprawdzić wnęki w bagażniku, oraz stan blachy pod siedziskiem tylnym
- szkła reflektorów robią się ciemne
- silniki Diesla: uszczelnienie pomp wtryskowych Lucasa (tam gdzie są), silniki CDI: padają tubosprężarki, intercoolery, wtryskiwacze, pompy wtryskowe.
- silniki benzynowe: problemy z falującym biegiem jałowym, przepływomierzami, regulatorami biegu jałowego oraz czujnikami położenia wału. Silniki M119 problemy z łańcuchami rozrządu.
- automatyczne skrzynie biegów: koniecznie zwrócić uwagę na częstotliwość wymiany oleju - te skrzynki są wrażliwe, ale najczęstszą przyczyną ich uszkodzenia jest brak systematycznej obsługi.
To chyba tyle mniej więcej, na co trzeba zwracać uwagę - nie zawsze każda wada wystąpi, ale sprawdzić nie zaszkodzi :-)
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Gość

Post autor: Gość »

żeby kupić auto bez tych rzeczy co opisujesz to musisz udać się do salonu
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

Anonymous pisze:żeby kupić auto bez tych rzeczy co opisujesz to musisz udać się do salonu
Taa... Jak się kupuje tylko u Turasów to tak jest... :mrgreen: A ładne autko idzie kupić tylko trzeba się troche naszukać i nie wierzyć w "okazję"...
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

Anonymous pisze:żeby kupić auto bez tych rzeczy co opisujesz to musisz udać się do salonu


Dokładnie, poztym jak się tak ostro wydziwia to na koniec trafia się na maksymalnego szczepa dobrze zatuszowanego. Wbrew pozorom dobrą opcją jest kupić auto lekko uszkodzone z zagranicy. Wtedy jest sporo tańsze i nie kombinowane przez turasów, pozatym powód sprzedaży przez poprzedniego właściciela jest oczywisty, a nie że się sypie, gnije czy ma milion km.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Ziola

Post autor: Ziola »

Panowie Witam.... na razie mam W202 C180 '94.. po malu rozglądam sie za nową Gwiazda.....mam pytanie.. czy jest sens interesować sie tym samochodem...
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2
piski77
Posty: 85
Rejestracja: 27 maja 2008, o 11:57
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: piski77 »

Według mnie to nie jest warte 5999 euro.Do wymiany jest przynajmniej 4 elementy.Reflektor ksenonowy jest bardzo drogi,maska też do tanich nie należy.Błotnik nie wiem ile kosztuje ale to jest tylko to co widać a pod maską może być jeszcze razy dwa koszt.Myślę żeby to zrobić dobrze to trzeba dołożyć około 6tyś zł.

Pozdrawiam.piski
Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Budzy »

Nie warto
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości