nie działa tylna lewa szyba

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

noek
VIP
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2012, o 12:11
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: noek »

wielkie dzieki Gerri czyli poprostu udam sie do servisu bo sam cos jeszcze zepsuje :) pozdrawiam


p.s.: auto juz umiescilem w podpisie :)
W210 2.2D 12.1997 classic jest w czasie remontu
WDB2100041A580258
VW Golf 1997 1,6 benzyna jest
BMW 520D kombi 2006 jest
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

noek pisze:p.s.: auto juz umiescilem w podpisie
Już Cię lubię :]
jagiel88
Posty: 143
Rejestracja: 21 mar 2011, o 21:24
Lokalizacja: Katowie

Post autor: jagiel88 »

Odnowie trochę temat. Problem podobny- tylna lewa szyba nie działa. Rozebrałem tapicerkę, i jak w większości przypadkach poszła linka, ale niefortunnie wplątała się w silniczek trochę go uszkadzając ( przynajmniej wizualnie). Linka została powyginana na wszytskie możliwe sposoby więc kupiłem używaną linke wraz z całą "szyną" oraz używany silniczek. Po podłączeniu silniczka szyba nadal nie reaguje, silnik nie daje żadnych znaków ani z konsoli ani z tapicerki drzwi. Wszystkie inne szyby są ok. Czy moge rozebrać prawe tylne drzwi i tam podpiąć do kostki silniczek żeby go sprawdzić? Chodzi o to czy instalacja z prawej strony jest jak w przypadku silniczka odbiciem lustrzanym strony lewej? Ponadto nie otwierają mi sie żadne szyby trzymając na pilocie przycisk zamykania ani nie otwierają przy otwieraniu ( rybka). Pytanie drugie czy bezpiecznik do strony lewej jest ten sam co prawej?
E290 WDB2100171A416600 1997 automat avantgarde sedan
Vadim
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 07:30
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vadim »

Podbijam temat. Auto kupiłem dokladnie miesiac temu. I pierwszego dnia tylna prawa szyba działała. Pamietam ze ja opusciłem, pozniej gdy chciałem podniesc nie ragowała po kilku wcisnieciach przycisku podnoisła sie. Nastepnego dnia przestała juz zupełnie działac i do tej pory nic. WSZytskie inne działaja bez zarzutu. Nie reaguje na przycisk z głównego panela jak i z tego w drzwiach. Drugi dzien sie z tym borykam. Bezpieczniki ok. Prad do drzwi ( kostka wewnatrz) dochodzi. Oświetlenie np. klamki działa. Ale jezeli chodzi o np podswietlenie przełacznika szyb juz nie działa. Wykreciłem silniczek do podnoszenia, podłączyłem na krótko i działa bez zarzutu. CZy ktoś z Was miał taki problem? Dodam ze linki wszystie sa ok. Ucho przykladam do drzwi i gdy wciskam przycisk nie dochodzi zaden dzwiek. Cisza.
Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
270 CDI WDB2102161B227243
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Post autor: lancer »

u mnie zgnił kabel różowo zielony w słupku na przelotce do drzwi. Jest położony nowy kabel od wtyczki z progu do samego silnika. W moich drzwiach nie widziałem jakiegoś modułu .
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

U mnie właśnie dzisiaj odkryłem że nie działa. Ale po naciśnięciu przyciskiem słychać ze silnik pracuje i coś tam mieli w obie strony. Także zapewne linki.
Ile to kosztuje nowe żeby wymienić ?
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Post autor: Gawra »

Piasek pisze:U mnie właśnie dzisiaj odkryłem że nie działa. Ale po naciśnięciu przyciskiem słychać ze silnik pracuje i coś tam mieli w obie strony. Także zapewne linki.
Ile to kosztuje nowe żeby wymienić ?
Np lewy ?
http://allegro.pl/podnosnik-szyby-tylne ... 61799.html
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Czesta przyczyna awarii podnosnika jest peknieta plastikowa prowadnica.
Takie prowadnice autohousaz sprzedaje oddzielnie po $13 i wytrzymuja one lepiej niz te od Mercedesa.
Oryginalne linki sa wysokiej jakosci i nawet mocno splatane daja sie rozciagnac.
Wymiana prowadnicy to troche pracy bo trzeba nit rozwiercic i zalozyc nowa srube, ale robiac to 4-ty raz potrzebowalen na cala robote 25 minut.
Obrazek
Awatar użytkownika
matswia
Posty: 132
Rejestracja: 27 gru 2016, o 12:53
Lokalizacja: Słupsk

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: matswia »

Witam,

Mam problem z lewym tylnimi drzwiami. Nie działa w nich szyba ani sterowana z przodu ani z tyłu, ponadto nie ma podświetlenia przycisku. Od czego zacząć?
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: Piasek »

Od sprawdzenia bezpiecznika odpowiedzialnego, potem wiązki, na składaniu drzwi, wtyczki, silniczka żeby (zapewne) dojść do tego co większość że cały mechanizm podnoszenia szyby masz do wymiany :)
Awatar użytkownika
matswia
Posty: 132
Rejestracja: 27 gru 2016, o 12:53
Lokalizacja: Słupsk

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: matswia »

Dlaczego zawsze starasz się, żebym się załamał? :zly:

Nie słychać żadnego dźwięku przy wciskaniu guzika, czyli silnik nie dostaje sygnału. Szyba działała dobrze, nagle odmówiła posłuszeństwa, wcześniej coś tam majstrowałem pod kanapą, np. odłączyłem PSE. Istnieje bezpiecznik odpowiedzialny za jedną szybę? Gdzie on może być? Sprawdziłem tylko pod kanapą i wszystko tam ok.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: Piasek »

Ale czym tu straszyć, skoro najczarniejszy scenariusz uwalonego mechanizmu regulacji szyby kosztuje ok 150zł. Owszem, skomplikowana jest wymiana ale ... w nowym Mercu 300 to się płaci za podpięcie wtyczki pod gniazdo diagnostyczne. Jak pisałem: bezpieczniki na początek.
schemat-skrzynek-z-bezpiecznikami-vt149.html
Jeżeli będzie to bezpiecznik - na logikę mógł się spalić bo silnik regulacji szyby ma za ciężko (czyli i tak mechanizm). Można pokusić się o przesmarowanie - zawsze to mniej roboty niż wymiana całego mechanizmu który jest nitowany.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: benha »

A ja powiem wszystkim na przekór :P koszty zerowe i roboty na 10min. Otwórz maskę, po stronie pasażera przy szybie jest magiczna skrzynka z komputerami zabezpieczona przez 4 krzyżakowe śruby. Śrubokręt w dłoń, odkręcasz te 4 śrubki, zdejmujesz dekiel i ukazuje Ci się mózg W210. Jak dobrze pamiętam szara skrzynka, najbliżej szyby. Na górze ma 4 pinową kostkę i niżej jedna duża kostka z niezliczoną ilością przewodów. Weź średni albo długi młotek w dłoń i rękojeścią moocno dociśnij tą duża wtyczkę zaczynając od samego dołu stopniowo posuwając się do góry tak żeby cała kostka była dociśnięta. Często pseudo mechanicy uszkadzają zawias na dole tej długiej kostki i źle dochodzi, bez tego zawiasu na dole trzeba naprawdę mocno docisnąć młotkiem albo jakimś mocnym patykiem tą kostką, najmocniej jak się da ale tak żeby nie rozwalić skrzynki całej, długo długo nic nie wchodzi ale jak mocno nacisniesz to czuć jak dół kostki wchodzi do końca. Jak to zrobisz, włącz zapłon i sprawdź czy działa. Jeśli dalej nie działa to sprawdź piny kostki od sterowania szyb przy lewarku skrzyni biegów. Musisz zdjąć drewno dookoła lewarka. Jeśli masz automat to sam drążek zostaje ale ta plastikowa ramka dookoła wybieraka wychodzi razem z drewnem jeśli dobrze pamiętam. Jeżeli to manual to wychodzi razem z drążkiem i skórą, u mnie wystarczy mocniej szarpnąć za drązek i wychodzi wszystko ładnie, nw czy tak jest wszędzie, czy mam coś uszkodzone że tak to wychodzi. Pod tym drewienkiem są conajmniej 2 kostki elektryczne, sprawdź dokładnie czy wszystko jest na miejscu i ma styk. Jeżeli tam nie ma styku albo jest coś podupcone to szyba nie będzie mieć ani podświetlenia ani sterowania.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: noc »

Ta szyba nie ma oddzielnego bezpiecznika.Jeden bezpiecznik obsługuje dwie szyby.Jeżeli nie ma jeszcze podświetlenia, to padła wiązka na składaniu drzwi, lub moduł drzwiowy.Moduł jest w obudowie silnika szyby.Brak nr.Vin ogranicza dalsze podpowiedzi.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
matswia
Posty: 132
Rejestracja: 27 gru 2016, o 12:53
Lokalizacja: Słupsk

Re: nie działa tylna lewa szyba

Post autor: matswia »

WDB2100621B191382
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości