Szyna CAN Low - błąd

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

bobek
VIP
Posty: 92
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Szyna CAN Low - błąd

Post autor: bobek »

Proszę o wszystkie porady i sugestie w poniższym temacie.
Opisywałem już to na forum, ale sam się zbytnio tym nie przejmowałem, teraz problem narasta. Czasami - coraz częściej - ciężko otworzyć samochód z pilota - trzeba kilka razy nacisnąć na pilota, a po dostaniu się do samochodu i odpaleniu nie działają przednie szyby i podgrzewanie lusterek, zdarzyło się już raz że nie działały wszystkie szyby. W przypadku gdy nie działają przednie, to próbuję otworzyć tylne szyby, które działają bez problemu, następnie przednia prawa i na koniec przednia lewa i wtedy działa również ogrzewanie lusterek, gdy nie działały wszystkie to pomogło odłączenie akumulatora. Pojechałem do MB i na SD wyszedł błąd na niskim canie, z opisem, niestety ogólnym, co może być uszkodzone. Po kolei odłączaliśmy wszystkie moduły w drzwiach, w podsufitce sterowanie szyberdachem i przy lewarku zmiany biegów przełączniki. Pojawiały się nowe błędy, ale ten pierwotny dalej był. Dobraliśmy się do samej szyny CAN (przedni prawy słupek) może korozja, ale w niej wszystko OK, sprawdzaliśmy dodatkowo odłączając poszczególne przewody i pojawiały się nowe błędy i oczywiście pierwotny był dalej. Diagnoza kończy się stacyjka oni nic mi już nie pomogą, oczywiście poza wymianą połowy samochodu na nowy, ale że mechanik zaprzyjaźniony poradził pojechać do Tuchołki w Chwaszczynie - warsztat zajmujący się elektroniką samochodową. Po przedstawieniu powyższego opisu, kończy się procesor w stacyjce, najlepiej wymienić całą stacyjkę i moje pytanie do Was:
wymiana stacyjki wiąże się z nowymi (innymi) kluczykami i powiązanym do nich sterownikiem silnika, czy tylko sama stacyjka pójdzie do wymiany?
czy później można dorobić nowy kluczyk (immobilizer będzie inny niż VIN samochodu)?
S210 Elegance 320 CDI, '01 r., automat,
WDB2102261B362233.
Awatar użytkownika
wasiliew
Doradca VIP
Posty: 3484
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wasiliew »

Niestety stacyjka, kluczyk i komputer to jedność.
Jest W203 C180T kompressor
.:WDB2032461F829195:.

ex W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
.:WDB2102351A504364:.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Moje zdanie: procedura opisana przez Kolegę była wykonana "niechlujnie", ale nie zaprzeczam końcowej diagnozie.
Kilkukrotnie miałem podobne "zjawisko" w sam. klienta.
Skończyło się na wymianie któregoś ze sterowników drzwi.
Co będzie po niepotrzebnej wymianie stacyjki - serwis odda kasę? - nie.
Serwis napisze na pięknej kartce - dwa urządzenia nie mogły się "dogadać" - wymieniono oba.
Klient - Nasz Pan.Niech płaci. :mrgreen:
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
bobek
VIP
Posty: 92
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 23:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bobek »

Bardzo dziękuję za zainteresowanie, czy mógłbym prosić o radę poszukać od początku który moduł "sieje" błąd - i przeprowadzić to w sposób profesjonalny, czyli jaki?
czy np. kupić sprawne moduł do przednich drzwi, wymienić je i obserwować co się będzie działo.

Kolego Noc, u Ciebie w warsztacie, jak długo trwałaby diagnoza i jaka byłaby cena (rząd wielkości), gdyż bardzo poważnie zastanawiam się, czy nie podjechać do Ciebie z Gdańska, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się.

[ Dodano: 2011-10-10, 13:18 ]
Z uwagi, iż do Warszawy i Kolego Noca mam ładny kawałek drogi próbuję "sam" jeszcze diagnozować usterkę opisaną na wstępie tematu.
Objawy cały czas takie same, błędy dają się skasować i przez około tygodnia nie występują. Następnie pojawiają się znowu takie same, jak w załączonym pliku, który jest zdjęciem z SD.
Od czego zacząć, wymienić moduły w przednich drzwiach, sprawdzić przewody szyny CAN.
Proszę o wszystkie porady i sugestie.
Załączniki
2.jpg
S210 Elegance 320 CDI, '01 r., automat,
WDB2102261B362233.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości