Uszkodzony komputer silnika

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Majki
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: Milanówek

Uszkodzony komputer silnika

Post autor: Majki »

Witam. Posiadam Mercedes W210 z 98 roku, piękna maszyna jednak ostatnio zaczeły się problemy. Mianowicie co chwila coś padało, paliły sie czujniki, ze znajomym mechanikiem doszliśmy że uszkodzony jest główny komputer silnika. Oddałem go do regeneracji, jednak elektromechanikowi nie udało sie go do końca zrobić, bo ma popalone ściezki czy coś takiego. No i teraz przejde do sedna sprawy: Co z tym fantem zrobić ? Potrzebny nowy komputer, obdzwoniłem serwisy, nowy komputer kosztuje.... 5900 PLN, zaproponowałem że kupie używany, ale gość z serwisu powiedział mi że używanych się nie kupuje i nie przeprogramowuje bo to nie działa i są same problemy. Zadzwoniłem do innego, cena komputera ta sama, za to powiedzieli mi że przeprogramowanie kosztuje 100 zł. Używany komputer na allegro ok. 1200 zł. Jak myślicie co z tym zrobić ? Miał ktoś już taki problem ?

Jeszcze jedno: Zna ktoś w okolicach Warszawy jakiś dobry warsztat Mercedesa który zna sie na W210 i na elektryce w tym modelu ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

heh no jak to? szukaj komputera z samochodu z takim samym silnikiem, najlepiej rok ten sam, bez immo. daj VIN.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

pogadaj z uzytkownikiem mark on zna sie na tych bajerach , koputer kupic taki sam immo przeprogramowac lub wyłaczyć sa patenty na allegro do oszukania immo szukaj i gadaj znimi , najtańsza opcja, jest jeszcze brutalny i chamski sposób ale to na pw
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

windykatorek pisze: jest jeszcze brutalny i chamski sposób ale to na pw
Ja też poproszę na pw ten inny sposób... tak na wszelkie wypadek lepiej wiedzieć :)
Mondzio :D
Awatar użytkownika
pawel85
Posty: 966
Rejestracja: 16 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: pawel85 »

Witam
Miałem problem ze sterownikem silnika w poprzednim aucie. Z tym ze o wiele gorsze niz u Ciebie...
Niektore sterownika silnika są zamienne. Ważne zeby numer sterownika sie zgadzał z tym zakupionym lub był zamienny. Osoby zajmujące sie tym na codzień powiedzą dokładnie o co chodzi (ja w tym niestety sie zbytnio nie orientuje).
Bzdurą jest ze sterowniki używane są ,,nie teges``.
Z tego co mi wiadomo i tak trzeba wszystko zgrać ze sobą. Ja kupowałem sterowniki w Opocznie wiec w sumie niedaleko WA-WY. Jeśli bedziesz chciał numer do goscia to daj znac. Możliwe ze ciagle sie zajmuje sprzedaża tych komputerów.
Napewno zajmuje sie tym gość z Czeladzi. Moge go polecic z czystym sumieniem. Pomogł mi i mojemu znajomemu w sytuacji w zasadzie beznadziejnej.
Jednak zanim kupisz drugi sterownik zagadaj z kims kto siedzi w temacie i go ogarnia-może cos poradzi z Twoią skrzynka.
Pozdrawiam
I tak przy okazji - sterownik mozna kupic juz za jakies 600 PLN. Zależy gdzie szukasz i od kogo. Ale fakt- za 1.200 i drozsze uzywki tez bywają.
Było - W210 2.2 CDI, 3.2 CDI, 2.7 CDI, 4.3, 3.2 4Matic
Jest - W211 4.0 CDI by Carlsson
W210 4.3 4Matic
Majki
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2008, o 20:54
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Majki »

Dzięki za fachową pomoc.

Pawel85 - Zależało by mi na fachowcu/warsztacie do którego bym wstawił samochód, oni by rozebrali, obejrzeli, i najlepiej jak by sami " załatwili " taki komputer, ewentualnie powiedzieli mi dokładnie co mam kupic, złożyli i żebym wyjechał sprawnym samochodem. Poprostu jakiś specjalistyczny warsztat znający się na elektronice mercedesowskiej. Ogólnie z tego co widze to nie koniec świata, miejmy nadzieje ze da rade zrobić to mniejszym kosztem niż 6 000 zł w ASO w Warszawie :->

Czekam na dalsze rady z Waszej strony. Pozdrawiam serdecznie

EDIT: Dzwoniłem do Ares Elektro ( Orzechowa 25 , Wawa ), podobno serwis specjalizujący się w elektronice Mercedesa, no i niestety gość mi powiedział że sytuacja jest beznadziejna i " może " by sie tego podjeli, ale dopiero po nowym roku. Powiedział też że komputerów tych sie nie przeprogramowuje, i jedyne co on może zaproponować to regeneracje tego co jest teraz. No i zbiło mnie to z tropu, oczywiscie proponowałem mu zakup używanego i poskładanie tego, na co on że wolałby czegoś takiego nie robić. Więc chyba jednak nie jest dobrze, już sam nie wiem co z tym zrobić, skoro nawet elektro serwisy nie chcą sie tego podjąć.
Awatar użytkownika
pawel85
Posty: 966
Rejestracja: 16 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: pawel85 »

U mnie naprawy elektroniki podejmowało sie chyba 4 elektronikow. Prawie rok stał w wrasztacie prawie rok. Każdy mowił ze sie nie da, ze nowy komputer trzeba kupić itp. Strata czasu i worka pieniędzy. W czeladzi jest gosc do ktorego przyjezdzają z całej Polski. Byłem u niego 2 razy-za znajomość w temacie i obeznaniu RESPECT.
Musiałem przywiesc licznik, kluczyk, stacyjkę i chyba blokadę kierownicy jesli dobrze pamietam. Następnego dnia wszystko było skonfigurowane ze sobą, dalej był immo i wystarczyło tylko wsadzić do auta, podpiecie pod star diagnose (tam konfigurowali coś tam) i wszystko gadało.stary (spalony) sterownik oddałem mu na czesci w rozliczeniu i koszt zamknął sie w kwocie 1.000,- PLN wraz ze sterownikiem.
Z tą tylo rożnicą ze u mnie błąd był w elektronice i palił sie sterownik na SMOŁĘ.
U Ciebie pewnie mniejszy problem ale wal śmiało do niego-jestem na 99% pewny ze pomoze.
W woli wyjasnienia nie jest to moj znajomy. Kontakt tylko dlatego ze jest dobry i moge go polecic.)
Czelaź-Michał Dróżdż (nie moge znaleść numeru)
Jak nie chcesz jechać to spróbuj do niego zadzwonić. Poproś zeby Cie połączyli z nim albo dali komórke. Jedna uwaga-gość ma straszny mętlik w głowie i cholernie szybko i niewyraźnie mówi.
Powodzenia
W razie pytań pisz
Było - W210 2.2 CDI, 3.2 CDI, 2.7 CDI, 4.3, 3.2 4Matic
Jest - W211 4.0 CDI by Carlsson
W210 4.3 4Matic
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

kup to aukcja numer 500051706, pogadaj z tymi goscmi oni tez maja kompy , kup takiego samego kompa jak masz spalonego te same nr , wez kompa i to cudo z aukcji i jedz do elektronika trzeba przeprogramowac kompa i to wlutowac , i wszystko , znajdz przyczyne spalnia swojego kompa co by sie sytuacja nie powtorzyła ......., poszukaj elektronika kogos znajomego nie warsztat złota ronczke , warsztat cie skroi jak barana , tu koszt sterownika plus 200 plus 100 za grzebanie w kompie , i koszt elektronika , podaj mi nr spalonego kompa , pomału to nie tragedia , juz trafiłem w kilku autach na spolone eku , i sam tez spaliłem raz:)))), jesli jestes dzielny i odwazny a auto jezdzi jedz do naprawiacza tłumików jakiegos partacza ktory nie odłaczy aku do spawania , wszystko sie moze stać niech po spawaniu juz nie odpali ....
Ostatnio zmieniony 18 gru 2008, o 20:14 przez windykatorek, łącznie zmieniany 2 razy.
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
pawel85
Posty: 966
Rejestracja: 16 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: pawel85 »

Zdarza sie - to sie zgadza. Najważniesze to znaleść przyczyne zeby sie awaria nie powtarzała. U mnie zwarcie robił rozrusznik i przetarte przewody.
Windykatorek-chyba dałeś zły link bo wyskakuje błąd
Było - W210 2.2 CDI, 3.2 CDI, 2.7 CDI, 4.3, 3.2 4Matic
Jest - W211 4.0 CDI by Carlsson
W210 4.3 4Matic
mayday2007
Posty: 198
Rejestracja: 16 cze 2010, o 08:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mayday2007 »

Witam,

Koledzy czy mógłby ktoś wyjaśnić czy jeśli kupie sterownik silnika identyczny z oryginalnym (tzn o tym samym numerze) to trzeba go przeprogramować i jeśli tak to dlaczego?

Jeśli nowy sterownik będzie wraz ze stacyjką, kluczykami i licznikiem to wystarczy podłączyć "zestaw" i hula czy jest to bardziej skomplikowane?

Czy moduł immo jest zawarty w sterowniku silnika czy jest do niego osobna jednostka sterująca?
Mogłem kupić samochód ale kupiłem mercedesa...
W210 e320 95 r. R6 (m104)
VIN: WDB2100551A043171
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Sam sterownik silnika zawiera imo, więc trzeba go programować także ze względu na wyposażenie auta. Na imo składa się zestaw: kluczyk, stacyjka, blokada kierownicy i komputer silnika, oczywiście po lifcie. Przed liftem jest chyba mała różnica, ale niech ktoś inny się wypowie.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości