Problemy różne

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Pisząc o sprawdzeniu czy nakrętka osi sprężarki się kręci myślalem o większości stosowanych sprężarek.A o tych nowych będę musial poczytać. Przyznam że nie spotkalem w swojej pracy takiej sprężarki. Wiem że są sprężarki które po wlączeniu klimy pracują ciągle, bez wylączeń a nie impulsowo, wlączane przez sprzęglo przy odpowiednim ciśnieniu. Jest jeszcze jedna kwestia o której może nie wszyscy wiedzą ,mianowicie klimatyzacja wlączona ma jeszcze jedną opcję samoczynnego wylączania tj. przy mocnym dodaniu gazu wcelu np.wyprzedzania. Potrzebne jest to w celu odciążenia silnika i przeznaczenia calej mocy do wyprzedzenia .Po dokonaniu tego manewru wlącza się ponownie.
Apropo: gdzie można poczytać o tych nowych spręzarkach? Może jakiś link...? :-> pozdrawiam kolego "NOC"i dziękuję za uzupelnienie.!
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Niestety tych materiałów które posiadam nie wolno mi w żadnej formie
publikować.A znam te sprężarki z pracy gdzie je remontuję wymieniam i
czasem złomuję.Podejrzewam, że w czasopismach Klima Warsztat itp.
znajdziesz coś o na ten temat.Ja ze swojej strony postaram
się o jakiś ogólny schemat.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
Arturo
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 7 lis 2008, o 21:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Arturo »

Koledzy pomocy!!!Mam klimatronik ,który działał bez zarzutu.DZisiaj (było+5C) chciałem sprawdzic ,jak działa i po włączeniu nie działa(nie włacza się) sprzęgło elektromagnetyczne (chyba dobrze nazwałem :-/ ).Trochę tego zimnego leci przez nawiewy ,ale to chyba ciągnie z zewnątrz.Co sprawdzić?Część bezpieczników sprawdziłem i są ok (wszystkie bałem się wyjąć ,żeby czegoś nie zresetować).Nie pokazują się żadne komunikaty na wyświetlaczu .Po diagnozie z panelu klimy pokazuje 2 błędy: B1232 i B1416.Zeby było ciekawiej ,cały czas one się pokazywały , ale klima działała......Co robić :cry:



pozdr
210, 97, 300T TD Avantgarde
wdb2102251a531813
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Prawdopodobnie układ się rozszczelnił i chłodziwo sobie odleciało...
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
Awatar użytkownika
Arturo
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 7 lis 2008, o 21:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Arturo »

Tak tez myślałem...ale wolałem się upewnić.A są jakieś typowe miejsca gdzie układ się rozszczelnia,czy bez kontrastu sie nie obędzie?


pozdr
210, 97, 300T TD Avantgarde
wdb2102251a531813
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Często gnije chłodnica centralnie za wentylatorami, zbiera się tam kupa syfu, ale miejsc rozszczelnienia może być dużo.
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Witam! W naszych gwiazdkach niestety slabe i bardzo narażone na uszkodzenia są skraplacze (chlodnica klimy) ponadto często zdarza się przegnicie filtra osuszacza ponieważ rzadko się go wymienia wychodząc z zalożenia "jeśli dziala to niech będzie". W naszych warunkach klimatycznych wymiana tego filtra powinna być wykonana conajmniej raz na trzy lata, a w większości obslugiwanych przeze mnie gwiazdek nawet 10- letnich filtr dalej jest fabryczny. Brak obslugi corocznej wplywa ujemnie na stan uszczelnień zlączy i węży a także wszystkich zaworów a najbardzej szkodzi sprężarce. Bo czy olej z wodą będzie dobrze smarowal np.silnik? Możliwości wycieku czynnika chlodniczego jest wiele więc lepiej zlecić to fachowcom którzy dysponują sprzętem diagnostycznym w postaci dobrej klasy czujników-wykrywaczy takich wycieków. U nas niestety niema jeszcze nawyków związanych z obslugą i użytkowaniem klimy a przecież chodzi o nasze zdrowie .Nie odgrzybiona klima powoduje różne schorzenia, uczulenia , astmę .Zacznijmy dbać o siebie ,nie są to przecież jakieś bardzo wielkie wydatki a skutki choroby i leczenia a zwlaszcza naszych "pociech" może być tragiczne.
Odgrzybianie środkami z TESCO to tylko wyrzucenie pieniędzy "POLAK NIE WSZYSTKO POTRAFI"Pozdrawiam!
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
Arturo
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 7 lis 2008, o 21:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Arturo »

przegnicie filtra osuszacza ponieważ rzadko się go wymienia
A gdzie się znajduje? Co do odgrzybiania to zaraz po zakupie oddałem auto w rece fachowców i mieli mi to wykonać,bo tak jak piszesz produkty z hipermark. sa do d.... niczego.Sprawdzę ten filtr i jadę na uszczelnienie, ale przy okazji sam sobie pooglądam i wybadam stan chłodnicy.Dziekuję za info ;-)


pozdr
210, 97, 300T TD Avantgarde
wdb2102251a531813
tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Osuszacz znajduje się po prawej stronie z przodu obok zbiorników na płyn spryskiwacza.
Jest wpuszczony niżej i dobrze widać go po odkręceniu pierwszej osłony .Pozdrawiam !
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Szukalem na stronie InterCarsu osuszacza ale wystepuje tylko filtr kabiny, gdzie on sie znajduje?
Bo na schematach jest inny filtr niz te za schowkiem czy nad nogami pasazera?
Czy to jest niby ten ktory jest gdzies pod maska w okolicach wycieraczki?
Gdzie znaleźć ten filtr osuszacza?
E 220 CDI '01 Elegance
tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Znajduje się w miejscu opisanym wyżej.Kolega chyba myli filtr osuszacz z filtrem przeciwpyłkowym .System oczyszczania powietrza w MB zbudowany jest z dwóch elementów tj. filtra przciw pyłkowego i dwóch filtrów z węglem aktywnym a umiejscowione są wszystkie w okolicach schowka pasażera. Gdzieś na forum widziałem rysunek lub film .musisz poszukać.Pozdrawiam !
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Ja to wiem, bo wszystkie zmienilem, ale chodzi mi teraz o osuszacz, ktory nawet nie wiem gdzie kupic, tzn. filtr.
I gdzie go w koncu znalezc w aucie.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
trocin
Posty: 863
Rejestracja: 18 lut 2008, o 17:55
Lokalizacja: Puławy

Post autor: trocin »

tachowp napisal gdzie jest osuszaczacz -
tachowp pisze:Osuszacz znajduje się po prawej stronie z przodu obok zbiorników na płyn spryskiwacza.
Jest wpuszczony niżej i dobrze widać go po odkręceniu pierwszej osłony .Pozdrawiam !
a co do filtra to jak pojedziesz do serwisu klimy to tam ci go wymienia
S124 E220T '94
W202 C250D Elegance '94
Suzuki Vitara '92 - zabawka 4x4 :-)
C124, S210, W140 500SEL - ex
Awatar użytkownika
Lookmal
VIP
Posty: 439
Rejestracja: 18 sie 2008, o 09:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Lookmal »

trocin pisze:tachowp napisal gdzie jest osuszaczacz -
tachowp pisze:Osuszacz znajduje się po prawej stronie z przodu obok zbiorników na płyn spryskiwacza.
Jest wpuszczony niżej i dobrze widać go po odkręceniu pierwszej osłony .Pozdrawiam !
a co do filtra to jak pojedziesz do serwisu klimy to tam ci go wymienia
Osuszacz to zdecydowanie w serwisie - on jest włączony w układ obiegu czynnika chłodzacego i aby go wymienic trzeba odessać czynnik. Osuszacz służy do usuwania wilgoci z układu obiegu czynnika chłodzącego - a nie do osuszania powietrza z klimatyzacji!!
W203 C270CDI WDB2030161F625560
W210 E200 Classic 97' - sprzedany
Awatar użytkownika
Arturo
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 7 lis 2008, o 21:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Arturo »

W ASO powiedzieli mi za osuszacz 450 pln.Są jakieś zamienniki czy tylko ASO? Aha,pompa jest smarowana jakimś specjalnym olejem?


pozdr
210, 97, 300T TD Avantgarde
wdb2102251a531813
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości