zamiana żarówek podświetlenia licznika

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

lukasz1212g
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2012, o 22:54
Lokalizacja: wielkopolska

zamiana żarówek podświetlenia licznika

Post autor: lukasz1212g »

Witam.
Czy w podświetleniu tablicy zegarów mogę zamiast żarówek oryginalnych 1,2W zastosować 1,5W gdyż tych mam dość sporo a pierwszych wymienionych ani jednej. Chodzi mi o zastąpienie maksymalnie dwóch do czterech sztuk.
WDB2102171A235926
Awatar użytkownika
sanon
Posty: 1168
Rejestracja: 24 mar 2009, o 04:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sanon »

Mozesz to zrobic, beda troszeczke mocniej swiecily i beda troszke cieplejsze, co moze wplywac na szybsze zolkniecie tych swiatlowodow.
Ktos na innym forum opisywal ze w liczniku po lifcie wymienil na mocniejsze i licznik szwankowal, ale nie wydaje mi sie zeby byla to prawda, ja tez modyfikuje swoj poliftowy liczni, z tym ze diodami smd, niestety nie mam jeszcze zdjec zeby tobie zaprezentowac.
Wiec dzialaj bez obaw.
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

Dziala na 1,5, tu masz wiecej na ten temat, wraz ze zdjeciami:

viewtopic.php?t=38&postdays=0&postorder=asc&start=30
Mercedes Benz E300TD '97
BMW K75 '88
lukasz1212g
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2012, o 22:54
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: lukasz1212g »

Ok. O to mi chodziło. Generalnie te dwie lub cztery sztuki mocniejszych dam tylko i wyłącznie tam gdzie świecą tylko przez chwilkę czyli: świece żarowe, długie światła, abs, asr, ręczny itp. Reszta zostanie tak jak fabryka nakazała. Obawiałem się że komputer coś wychwyci i będzie coś nie tak. Dzięki. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-12-23, 23:42 ]
Wiem devil czytałem wcześniej lecz niestety nie ma opisane o zamianie np z 1,2 na 1,5. Gdzieś był też temat że ktoś miał pozamieniane niż powinno być i niby wszystko było ok. Czytałem również o zmianie na ledowe. Fajnie i świetnie to wygląda lecz ja jestem tradycjonalistą. Zawsze staram się najpierw poczytać na forum zanim dodam temat który był wałkowany. Ale i tak chłopaki pomogliście. Dzięki.

[ Dodano: 2012-12-25, 13:34 ]
Okazało się że w moim mieście w sklepie motoryzacyjnym jest takich żaróweczek od groma i ciut, ciut różnej maści. Dostałem bez problemu 1.2 Wata tylko w czarnej oprawce co nie robi żadnej różnicy gdyż jak wiadomo tego nie widać. Świetnie opisana metoda wyjmowania licznika i zmiany przepalonych żarówek dała efekt 20 minut pracy i wszystkie zegary idealnie świecą jak w oryginalne. Jeśli ktoś potrzebuje oryginalnych żaróweczek 1.5 Wata to chętnie mogę gratis odstąpić i wysłać. Mam ich około 15 sztuk. Pozdrawiam.
WDB2102171A235926
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości