Radiowozom będą odpadać koła :-D

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Radiowozom będą odpadać koła :-D

Post autor: Klosiak »

Hej,

Jak w temacie.

W skrócie:
Mechanicy oceniają, że za taki stan rzeczy odpowiedzialne są specjalne pierścienie dystansujące, zamontowane na osiach kół nowych radiowozów. Co ciekawe, to właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu Alfa 159 wygrała przetarg.

...

Według DGP - gdyby nie dystanse w Alfach Romeo, przetarg na dostawę radiowozów wygrałby Opel z modelem Insignia. Ten samochód spełniał wszystkie warunki specyfikacji zamówienia, a ponadto nie wymagał konieczności ingerowania w mocowanie kół czy inne elementy. Jednak cena za 120 Alf Romeo 159 była o 20 tys. niższa niż za Ople.

...

Choć diler Alfy Romeo proponował dostarczenie zimowego ogumienia, zamontowanego na pasujących do auta, fabrycznych felgach aluminiowych - KGP odmówiła, nieoficjalnie motywując to tym, że aluminiowe felgi zbyt mocno niszczą się podczas zimowej eksploatacji.
Więcej w linku...
http://moto.wp.pl/kat,121,title,Policyj ... omosc.html

Jeśli to prawda to śmiech na sali. Chcieli zaoszczędzić i dali ciała po całej linii :lol:
Ostatnio zmieniony 2 mar 2011, o 19:21 przez Klosiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

To już lepiej działały pordonezy bo przynajmniej koła im nie odpadały
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

Klosiak pisze:Chcieli zaoszczędzić
a ile gadania by było ja by kupili jakieś drogie...
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

fajneksywysazaj pisze:a ile gadania by było ja by kupili jakieś drogie...
Pewnie, że by było bo to jest opłacane z podatków, także i moich i ja bym wolał, żeby drogi były naprawiane za tę kasę, a nie kupowane Alfy dla policji.

Tylko zauważ, że tutaj chodzi o 20 tyś. złotych. Przy zakupie 120 auto to, żadna kwota (po około 167zł na samochód), a problemów sobie narobili co nie miara i możliwe, że będą musieli dołożyć więcej niż 20 tyś. PLN, żeby to wyprostować...ops...przepraszam...my będziemy musieli dołożyć z własnych kieszeni ;-)

Wiesz...nieswoje pieniądze to łatwo wydawać bez zastanowienia, lekką reką.
Awatar użytkownika
herianm
Doradca
Posty: 2863
Rejestracja: 24 gru 2010, o 00:53
Lokalizacja: oberschlesien

Post autor: herianm »

te alfy już miały problemy z samą homologacją nie mówiąc już o tym co pokażą jak przyjdzie sroga zima. Te auta nie nadają się do policji, opel jest dużo lepszy.
W210 E300TD 98r sedan avantgarde
WDB2100251A772784
Obrazek
vcx
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2010, o 16:31
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: vcx »

Klosiak pisze:.ops...przepraszam...my będziemy musieli dołożyć z własnych kieszeni ;-)
wniosek z tego taki: STRZEŻMY SIĘ FOTORADARÓW!!!!! 8-)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

vcx pisze:wniosek z tego taki: STRZEŻMY SIĘ FOTORADARÓW!!!!! 8-)
Rozsądnie :-) Możlwe, że ich przybędzie, żeby uciułać ;-)
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Śmiać się można, jednak policjanci to ludzie, często koledzy lub rodzina.
Dla mnie taka sytuacja to karygodne niedopatrzenie lub przekręt na dużą skalę.
Jak osoba która ma mnie teoretycznie ochraniać dostała ode mnie sprzęt (z podatków) na którym nie może polegać.To dajmy policji proce zamiast pistoletów.
Jestem ciekawy jak to się potoczy, oby śledztwo nie zaczęło się po jakimś tragicznym zdarzeniu.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Awatar użytkownika
jaczmy
Posty: 115
Rejestracja: 11 paź 2010, o 10:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jaczmy »

Zgadzam się z Tobą NOC. Sam zresztą od 15 lat jestem policjantem (to żadna tajemnica). Problem w tym jeśli ktoś oczernia całą policję za taki stan rzeczy. Przecież to nie np ja kupiłem te Alfy. Mało tego, ja płacę takie same podatki jak ten co mówi, że z jego podatków policja kupuje sobie fury. Tak więc z moich też kupują sprzęt dla Policji i nie tylko a przypuszczam, że nigdy nawet nie wsiąde do jednej z tych Alfa Romeo. Dlatego przestańmy gadać głupoty bo trzeba pojąć, że Policja musi istnieć, bez niej mielibyśmy tu gorzej niż teraz w Libii. Zawsze jest tak, że ten, który miał jakis zatarg z Policją to gada ile wlezie ale do czasu kiedy jemu coś się stanie i wtedy przychodzi prosić o pomoc. Oczywiście chciałbym żeby takiemu też zawsze udawało się pomóc, ja ludzi nie szufladkuję.
Mercedes W210, sedan 2,9 turbodiesel, rok prod. 1997.
WDB2100171A447643-niestety sprzedany:(
Honda Civic 2008r 1,8 Benzyna
KAWASAKI ZX10R NINJA 2004r. pojemność 1000cm
www.teamleszcze.com
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

więcej w łapę dała alfa to ją zamówili
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Nikt nie musiał dawać w łapę... po prostu organizacja i prowadzenie przetargów w instytucjach resortowych od lat odbywa się wg dominującej zasady "tańszy wygrywa"... tak samo wariantuje się każde zakupy.
To wynika z tego, że o zakupie decyduje ostatecznie jedna osoba, odpowiedzialna za wydawanie pieniędzy w danej instytucji (zwykle szef, komendant, kierownik, dowódca), a tej osobie doradzają różni ludzie, którzy nie zawsze potrafią argumentami przekonać przełożonego do droższego zakupu i nie zawsze przełożony jest wrażliwy na racjonalne argumenty... :idea:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

jjankiello, masz 100% racji, ale nie zapominajmy, że jednak żyjemy w Polsce.

Mnie zastanawiają dwa cytaty:
Żadna firma nie produkuje siedemnastocalowych felg stalowych, przeznaczonych dla Alfy Romeo 159.
A oryginały? Najtańsze felgi 17" do wersji za ok. 112.000zł kosztują 3.000zł. Biorąc pod uwagę ilość zamówionych sztuk i cenę, takie felgi powinny być wyhandlowane za 500zł lub za darmo.
Dlatego diler założył felgi innej marki, co wymusiło zastosowanie specjalnych pierścieni dystansujących. W samochodach zastosowano najtańsze polskie dystanse, które nie posiadają certyfikatu bezpieczeństwa
"Atest na folię do przyciemniania szyb jest?"
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil9856
Posty: 925
Rejestracja: 21 gru 2009, o 19:15
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: kamil9856 »

Dwoch kolesi maja alfy jeden ma 2.4jtd a drogi 1.9 ,i wiecej te samochody stoja jak jezdza wieczne remonty skrzynia mu padla to osobiscie go holowalem, padliny nie auta.Ludzie je kupuja ze wzgledu na wyglad bo nie ma co zarzucic brzydkie nie sa, Alfa Mito = napraw mito napraw mi tamto :mrgreen:
Mercedes W203 2.2CDI lift :] 122ps :rozpacz:
Było-Alfa Romeo 156 1.9JTDm 150ps :mur:
Było-Mercedes w210 320CDI :hyhy:
Było-Nissan Micra 1.0 16v :zabawa:
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

ja bym wolał, żeby drogi były naprawiane za tę kasę, a nie kupowane Alfy dla policji.

czyli wolał byś tez zapewne żeby policja dalej poldzerami jeździła bo dla ciebie drogi są ważniejsze od bezpieczeństwa ogólnego?to teraz pomysł ile metrów/kilometrów drogi zarobiono by za kasę jaka poszła na ten sprzęt...a później pomysł ilu osobom może uratować życie taki sprzęt,bo ja nie chciała bym być w sytuacji gdy ktoś mi będzie kradł auto a policja gonić go będzie jechała polonezem lub alfa z której odpadają kola(ktoś za to powinien polecieć)
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
Awatar użytkownika
jaczmy
Posty: 115
Rejestracja: 11 paź 2010, o 10:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jaczmy »

Niestey nie tylko w Policji ale w wielu innych branżach (np budowlanej) przy przetargach funkcjonuje zasada: najnizsza cena wygrywa. Później mamy właśnie takie sytuacje, że przetarg np. na budowę drogi wygrywa firma "Kogucik" bo twierdzi, że zrobi ją za 1 milion złotych pomimo, że inwestor wyliczył, że nie da się jej wybudować za mniej niż 2 miliony. Idąc dalej, firma "Kogucik" bierze się za robotę i w połowie stwierdza, że za 1 milion się nie da. Prosi o zwiększenie kwoty kontraktu a inwestor albo zwiększa albo zrywa kontrakt i szuka nowej firmy, której trzeba ponownie zapłacić. ABSURD! Zamiast od razu pozwolić przedmiotową drogę zrobić porządnej, sprawdzonej firmie. Ale po co zapłacić np 1 mln, 200tyś skoro można tylko 1milion a drogi dalej nie będzie?.
Tak właśnie to wygląda i tak pewnie było z przetargiem na Alfy choć pewnie jeszcze dochodzi tu inna kwestia. Przetarg ustawia się tak, żeby wygrała go jedna, konkretna firma. Ustala takie idiotyczne kryteria, że żadna inna firma nie może ich spełnić a po przetargu wygrany płaci łapówę.
Osoba odpowiedzialna za przetarg na Alfy powinna być pociagnięta do odpowidzialności karnej. Mówię to mimo, ze jestem policjantem.
Mercedes W210, sedan 2,9 turbodiesel, rok prod. 1997.
WDB2100171A447643-niestety sprzedany:(
Honda Civic 2008r 1,8 Benzyna
KAWASAKI ZX10R NINJA 2004r. pojemność 1000cm
www.teamleszcze.com
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości