Nowa E klasa

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
michal55yh
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: Bolesławiec

Nowa E klasa

Post autor: michal55yh »

Nowy model przygotowywany pod kodowym oznaczeniem W212 zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w roku 2009. Oczekuje się uproszczenie niektórych najnowocześniejszych systemów pokładowych, tak więc np. kosztowny elektroniczny system hamulcowy SBC (Sensonic Brake Control) nie znajdzie się w ofercie klasy E. Pozostanie jednak funkcja suszenia tarcz hamulcowych w czasie deszczu czy selekcyjne hamowanie kół na zakrętach. Za dopłatą oferowane będą ceramiczne tarcze hamulcowe, które przygotowano zwłaszcza z myślą o wersji AMG.

Do nowych rozwiązań stylistycznych należy zaliczyć cztery kanciaste przednie lampy, nie zabraknie przełamań na bokach pod klamkami, masywnych zderzaków i panoramicznego szklanego dachu. Przyszły Mercedes-Benz klasy E miałby zrezygnować z konserwatywnego stylingu aktualnej wersji na rzecz bardziej sportowych kształtów z szeroką atrapą chłodnicy, kanciastymi wlotami powietrza i bocznym profilem nadwozia w kształcie klina.

Wersja kombi powinna pojawić się w późniejszym terminie, prawdopodobnie w przeciągu roku 2010. Chyba dopiero potem pojawi się wersja hybrydowa.

Napęd zapewnią przede wszystkim benzynowe i wysokoprężne silniki 6-cylindrowe, topową wersją będzie Mercedes-Benz E 63 AMG.

Żródło: Lehmann Photo Syndication

Zdjęcia szpiegowskie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
A tak będzie wyglądał:
ObrazekObrazekObrazek

Moim zdaniem ten model Mercedesa E klasy straci na prestiżu. Zrezygnowali z okrągłości, w szczególności z rewolucyjnych okrągłych lamp, które na początku wzbudzały wiele kontrowersji, żali a później się spodobały wielu milionom ludzi na świecie. A co wy o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 13 lip 2008, o 17:12 przez michal55yh, łącznie zmieniany 1 raz.
Ex Mercedes W210 E270 CDI.
Fajne to było auto...
Puppet_Master
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2008, o 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Puppet_Master »

W sumie to prawie go nie widac;]

Mercedes moglby do wersji Classic, Elegance itd. dorzucic wersje "Conservative", w ktorej samochod jest pozbawiony wiekszosci glupich technologii, ktore psuja sie na potege po kilku latach uzytkowania auta. Mam na mysli te wszystkie ekranowo-dotykowo-chipowo-komputerowe elementy, ktorymi czlowiek bawi sie przez pierwszy tydzien, potem o nich zapomina, a przypomina dopiero, kiedy musi je naprawic, bo komputer rozswietla deske rozdzielcza informacja o awarii.

W211 ma sliczna sylwetke, jego nastepca z pewnoscia bedzie musial juz byc wyjatkowy.
MB CDI270 S210 01'
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

Chyba trochę lipne te zdjęcia macie koledzy bo ja widziałem inne, zresztą na pewno mercedes wypuścił do prawy kilka różnych zdjęć e-klasy. Z tego co ja widziałem to elegance ma mieć bardziej kwadratowe zderzaki, itp i na tych zdjęciach co ja widziałem to lampy mają trochę mniej zachodzić na bok maski, auto wyglądało dużo dużo lepiej wg mnie.
Awatar użytkownika
michal55yh
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: michal55yh »

Jak wiesz gdzie te zdjęcia są to daj je na forum. Te co ja znalazłem to są z niemieckiej gazety "Auto Bild" więc chyba te zdjęcia są od Mercedesa.
Ex Mercedes W210 E270 CDI.
Fajne to było auto...
Puppet_Master
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2008, o 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Puppet_Master »

MB CDI270 S210 01'
davmix
Posty: 216
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: davmix »

Proszę bardzo tu wygląda wg mnie duuuużo lepiej.

Z ostatnim zdjęciem to się kolego pomyliłem spójrz że ma tylko 2 drzwi to chyba jest concept nowego CLK.
Załączniki
0304312182.jpg
0304312182.jpg (67.31 KiB) Przejrzano 4831 razy
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, o 21:15 przez davmix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny.
Puppet_Master
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2008, o 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Puppet_Master »

Ostatnie zdjecie jest przykre, bo kombi designem nawiazuje do najnowszej klasy C w kombi. Te same linie, linia boczna w szczegolnosci, zadziorny bagaznik, swiatla przednie. Taki blizniaczy, tylko odrobine wiekszy samochod, ze swiatlami zachodzacymi na klape, aby jednak jakos je odroznic od siebie na ulicy.

Z daleka ciezko jest odroznic W211 i W220, szczegolnie z tylu, teraz bedzie ten sam problem z C i E klasa, kiedy ta druga juz trafi do sprzedazy.
MB CDI270 S210 01'
Awatar użytkownika
michal55yh
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: michal55yh »

Szkoda że Mercedes zrezygnował z wyglądu avangardowych limuzyn, tylko przerzucili się na wygląd sportowy. Rozumiem, żeby zrobili sportową C klasę, czy jeszcze inną, ale nie wszystkie, nawet S. Szkoda trochę.
Ex Mercedes W210 E270 CDI.
Fajne to było auto...
Kowal
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2008, o 22:29
Lokalizacja: Turek

Post autor: Kowal »

Czuć tą eską co juz jest...
Ojj nie jest ładny... Nic z tego nie będzie...
[center]| S210 - Elegance - 98r - 2.5 TurboDiesel |[/center]
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Porazka... :roll:
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Może sie przyzwyczaimy?? Oczko nie od razu kupiło kierowców. Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Bardziej plastikowo juz nie moze wygladac chyba.
Jak Hyundai Sonata z tylu.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
michal55yh
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: michal55yh »

Powiem ci że na pewno się przyzwyczaimy, do wyglądu przodu już przywykłem i zaczyna mi się podobać, ale tyłu już nie przeżyje, tak brzydko zrobiony... porażka.
Ex Mercedes W210 E270 CDI.
Fajne to było auto...
dw89
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: dw89 »

Chudy
VIP
Posty: 406
Rejestracja: 16 kwie 2008, o 18:43
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Chudy »

Konsola srokowa mocno trąca BMW. Nawet jest pokrętło od i-Drive... :mrgreen:
Całe życie się człowiek uczy a i tak głupim umiera... :)

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości