Szyberdach - przycisk nie działa

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Szyberdach - przycisk nie działa

Post autor: ralfi89 »

Problem jest taki że: Mam uchylony szyberdach i chce go zamknąć. Ciągnąc na dół nie ma żadnej reakcji. Dopiero jak bym go rozsuwał to go zamknę. Podejrzewam, że gdy się nagrzeje się od słońca to wtedy tak się dzieję. Z rana, albo przy chłodnych dniach działa.
Czy ten przycisk jest jakiś rozbieralny. Może styki jakieś przeczyścić. Spotkał się ktoś z czymś takim?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
stanleym210
Posty: 1887
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 16:22
Lokalizacja: siedlce, mazowieckie

Post autor: stanleym210 »

Może szyber jest rozprogramowany. Ustaw fazy zamykania/otwierania zgodnie z instrukcją i może zadziałać jeżeli to tylko to.
Mercedes W210 ELEGANCE,
poj. 3,2 Pb + lpg,
wersja z USA
duży wypas, 1999 r.
Mercedesami jeżdżę od 1995 r
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Lampkę wyjąć, silnik wyjąć, polutować szczotki i czujnik Halla.
Lampkę rozebrać (pod lupą) polutować zimne. :mrgreen:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

Chyba będę musiał oddać do speca jakiegoś bo sam to nie sam rady ;-) Jeszcze za lampkę bym się wziął. ale za silnik to już gorzej. Zresztą jak kiedyś patrzyłem pod tą lampkę to ten przycisk byłby nie do ogarnięcia ale teraz spojrzę innym okiem. Może jakieś podpowiedzi jak się zabrać za tą lampkę? Dodam Jeszcze, że słychać jakięś cyknięcię w momenię użycia przycisku.
Awatar użytkownika
Cychol
VIP
Posty: 244
Rejestracja: 14 lip 2011, o 23:14
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: Cychol »

Miałem takie objawy nie działania sterowania szyberdachem jak w pierwszym poście tego tematu. Przed chwilą wróciłem z garażu bo postanowiłem zastosować się do wskazówek jakie dał noc, wyjąłem lampę, wyjąłem silniczek i stwierdziłem, że chyba prościej będzie kupić komplet niż rozbebeszać te elementy... :-( , ale przy składaniu popsikałem kontaktem wszystkie wtyczki i po złożeniu całości do kupy okazało się, że szyberek znowu działa poprawnie... domyślam się, że działanie to stan przejściowy przed agonią... i teraz moje pytanie: Czy najpierw kupić lampkę, czy silniczek? Co się prędzej psuje? Dodam tylko, że po wymontowaniu w lampce jedyną oznaką zużycia jest lekko nadtopiony plastik przy blaszkach od żarówek, poza tym wygląda jak nowa, a silniczek wygląda jakby świeżo z półki sklepowej był zdjęty, nawet zakurzony nie jest...
pozdrawiam Cychol
E300 TD KOMBI '97
Moja GWIAZDA
Moja strona
Moja labradorka
Mój klub
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Silniczek.Tylko poproś o dobrą rękojmię.Może paść po kilku dniach tak jak Twój teraz kilka dni pochodzi.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
ViVi
Posty: 33
Rejestracja: 2 lut 2012, o 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViVi »

Ja mam dodatkowo oprocz objawow z pierwszego postu, otwieranie skokowe tj. szyber rozsuwa sie o ok 10cm i staje, wciskam znowu od razu i rozsuwa sie o kolejne 10 i tak az do konca... Zamyka sie normalnie z pozycji rozsunietej ale jedynie przez guzik do odchylania.. Z odchylania rowniez tylko przez rozsuwanie. Ale po jakims czasie samo sie naprawia.. :niepewny:

stanleym210, Jak sie programuje dach?
WDB2100041A921109

Avantgarde
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

ViVi pisze:stanleym210, Jak sie programuje dach?
Z tego, co pamiętam to należy na włączonym kluczyku uchylić szyberdach z pozycji "0" do końca i przytrzymać w tej samej pozycji przycisk przez 10s :oczami:
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
gufner
Posty: 320
Rejestracja: 21 sie 2011, o 18:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gufner »

Ja programowałem podczas jazdy. W radiu dobra muza aby szumu nie było słuchać i otwierasz po 10cm aż do końca. Jak już nie idzie to i tak dajesz na otwieranie dalej i trzymasz 10sek. Po tym czasie nie działa zamykanie normalne tylko dajesz na uchylanie do góry na maks. Jak uchyli to dajesz na zamykanie i trzymasz 10sek. Tak zrobiłem i zaprogramowało :)
VIN: WDB2100171A489931
Mercedes-Benz E290TD 1997r.
Łódź - Bałuty
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

Jak tak zrobiłem. Bo bo uchyleniu nie chciał się zamknąć taka samą drogą. Wynik tego był nie ciekawi. Pękła mi prowadnica i silnik szyberdachu nie ma teraz wyłacznika krańcowego na uchylanie. Jak go uchylam to na czuja ;) ;)
Awatar użytkownika
ViVi
Posty: 33
Rejestracja: 2 lut 2012, o 01:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ViVi »

Zastosowałem sie do metody qoompel, i od tamtej pory, jak ręką odjął.. Działa wszystko we wszystkich kierunkach - zobaczymy jak długo.

Wydaje mi się że nie jest to prblem silnika od szyberdachu, a bardziej jednostki odpowiadającej za sterowanie (chyba ta czarna skrzynka obok silniczka). Bo jeśli przy opcji zamykania wszystkich okien z pilota, dach również się zamyka płynnie, to znaczy że silniczek działa poprawnie..
WDB2100041A921109

Avantgarde
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

myłem szybę szyberdachu i zobaczyłem, że prawy róg po na ciśnięciu lekko do góry ma luz, po drugiej stronie tego nie ma. na czym może być ten luz?
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

ralfi89 pisze:myłem szybę szyberdachu i zobaczyłem, że prawy róg po na ciśnięciu lekko do góry ma luz. na czym może być ten luz?
Przykładowo na śrubach łączących szybę z mechanizmem. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Nawet jeśli to nie będzie luz na śrubie, to przy okazji rozbierzesz wszystko i sobie zobaczysz.
Sam u siebie mam delikatnie nierówno horyzontalnie szybę, bo trochę krzywo przykręciłem po czyszczeniu i smarowaniu mechanizmu :hyhy: Ale u mnie nic się nie rusza, jest stabilnie, tylko jeden narożnik jest niżej 2mm od reszty.

FILMIK: http://www.youtube.com/watch?v=J8CzPWq1430
OBRAZEK: http://img268.imageshack.us/img268/5338 ... aprawa.jpg
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

ten obrazek powinien trafić do FAQ.
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Post autor: Gawra »

qoompel - i punkcik odemnie otrzymujesz za te obrazki :padam:
Tylko powiedz mi jeszcze;( na filmiku widac demont. szyby dachu) - czy musze wykonac tozsama czynnosc w celu przesmarowania elementow ruchomych??
(u mnie szyberdach uchyla sie pieknie, ale sa trudnosci z jego przesunieciem do tylu)
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości