Jaka stacja najlepsza? Piszcie ! Gdzie dobra Ropa, Benza!

Paliwa alternatywne - gaz, oleje, oraz instalacje zasilające i wszystko co z tym związane.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

A ja leje gdzie popadnie :-D , mity o lepszej i gorszej ropie chyba już są nie aktualne, w sumie wszystkie stacje podlegają takiej samej kontroli, nigdy nie miałem problemów po zatankowaniu i nie odczuwałem różnicy w osiągach.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Gdybys mial CDI zauwazylbys roznice ;)

Taaa...stacja zostanie skontrolowana raz na rok, a przez pozostala czesc roku kombinuje;)
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

kichcio pisze:Gdybys mial CDI zauwazylbys roznice ;)

Taaa...stacja zostanie skontrolowana raz na rok, a przez pozostala czesc roku kombinuje;)
Zakładam że to ostatni osobowy "dizel" w moim życiu. Za krótko się żyje żeby jeżdzić jak zółw i śmierdzieć ropą. :mrgreen:
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Awatar użytkownika
Hubson.com
Posty: 13
Rejestracja: 5 maja 2008, o 12:38
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Post autor: Hubson.com »

Ja zalewam swojego mietka tylko na statoil i jeszcze sie nie przejechałem.Pracowałem na takiej stacji5 lat i raczej jest niemożliwe aby była jakaś kombinacja.Piszę raczej bo przecież Polak potrafi Nie?????
Hubson.com
MERCEDES-BENZ
E290 TD 1996r
prezes28
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: prezes28 »

Witam. jestem posiadaczem E240 od niedawna i pytanie ile oktanow lac do tego silnika. i jakie beda wyniki
pozdrawiam ;-)
ukaszer
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:58
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ukaszer »

95
jak wlejesz 98 i tak nie odczujesz nic poza satysfakcją
210 2,7 CDI elegance
skorpion37
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2008, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: skorpion37 »

Tankowałem na wielu stacjach paliw, obecnie wlewam paliwo wyłącznie na stacjach LOTOS. Tankuję diesla i nigdy nie miałem kłopotu zarowno z silnikiem 2,0 w 201 jak i w silniku CDI w 210.

[ Dodano: 2008-05-31, 17:51 ]
ukaszer pisze:kiedyś na stacji shela rozmawiałem z pracownikiem , mówił mi , że zwykła ropa jest polska z ichnimi uszlachetniaczami , natomiast v-power ponoć oryginał. ale ile w tym prawdy...
Paliwo sprowadzane z Niemiec to Shell V-Power Racing. Reszta to produkcja rodzima. A jeśli chodzi o paliwa premium, to dodawane są odpowiednie uszlachetniacze na samej stacji ( wszystko w rękach uczciwych), jedynie Lotos Dynamic jest juz gotowym paliwem premium.
--------------------
E 220 CDI Avantgarde
ziigii31
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2008, o 09:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ziigii31 »

SHELL jako jedyna firma ma swoje magszyny paliwa.. bardzo pilnuja jakosci, wiec jesli jest jakis prblem z ich paliwem, to niestety z winy ajenta...
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

skorpion37, jak niby na samej stacji? Przyjezdza ciezarowka z paliwem, a wlasciciel stacji dolewa pozniej do zbiornika uszlachetniacze? Nie wierze.
E 220 CDI '01 Elegance
skorpion37
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2008, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: skorpion37 »

Właściciel stacji ma obowiązek dolać uszlachetniacza do paliwa Premium. Informację, którą przekazuje mam bezpośrednio od człowieka który rozwozi paliwa. Jest to facet, który zajmuje się tą profesją już 15 lat i spodziewam się, że wie co mówi. Niewątpliwie jest jakimś źródłem wiedzy związanym bezpośrednio z zagadnieniem.

[ Dodano: 2008-06-28, 09:30 ]
ziigii31 pisze:SHELL jako jedyna firma ma swoje magszyny paliwa.. bardzo pilnuja jakosci, wiec jesli jest jakis prblem z ich paliwem, to niestety z winy ajenta...

W Łodzi SHELL ma paliwo ze stacji przepompowni mieszczącej się w Koluszkach a więc ORLEN.
--------------------
E 220 CDI Avantgarde
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Kalisz ul. Wrocławska na stację SHELa podjeżdża cysterna prywatnej hurtowni WEBO
I ja mam tam tankować :evil:
Leję tylko na Statoil - choć nie wiem skąd mają paliwo
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
skorpion37
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2008, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: skorpion37 »

Mały v8 pisze:A ja leje gdzie popadnie :-D , mity o lepszej i gorszej ropie chyba już są nie aktualne, w sumie wszystkie stacje podlegają takiej samej kontroli, nigdy nie miałem problemów po zatankowaniu i nie odczuwałem różnicy w osiągach.
A czytałeś raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odnośnie jakości paliw w Polsce? - polecam http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw ... sci_paliw/
--------------------
E 220 CDI Avantgarde
adzik

Post autor: adzik »

Ja osobiście wystrzegam się prywatnych stacji. Zapodają tam (nie będę pisał szczegółów), jednym słowem syf, szczególnie dla CDI, ale mój stary, poczciwy W124 diesel trawił wszystko :mrgreen: !!! Obecnie 2,3 benz i tylko firmowe stacje, przeważnie szwedzkie.
Awatar użytkownika
danieljd
VIP
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2008, o 10:48
Lokalizacja: Sławno
Kontakt:

Post autor: danieljd »

Mi się zdarzało tankować na najróżniejszych stacjach i nigdy nie miałem żadnego problemu z benzyną. Fakt, że czasami silnik zdecydowanie ciszej pracował, ale czy to ma jakieś znaczenie?
Mercedes E230T Elegance '96r. - "pochowany" :(
Mercedes W220 S500 Long 2001r. - był
Mercedes Vito W639 115 CDI - obecnie
jarus
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2008, o 12:33
Lokalizacja: kraków

Post autor: jarus »

adzik
Obecnie 2,3 benz i tylko firmowe stacje, przeważnie szwedzkie.

A na jakich to szwedzkich petrolach tankujesz ,bo też chcę spróbować ;-)[/b]
W210 320CDI 2001 elegance. POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości