Cieknący dach HELP

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
ViVi
Posty: 33
Rejestracja: 2 lut 2012, o 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Cieknący dach HELP

Post autor: ViVi »

:szok:

Mam poważny problem, ponieważ podczas dzisiejszych opadów, zobaczyłem że po stronie pasażera, w rogu szyby przedniej, tapicerka dachu jest mokra. Do tego stopnia, ze woda kapie dosyc intensywnie. W pierwszej chwili sprawdziłem uszczelkę drzwi, ale ta była sucha w środku. Okazało sie że chyba elementy na dachu które idą przez całą jego długość (prowadnice pod bagażnik dachowy??), przepuszczają gdzieś wodę.

Czy ktoś miał już podobny problem albo wie jak zaradzić? Problem jest o tyle poważny że wyjeżdżam na tydzień i nie chciałbym wrócić do zalanego i zgniłego samochodu... Oczywiście w razie braku pomysłów, zabezpieczę dach jakąś folią, żeby woda spływała dalej, ale to prowizoryczne działanie..
WDB2100041A921109

Avantgarde
--Arkadia--
Posty: 1185
Rejestracja: 12 sty 2012, o 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: --Arkadia-- »

miałem tak w mercedesie w124 jeśli masz szyberdach to sprawdź uszczelnienie + kanaliki odpływowe czy są drożne.
http://www.facebook.com/fotoskarb Lubię To!
http://arkadiuszkubiak.pl

Było:
w124 3.0td
w210 2,9td
w210 2,7cdi
w220 3,2cdi
w203 2,7cdi
w220 3,7 PB
Mazda 6 2.2 GH
Jest W211 lift, Volvo S80
Awatar użytkownika
ViVi
Posty: 33
Rejestracja: 2 lut 2012, o 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViVi »

Mam szyber. Gdzie dokładnie znajdują się te kanaliki? Rozumiem że po otwarciu mam szukać jakiś dziurek (?)... Nie wiem czy to kwestia szyberdachu, bo wydawało mi się że to ewidentnie cieknie z okolicy tych listew dachowych..
WDB2100041A921109

Avantgarde
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

ViVi pisze:Rozumiem że po otwarciu mam szukać jakiś dziurek
Tak. Przeczyść cztery otwory rurek z każdego rogu.
Wlej przez jakiś wężyk trochę wody do każdego otworu i zobacz, czy leci spod samochodu. Powinna.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości