E200 kompressor głośna praca

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Yachtclub
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

E200 kompressor głośna praca

Post autor: Yachtclub »

Zanim założyłem nowy temat przeczytałem wszystkie wątki dotyczące tego problemu. W żadnym nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie dręczące mnie pytania. Mam problem z głosną pracą kompressora w E200. W czasie zwiększania obrotów w momencie załączania się kompressora słyczać jakby chrobotanie. Jest to też zależne od obciążenia, powyżej 2000 obr/min problem znika. W Szczecinie nikt sie nie chce podjąć naprawy kompressora. Wg mojej oceny problem jest albo z łożyskami albo ze sprzęgiełkiem. Sam kompressor pracuje normalnie, jedyna wada to chrobotanie szczególnie słyszalne przy ruszaniu lub jaździe w przedziale obrotów 1500/2000 obr/min. I moje pytania:
- jakie łozyska ewentualnie wchodzą w grę przy wymianie, czy są jakieś zestawy naprawcze?
- co może być do wymiany w sprzęgiełku?
- kto może sie podjąc naprawy kompressora ?
Na pewno ktoś juz miał podobny problem i może podzieli się swoim doświadczeniem. Szczegolnie liczę na pomoc użytkownika NOC który ma bardzo duże doświadczenie w tym temacie.
W210 kombi 2.0 kompressor
Awatar użytkownika
zagiel9
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 09:48
Lokalizacja: Białe Błota

Post autor: zagiel9 »

A możesz nagrać ten dzwięk i wrzucic tu??
BMW e46 2.0 d 150km 2003r
ex. E klasa T 2.0 Kompressor +LPG

Diagnostyka Komputerowa Solus Pro
Główne funkcje testera to
odczyt kodów usterek
kasowanie kodów usterek
kasowanie lampek inspekcji
programowanie podzespołów
wykonywanie adaptacji
Yachtclub
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yachtclub »

zagiel9 pisze:A możesz nagrać ten dzwięk i wrzucic tu??
Nagrany dżwięk glośnej pracy kompressora 3 linki :

Link1

Link2

Link3
W210 kombi 2.0 kompressor
Awatar użytkownika
zagiel9
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 09:48
Lokalizacja: Białe Błota

Post autor: zagiel9 »

ja nie słysze zadnego chrobotania mój chodzi tak samo.
BMW e46 2.0 d 150km 2003r
ex. E klasa T 2.0 Kompressor +LPG

Diagnostyka Komputerowa Solus Pro
Główne funkcje testera to
odczyt kodów usterek
kasowanie kodów usterek
kasowanie lampek inspekcji
programowanie podzespołów
wykonywanie adaptacji
Yachtclub
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yachtclub »

zagiel9 pisze:ja nie słysze zadnego chrobotania mój chodzi tak samo.
Wyrażnie słychać chrobotanie podczas zwiększania obrotów. Najbardziej jest to słyszalne w podczas ruszania, przy obciązeniu silnika w przedziale 1000-2000 obr/min. Powyżej 2000 obrotów chrobotanie ustaje. Zależne jest to od obciążenia , gdyż przy bardzo delikatnym dodawaniu gazu dźwięk nie wystepuje. Czyżby nikt nigdy nie miał problemów z kompressorem i nie naprawiał go? Liczę na pomoc w tej sprawie.

[ Dodano: 2013-01-22, 11:10 ]
Minęły cztery miesiące od założenia tematu i żadnej konkretnej odpowiedzi. Czy ktoś z forum naprawiał kompressor w swoim samochodzie? Jeśli tak to proszę o informację gdzie to robił. Jestem przygotowany na wymontowanie kompressora z samochodu i wysłanie go kurierem, tylko nie wiem kto się zajmuje takimi naprawami i jest godny polecenia.

[ Dodano: 2013-02-09, 20:35 ]
Problem został juz rozwiązany. Dzisiaj po raz pierwszy przejechałem sie samochodem po naprawie i normalnie szok- żadnego grzechotania dochodzącego ze strony kompressora. W kabinie relaksująca cisza. Przyczyną głośnej pracy był wybierak sprzęgła kompressora. Niestety nikt w Szczecinie nie naprawia kompressorów mercedesa , więc zmuszony zostałem wysłać go kurierem do naprawy. Temat można już zamknąć, jeśli ktoś ma podobny problem chętnie udzielę informacji gdzie i jak mozna to naprawić.
W210 kombi 2.0 kompressor
Awatar użytkownika
zagiel9
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 09:48
Lokalizacja: Białe Błota

Post autor: zagiel9 »

a możesz teraz nagrać jak pracuje po naprawie??
napisz gdzie naprawiałeś i ile to cie kosztowało.
BMW e46 2.0 d 150km 2003r
ex. E klasa T 2.0 Kompressor +LPG

Diagnostyka Komputerowa Solus Pro
Główne funkcje testera to
odczyt kodów usterek
kasowanie kodów usterek
kasowanie lampek inspekcji
programowanie podzespołów
wykonywanie adaptacji
Michal_Rokitki
Posty: 561
Rejestracja: 15 paź 2012, o 21:42
Lokalizacja: Rokitki

Post autor: Michal_Rokitki »

Właśnie tak dla potomnych napisz :) Pierwszy raz dzisiaj natknąłem się na ten temat i dzwięki, które słyszałem z twoich linków są co najmniej niepokojące. U mnie jest normalnie cisza i nie słychać żadnych podejrzanych dźwięków.
W211 E320 CDI 4Matic

Ex- W210 E200 Kompressor 137kW Avantgarde
Yachtclub
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yachtclub »

Oczywiście mogę podać gdzie naprawiałem i jaki był koszt. Naprawą zajmuje się człowiek na którego namiary można znaleźć na stronie www.supercharger.pl. Zanany jest w środowisku Hond i na forum JDM. Na tej stronie są do niego wszystkie namiary. Mieszka w okolicy Włoszczowej. Koszt samej naprawy kompressora to 250zł. U mnie dodatkowo doszedł koszt jego wymontowania/ zamontowania i przesyłki kurierem. W sumie razem wszystko kosztowało 530zł. Dzisiaj nagram jak brzmi silnik po naprawie.Wrzucę linka dla porównania.
Mam nadzieję, że jako pierwszy przetarłem lody w temacie głosnej pracy kompressora i mpoje doświadczenia komuś się przydadzą.
W210 kombi 2.0 kompressor
Michal_Rokitki
Posty: 561
Rejestracja: 15 paź 2012, o 21:42
Lokalizacja: Rokitki

Post autor: Michal_Rokitki »

A czy dzięki tym zabiegom jest jakaś różnica w mocy ? Czy raczej nie miało to żadnego wpływu na koniki ?
W211 E320 CDI 4Matic

Ex- W210 E200 Kompressor 137kW Avantgarde
Yachtclub
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2011, o 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yachtclub »

Moj kompressor był całkowicie sprawny , jedynym mankamentem była głośna praca więc po naprawie mocy nie przybyło. Przybyła jedynie cisza :) . Wcześniej nauczyłem się operowac tak gazem aby przyśpieszać delikatnie albo gwaltownie. Grzechotanie było powiązane bowiem z obciążeniem silnika. Jesli robiłem to bardzo delikatnie to nie było go prawie słychać. Jesli gwaltownie , to trwało na tyle krótko, że było prawie niesłyszalne.

[ Dodano: 2013-02-10, 14:50 ]
Nagrany dźwięk po naprawie kompressora. Dla porównania kilka postów wyżej dźwięk przed naprawą.


LINK1

LINK2
W210 kombi 2.0 kompressor
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości