Podlaczenie drogomierza lub taksometru

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
pietruszek
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 20:16
Lokalizacja: Szczecin

Podlaczenie drogomierza lub taksometru

Post autor: pietruszek »

Chcial bym sam podlaczyc drogomierz w moim aucie ale nastapil maly problem - pod ktory przewod?
Drogomierz dziala tak samo jak taksometr i jest sterowany tylko jednym przewodem ktory odbiera impulsy.
Kolega mi podpowiedzial ze moze wykorzystac jeden z przewodow pod ktore jest podlaczone radio.
Wydaje mi sie to troche dziwne ale........
dzieki i pozdrawiam
mrbc
Posty: 7
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 13:16
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mrbc »

Nie nie jest dziwne, a przewód jest koloru zielonego.

pozdrawiam
S210 E300TD Elegance
ukaszer
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:58
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ukaszer »

a nie musisz mieć czasu legalizacji drogomierza ? chyba , że sam po zamontowaniu sobie wystawisz...
210 2,7 CDI elegance
Awatar użytkownika
pietruszek
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 20:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pietruszek »

ukaszer pisze:a nie musisz mieć czasu legalizacji drogomierza ? chyba , że sam po zamontowaniu sobie wystawisz...
Chyba niezbyt dokladnie przeczytales moj post lub masz problem ze zrozumieniem tresci tematu.
E 210 2.9 TD Avantgarde
B W245 cdi 103 kW 2008r.
agoonzo

Post autor: agoonzo »

mrbc ma racje,mozna takie urzadzenie podlaczyc pod kostke od radia,tam jest jeden przewod ktory podaje impulsy,to chyba sluzy do podglaszania radia wraz z wzrostem predkosci.moj ojciec ma taxi i tak ma podlaczony taksometr
Rejtan
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2009, o 11:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rejtan »

Witam.
Czekam na licencje, jestem na etapie montowania i legalizacji taksometru i kasy.Co polecacie, co używacie ? Ktoś może używa INNOVA TAXI 2 ?
Awatar użytkownika
Zorba
VIP
Posty: 59
Rejestracja: 28 lip 2008, o 10:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Zorba »

INNOVA - problemy z serwisem jak coś padnie, mało papieru na rolce - trzeba często wymieniać, trochę duża - problem z montażem, zaleta: jedno urządzenie - żadnych kabli na widoku.
Mam zamontowany zestaw: Cezar + Vega. Taksometr bezawaryjny, zamontowany na konsoli środkowej, w kasie raz padła pamięć podręczna (ponowne ustawienie danych przez komputer, czas ok.10 min.), kasa schowana w podłokietniku.
Zamontuj taksometr taki, który ma funkcje "dopłata" - czasem się przydaje.
Pozdrawiam
Poniemiecka Taxi S-210 2,2 CDI, kombi, 2000r.
WDB 2102061B207309
Rejtan
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2009, o 11:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rejtan »

Zorba pisze:INNOVA - problemy z serwisem jak coś padnie, mało papieru na rolce - trzeba często wymieniać, trochę duża - problem z montażem, zaleta: jedno urządzenie - żadnych kabli na widoku.
Mam zamontowany zestaw: Cezar + Vega. Taksometr bezawaryjny, zamontowany na konsoli środkowej, w kasie raz padła pamięć podręczna (ponowne ustawienie danych przez komputer, czas ok.10 min.), kasa schowana w podłokietniku.
Zamontuj taksometr taki, który ma funkcje "dopłata" - czasem się przydaje.
Pozdrawiam
Dzięki Zorba, sprawdze ten zestaw co masz. Myslałem jeszcze o Elite-Taxi Eurofisa.
Awatar użytkownika
gizmo
Posty: 87
Rejestracja: 28 gru 2008, o 23:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gizmo »

mrbc pisze:Nie nie jest dziwne, a przewód jest koloru zielonego.

pozdrawiam
Gruby czy cienki?
moze ktos by cyknął fotke?
a nie zielono czarny?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości