ADS - koszty

Zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy, koła i opony.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

JazzyMerc
Posty: 69
Rejestracja: 2 gru 2010, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

ADS - koszty

Post autor: JazzyMerc »

Witam,
Oglądałem dzisiaj MB S210 320 cdi, vin WDB2102261B459762, koledzy rozkodowali: 214 ADAPTIVE DAMPING SYSTEM (ADS) WITH SKYHOOK
Wyświetlały się 2 błędy, jeden dotyczył ADS, drugi bodajże NIVO.
Właściciel tłumaczył mi, że ze względu na koszty nie wymienił amorów z przodu na ADS (4000 zł za sztukę...) tylko wstawił zwykłe od avangarde, a błąd się wyświetla, on go wyłącza przed zgaszeniem auta.
Czy w przypadku ADS, system ten dotyczy tylko przodu, czy również i tyłu - czy jeżeli jest ADS to nie ma nivo z tyłu?
Pytanie kolejne, czy to jest dobre dla auta, żeby zastąpić ADS zwykłymi amortyzatorami, jak wygląda kwestia tylnego zawieszenia, z jakimi ewentualnie kosztami powinienem się liczyć, jeśli przyjdzie mi wymienić amortyzatory z tyłu, ew. z tyłu i z przodu.
Przepraszam, jeżeli nie wyrażam się fachowo, ale każdego dnia uczę się czegoś nowego, zwłaszcza na tym Forum. Przejrzałem też dotychczasowe posty na temat ADS, ale nie znalazłem tam pełnej odpowiedzi na moje wątpliwości.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-04-06, 07:44 ]
Hej, Koledzy, dajcie jakieś wskazówki w temacie, bo się waży, czy kupować, czy nie :mrgreen:, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

ADS, to można powiedzieć nivo na cztery koła ze sterowaniem elektronicznym.Układ dużo mniej zawodny niż Airmatik, ale i mniej komfortowy.Zaleta w stosunku do standardu to mniejsze przechyły na zakrętach, możliwość podwyższenia lub obniżenia wysokości nadwozia i możliwość usztywnienia zawieszenia (sport).Niestety koszty napraw są powalające.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
JazzyMerc
Posty: 69
Rejestracja: 2 gru 2010, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JazzyMerc »

Dzięki za wyjaśnienia,
a w takim razie mam dalsze pytania:
1)czym się rózni
214 ADAPTIVE DAMPING SYSTEM (ADS) WITH SKYHOOK
wykryty w aucie, które chcę kupić, od:
216 - zawieszenie samopoziomujące (NIVO) na przedniej i tylnej osi, z samoregulacją tłumienia (ADS).
2). Czy naprawy polegają głównie na wymianie amortyzatorów (drogich), czy trzeba wykonywać czynności lub wymieniać inne elementy, które są także kosztowne...
3) Czy wymiana tego typu amortyzatorów teoretycznie i statystycznie powinna wystarczyć np. na 100, 150, 200 tys. km (wiem, że to głupie pytanie, ale musiałem jakoś je sformułować)
4) czy jest możliwe zastąpienie amortyzatorów ADS zwykłymi amortyzatorami do avantgardy bez uszczerbku dla bezpieczeństwa jazdy, zadałem to pytanie w ASO, odpowiedzieli, że się nie podejmują - właściciela auta powiedział, że z przodu wstawił zwykłe amortyzatory, z tyłu mogą być niedługo do wymiany...
5) jeżeli byłby to jedyny feler tego auta, to czy mimo wszystko warto ryzykować jego zakup? Przepraszam za wklejanie linka tutaj, ale auto jest całkiem, całkiem...
http://moto.allegro.pl/mercedes-320-cdi ... 68469.html
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Odpuść Sobie, 200tys. to auto zrobiło na przednich oponach, drugie tyle na tylnych, o zapasie nie wspomnę.Super wyposażenie jest prawie standardowe.
Szukaj dalej.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
JazzyMerc
Posty: 69
Rejestracja: 2 gru 2010, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JazzyMerc »

Kolego, dziękuję Ci bardzo za słowa otrzeźwienia...
Mimo wszystko jestem pod wrażeniem swojej niewiedzy... Auto w środku wydawało mi się dosyć mało zniszczone... Jeżeli ten egzemplarz jest słaby, to gdzie są te fajne...
Chciałem jechać z nim do ASO na sprawdzenie, po tym, co Napisałeś, chyba sobie podaruję...
Ja się chyba się nie nadaję do kupowania samochodów...
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Ja ten egzemplarz miałem na warsztacie.Nie Ty pierwszy się zachwyciłeś.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
JazzyMerc
Posty: 69
Rejestracja: 2 gru 2010, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JazzyMerc »

To co jest z nim nie tak, oprócz tego, że ma ADS?....
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Przebieg.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
robo
Posty: 317
Rejestracja: 20 cze 2009, o 00:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: robo »

noc pisze:Przebieg.
ma dopiero 206 tysiecy...... :mrgreen: silnik sie dotarl, skrzynia ulozyla :lol: a ADS padlo..... :lol: prawie nowka...... goscia musi bardzo pilic ze spradaza ze podjechal do Wa-wy, to smierdzi.... :lol: zbij cene do 18 tys i wykup szybki dostep to netu tu na forum naprawimy wszystko... :lol:
Pozdrawiam mechaniorow, byly pracuś z ASO MB obecnie kierownik zestawu 56-cio kolowego.... kiedyś W123 230C, W123 230E, S124 230E, S210 300TD. Obecnie W169 160 CDI Classic. Smart fortwo 0,8 CDI i S210 240 99' Avangarde WDB2102611B008510
JazzyMerc
Posty: 69
Rejestracja: 2 gru 2010, o 22:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JazzyMerc »

Na razie zrobiłem tym autem ponad 700 km i załamka...bez przerwy muszę dolewać... płynu do spryskiwacza :mrgreen: Jedyne, co na razie zauważyłem, to stuki w zawieszeniu tylnym (zdiagnozowane rzeczy do zrobienia), poza tym mam wrażenie, że strzałka prędkościomierza chodzi czasem skokowo :mrgreen: Poza tym auto śmiga, jestem bardzo zadowolony, oby tak dalej :mrgreen:
Poza tym, mam nadzieję, że na Forum wiaruchna w razie czego rozkmini wszelkie problemy!
Miłej jazdy!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości