INSTALACJA SPRYSKIWACZY LAMP-KTO WIE?

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

pytanie, czy tak bardzo sie uzywa tych spryskiwaczy?
mam 2 znajomych co maja xenonki i spryski (nie merc) i rzadko jak i w ogole tego nie uzywają.
czy to jakiś lans cz y co?:)

uprzedzam ze mam xenonki ale bez sprysków 8-)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

S.W.A.T pisze:pytanie, czy tak bardzo sie uzywa tych spryskiwaczy?
mam 2 znajomych co maja xenonki i spryski (nie merc) i rzadko jak i w ogole tego nie uzywają.
czy to jakiś lans cz y co?:)

uprzedzam ze mam xenonki ale bez sprysków 8-)
tu nie chodzi o lans czy uzywanie...po prostu prawo polskie tak stanowi ze jak masz ksenony to musisz miec poziomowanie i spryskiwacze lamp...czyli jesli masz ksenony bez spryskiwaczy to policja podczas kontroli moze Ci zabrac dowod rejestracyjny i teoretycznie samochod nie powinien przejsc badan technicznych :) i tyle w temacie...dywagacje na temat czy ludzie tego uzywaja i tak dalej to mozna ciagnac w nieskonczonosc...
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

o fcuk! czyli jak trafisz na jakiegos policjanta z okresem co zobaczy xenonki bez spryskow to lipa :shock: beton! kto to wymyslil ?
W210 E300TD Avantgarde 99' Oo_oO face lifting zielona cyrkonia
W201 190D 2.5 91' niebieska perła metalik
exW201 190E 2.0 89' dymione srebro
Smart 600ccm Turbo Passion 99'
W463 G55 AMG 02'
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

S.W.A.T, a Ty sie dopiero obudziles? :lol: przeciez tak od dawna jest i wszedzie sie o tym mowi.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

S.W.A.T pisze:o fcuk! czyli jak trafisz na jakiegos policjanta z okresem co zobaczy xenonki bez spryskow to lipa :shock: beton! kto to wymyslil ?
ogolnie to chyba zostalo wymyslone w krajach UE ze kazdy sprzedawany nowy samochod wyposazony w ksenony musi miec spryskiwacze i poziomowanie...wiesz...jesli chodzi o okulary i ksenony to ten typ lamp raczej nie budzi zainteresowania nawet podczas kontroli bo duzo tych aut jezdzi z fabrycznymi ksenonami...ale jak masz Golfa II albo jakis inny starszy wynalazek i swiecisz ksenonami we wszystkie strony to juz przykuwasz wieksza uwage...pozatym ogolna wiedza wsrod spoleczenstwa jaki i sluzb na temat ksenonow jest mierna...sam na poczatku sie o to martwilem (bo tez mialem dorobione ksenony) ale jezdzilem z tym prawie rok i nikt poki co sie nie przyczepil...opuscilem sobie swiatla na 3 i nawet z naprzeciwka mi nie mrygaja ze jest cos nie tak...swiatla sa dobrze ustawione bo sprawdzalem na stacji diagnostycznej a i ksenony byly z tych lepszych dorobek (tak mi mechanicy powiedzieli jak ogladali) ;)
Awatar użytkownika
domin0782
VIP
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2008, o 13:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: domin0782 »

a jak wygląda Panowie podłączenie oryginalnych spryskiwaczy? chodzi mi o ten przycisk na konsoli, z tego co wiem otwór w drewnie to nie problem u szpeca wypiłować, ale co dalej? co jeszcze trzeba dokupić oprócz spryskiwaczy.
99lift/avantgarde/200 kompressor/137KW i 1580KG :)
Awatar użytkownika
Jordan
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, o 05:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jordan »

No właśnie.

Mam juz wszystko zostało tylko a może aż - połączenie pompki spryskiwaczy z przyciskiem. Z tego co widze u siebie pod panelem drewnianym brak miejsca na wcisniecie przycisku od sprysków.... hmmm Pytanie czy wystarczy wpiac inna listwe z przyciskami czy bedzie rowniez brakowało instalacji? No i gdzie sie wpiac z kablami od pompki?
Załączniki
wtyk.jpg
panel1.jpg
lysyzlota
VIP
Posty: 336
Rejestracja: 8 gru 2008, o 09:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lysyzlota »

Oryginalnie wygląda to tak więc miejsce na przycisk jest tylko trzeba wyciąć dziurę w drewienku.

Obrazek

Obrazek
Jedyn zaleta przedniego napędu jest taka, że cofając masz tylny napęd

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym - F.Nietzsche
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

Jordan, kup od łysego panel i masz po problemie jak wytniesz to bedzie kiepsko wyglaało , bardzo trudno łądnie wyciac w tym plastyku drewnianym
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
Jordan
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, o 05:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jordan »

No tak mam zamiar kupic taki panel tylko w kolorku nie moge dorwac . Wyglada na to ze z instalacje trzeba bedzie prowadzic :/
W210 SILVER SEDAN
2,2D
lysyzlota
VIP
Posty: 336
Rejestracja: 8 gru 2008, o 09:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lysyzlota »

Jak uda mi się już wydostać z auta całą instalację elektryczną i ją rozplątać to mogę ci oddać za 2 tyskie oryginalne kable od sprysków. Będziesz miał oryginalne kostki i wszystko będzie działać.
Jedyn zaleta przedniego napędu jest taka, że cofając masz tylny napęd

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym - F.Nietzsche
Awatar użytkownika
neonblue
Posty: 915
Rejestracja: 4 cze 2008, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neonblue »

[ Dodano: 2009-01-27, 18:32 ]
wyjdzie ci wszystko z całym drewnem[/quote]

najgorsze jest to ze pod drewienkiem jest aluminim :)
Alfa 159 Sportwagon 2.4jtdm 2008
Jeep Grand Cherokee 2.7crd 2002
Awatar użytkownika
Jordan
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, o 05:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jordan »

Było by idealnie :) Tyskie juz sie chłodza . ;)

[ Dodano: 2009-01-29, 18:50 ]
To nie alu to taki szary plastik...
Załączniki
Myslalem ze tak to bedzie wyglądac jak na tym  foto wolne miejsce na przycisk i juz . :/
Myslalem ze tak to bedzie wyglądac jak na tym foto wolne miejsce na przycisk i juz . :/
W210 SILVER SEDAN
2,2D
lysyzlota
VIP
Posty: 336
Rejestracja: 8 gru 2008, o 09:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lysyzlota »

Jordan pisze:To nie alu to taki szary plastik...
Obawiam się, że to jednak ALU :-P

Jordan, podeślij mi fotkę pompki do sprysków tej białej od strony gniazda żebym wiedział których kabli szukać, wyślę ci je w poniedziałek zwykłym listem.

A to zdjęcie to chyba nie z okulara, ten przycisk wpina się w to drewienko, od spodu są uchwyty

P.S. A to tyskie to przy okazji bo do bydgoszczy mam jedna kawałek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jordan
Posty: 92
Rejestracja: 9 lis 2008, o 05:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Jordan »

...
Załączniki
DSC06036.JPG
.
.
W210 SILVER SEDAN
2,2D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości