Wymieniać olej w automacie czy nie??

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Marek3003
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 11 lut 2009, o 22:28
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Marek3003 »

Witam 19 lat w manualu rozumiem, a czy jest na forum ktoś kto nie ruszał oleju w Asb i jezdzi?
Pozdrawiam.E 430.
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Ale dolewać Toni musiałeś!!! Cudów nie ma i przez ten czas by wyparował poniżej kreski przez odmę(bo musi być) . Olej tez paruje, jakby który nie wiedział. Tyle ze powoli.
Toni, a masz ty jeszcze oleum w skrzyni ??? Może na wspomnieniach śmigasz??Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Marek3003 pisze:Witam 19 lat w manualu rozumiem, a czy jest na forum ktoś kto nie ruszał oleju w Asb i jezdzi?
trzeba by bylo poszukac kogos kto kupil Mercedesa 19 lat temu...dbal o auto i tak dalej...wtedy mysle ze byloby mozliwe ze skrzynia by sie nie rozsypala jak ten ktos powiedzmy by jezdzil 10 tys. rocznie ;-) a tak na serio to 19 lat temu byly skrzynie 722.4 i tam MB sam z siebie zalecal wymiane oleju...skrzynki 722.6 pojawily sie razem z W210 wiec chyba nawet ciezko by bylo znalezc taka skrzynie ktora ma 15 lat :-P a

tak wogole automat nie umiera z powodu oleju tylko z powodow mechanicznych...cos tam peka...cos sie wytrze i wtedy dalej nie jedzie...ogolnie podobnie jak w silniku...tez mozna nie wymieniac oleju i bedzie jezdzil ale najprawdopodobniej cos tam sie szybciej w nim zuzyje...

mysle ze na tym forum sa ludzie ktorzy nigdy nie zmieniali oleju w ASB i jezdza...jak juz tak bardzo Cie to interesuje to zadaj madrzejsze pytanie...ile km bez remontu skrzynii przejechal ktos kto od nowosci nie wymienial oleju w porownaniu do tego co olej wymienial...

http://www.mercmania.pl/forum/topics3/559.htm

poczytaj sobie :) ludzie tutaj wypisuja ile przejechali automatem bez usterki...

PS: jak dla mnie dalej zadajesz tendencyjne pytania i zasmiecasz watek nic do niego nie wnoszac...
Marek3003
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 11 lut 2009, o 22:28
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Marek3003 »

Przepraszam, już się nie będę wypowiadać na ten temat.
P.S. Może tylko jedno, zadzwoniłem wczoraj do ASO i człowiek mówi do mnie tak- w tej skrzyni oleju się nie wymienia ,ale co 100 tyś może Pan profilaktycznie dokonać wymiany u na s za 500,- zł. W takiej sytuacji jednak jak u Pana gdzie wymianę przeprowadzono być może nie profesjonalnie, są kłopoty itd. zalecamy wymianę z płukaniem tzw. adaptację skrzyni ( około 14 litrów oleju ) za 1300,- zł. Być może pomoże.
Pozdrawiam.E 430.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

hahaha :-D co znaczy adaptacja skrzyni?? spytales?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Marek3003 pisze:Przepraszam, już się nie będę wypowiadać na ten temat.
P.S. Może tylko jedno, zadzwoniłem wczoraj do ASO i człowiek mówi do mnie tak- w tej skrzyni oleju się nie wymienia ,ale co 100 tyś może Pan profilaktycznie dokonać wymiany u na s za 500,- zł. W takiej sytuacji jednak jak u Pana gdzie wymianę przeprowadzono być może nie profesjonalnie, są kłopoty itd. zalecamy wymianę z płukaniem tzw. adaptację skrzyni ( około 14 litrów oleju ) za 1300,- zł. Być może pomoże.
ehh...nie chodzi o to zebys sie nie wypowiadal a o to zeby Twoje wypowiedzi mialy jakas wartosc powiedzmy dla kogos co kiedys bedzie mial podobny problem i bedzie szukal informacji co z tym fantem zrobic...

w ASO smiesznie powiedzial...sie nie wymienia ale profilaktycznie mozna...czyli w sumie nic nie powiedzial ;) u Ciebie to wlasnie najwiekszy problem ze niewiadomo co zostalo wlane do skrzynii i w jakim stanie byl stary olej jak go spuszczali...hm...wymiana z plukaniem to OK a adaptacja skrzynii to juz taki ladny tekst dla klienta zeby myslal ze serwis jest profesjonalny ;) (moze im chodzilo o wyczysczenie sterownika skrzynii z bledow albo cos) :) wogole to bardzo dziwna sprawa ze przed wymiana skrzynia u Ciebie chodzila jak nalezy a po wymianie zdechla na amen ze wogole nie jedzie...

a nie mozesz jechac do tego mechanika co Ci wymienial olej i tak dalej i powiedziec mu ze po jego "interwencji" skrzynia przestala dzialac?
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

Marek3003, to prawda co Klosiak powiedzial? przed wymiana skrzynia pracowala w porzadku, po wymianie padla? jaki objawy?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

Ja dzisiaj wymieniałem olej. Z moją skrzynią jest ta sama historia co z gwiazdami pt: "oleju się nie wymienia, ale można wymienić profilaktycznie" :lol: . Mój przebieg to 218.000 tys. i najprawdopodobniej (sądząc po oleju) była to pierwsza jego wymiana. Przez chwile zwątpiłem nawet czy wymieniać, bo skrzynia chodziła poprawnie a olej wyglądał jak woda z kałuży. Zdecydowałem się jednak na wymiane. Pierwsze spostrzeżenia są takie: skrzynia chodzi tak jakby bardziej "lekko" tzn. przy przeżucaniu pomiędzy D-N-R dużo szybciej reaguje na te przełożenia. Cieżko to opisać (może to też głupio zabrzmieć przy 3l silniku) ale mam wrażenie że silnik tak jakby miał mniejszy opór na skrzyni... Narazie jeżdże z duszą na ramieniu w nadziei że nic się skrzyni nie stanie przez wymianę... Tyle ode mnie, zobaczymy co będzie dalej...
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
sol9
VIP
Posty: 216
Rejestracja: 21 maja 2008, o 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sol9 »

hehe, z postow widac ,ze Polak madry tylko po szkodzie..

Czy wymieniac olej w ASB??
Ożywiździe że nie wymieniac oleju !
A jesli juz koniecznie, to na rzepakowy a jak ktos majetny-to slonecznikowy. I juz.
Tanio? Tanio.
pozdr
zzz

s320 cdi
Awatar użytkownika
Lookmal
VIP
Posty: 439
Rejestracja: 18 sie 2008, o 09:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Lookmal »

hehe, chyba ktoś z TVNTurbo poczytał ten wątek bo w toolboxie gadali o skrzyniach automatycznych :mrgreen: I też było o tym jak się producenci (a raczej użytkownicy :lol: ) przejechali na stwierdzeniu że nie trzeba wymieniać oleum....
W203 C270CDI WDB2030161F625560
W210 E200 Classic 97' - sprzedany
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

Chudy pisze:skrzynia chodzi tak jakby bardziej "lekko"
czyli stary olej juz byl zuzyty i gesty. napisz jeszcze, ze chodzi o bmw 530d, tam skrzynie dobre robia musze przyznac. sam wymieniales olej? tam pod korek sie leje, nie ma bagnetu co?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

baca pisze:Ale dolewać Toni musiałeś!!! Cudów nie ma i przez ten czas by wyparował poniżej kreski przez odmę(bo musi być) . Olej tez paruje, jakby który nie wiedział. Tyle ze powoli.
Toni, a masz ty jeszcze oleum w skrzyni ??? Może na wspomnieniach śmigasz??Hej!
Baca jak mowie ze nikt skrzyni nie dotykal to nikt nie dotykal.Jest sucha,most tez.Nic nie wyje i nie zgrzyta.
Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

fabek pisze: czyli stary olej juz byl zuzyty i gesty.
Beznadziejny był...
fabek pisze: napisz jeszcze, ze chodzi o bmw 530d, tam skrzynie dobre robia musze przyznac.
Dokładnie 530d...
fabek pisze: sam wymieniales olej? tam pod korek sie leje, nie ma bagnetu co?
nie wymieniałem sam pojechałem do skrzyniarza o dobrej opini w rejonie. Ale oczywiście tak jak wszędzie prowadziłem dokładny "nadzór" :mrgreen: Jest korek przelewowy. :-P Bagnetu nie używał więc chyba nie ma. :-P
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

No i widzicie Koledzy Szpiedzy, Bawarczycy, lud prosty zasadzili korek przelewowy, arystokracja ze Stuttgartu nie zniżyła się tak.
Nic by się nie stało gdyby nasze laleczki miały jeszcze jedna dziurkę do korkowania. Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

baca pisze:Nic by się nie stało gdyby nasze laleczki miały jeszcze jedna dziurkę do korkowania. Hej!
prawda...nie byloby problemu ze sie wlalo za malo albo za duzo...ale co zrobic...nie pomysleli albo nie chcieli pomyslec ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości