nakładka progu

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

MichalZSlupsk
Posty: 162
Rejestracja: 31 lip 2008, o 16:37
Lokalizacja: Słupsk

nakładka progu

Post autor: MichalZSlupsk »

koledzy wyspawałem nowe progi, kupiłem nowe nakładki i teraz mam problem..o ile od wewnątrz wiem jakie spinki idą o tyle pod spodem nawet w serwisie nie za bardzo wiedzą, otóż wiem ze idą te czarne spinki takie dosyć duże, ale jakie idą na końcach nakładki(przy przednim i tylnym błotniku). chodzi mi o te za gumami na lewarek, blizej kół. kiedy mam wpiętą gumową osłonę w tył nakładki wsazystko tam wisi, pozdrawiam. jakby kto mógł głowę wsadzić pod spód i powiedzieć;) nie chce tego na wkręty robić..dodam ze to nakładki po lifcie.
E 200 CDI sedan Automat 99r Po Lifcie
W124 91r 2,5 D Automat - sprzedany:(
jeep grand cherokee ZJ 94r 4,0 Benzyna
Renault Laguna 02r 2.2 dci Initiale Paris
reco_p
Posty: 36
Rejestracja: 19 sie 2012, o 22:33
Lokalizacja: Szczecinek

Re: nakładka progu

Post autor: reco_p »

MichalZSlupsk pisze:koledzy wyspawałem nowe progi, kupiłem nowe nakładki i teraz mam problem..o ile od wewnątrz wiem jakie spinki idą o tyle pod spodem nawet w serwisie nie za bardzo wiedzą, otóż wiem ze idą te czarne spinki takie dosyć duże, ale jakie idą na końcach nakładki(przy przednim i tylnym błotniku). chodzi mi o te za gumami na lewarek, blizej kół. kiedy mam wpiętą gumową osłonę w tył nakładki wsazystko tam wisi, pozdrawiam. jakby kto mógł głowę wsadzić pod spód i powiedzieć;) nie chce tego na wkręty robić..dodam ze to nakładki po lifcie.
ja u siebie zakładałem nakładki od AMG i od spodu mocuje się na wkręty w oryginalne otwory. Tylko najpier odkręciłem dwie plastikowe osłony ktore sa pod progiem. Ale ja to robiłem w mpdelu przed liftem.
PawełWRO320
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2010, o 23:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PawełWRO320 »

nakładki progowe po lifcie oryginalnie są od dołu montowane na spinki dwuczęściowe te czarne a od strony koła z przodu i z tyłu są przykręcane na blachowkręty na kluczyk 8 po dwie sztuki z przodu i trzy z tyłu z tego co pamiętam.
Pozdrawiam
MichalZSlupsk
Posty: 162
Rejestracja: 31 lip 2008, o 16:37
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: MichalZSlupsk »

No dzięki koledzy, kurcze myślałem że to trochę lepiej zrobili niż na blachowkręty, tym bardziej ze te prostokątne otwory wyglądają jakby miały iść tam jakieś spinki, no ale ja w takim razie dam na te śruby którymi dekarze dach skręcają z gumowym kołnierzem uszczelniającym, pozdrawiam i dzięki za odpowiedź;)
E 200 CDI sedan Automat 99r Po Lifcie
W124 91r 2,5 D Automat - sprzedany:(
jeep grand cherokee ZJ 94r 4,0 Benzyna
Renault Laguna 02r 2.2 dci Initiale Paris
PawełWRO320
Posty: 46
Rejestracja: 9 paź 2010, o 23:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PawełWRO320 »

MichalZSlupsk pisze: no ale ja w takim razie dam na te śruby którymi dekarze dach skręcają z gumowym kołnierzem uszczelniającym
mam nadzieję, że żartujesz?
Kolego na końcach progów są kwadratowe otwory na kostki w które się wkręca blachowkręty na klucz 8, po długości progów są większe otwory na dwu częściowe spinki.
Podjedź sobie do serwisu , majątku nie wydasz a będziesz miał zrobione dobrze.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości