Rozładowany akumulator W210 3.0D/ wymiana akumulatora

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

newsik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2011, o 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Rozładowany akumulator W210 3.0D/ wymiana akumulatora

Post autor: newsik »

Kupiłem niedawno W210 3.0D z 1996 r. Poprzedni właściciel używał nieoryginalnego radia, a ja wstawiłem oryginalne Beckera BE1350, które mi dał. Włożyłem, wszystko dobrze podłączyłem, tylko nie mam kodu, stąd radio nie działało. Autem jeździłem sporadycznie, po kilku dniach w garażu auto się kompletnie rozładowało, tzn. nawet nie działa alarm. Wszedłem do środka za pomocą kluczyka od drzwi pasażera. Próbowałem odpalić auto za pośrednictwem przewodów od auta kolegi, jednakże nie udało się, mimo, że pojawiło się trochę energii, ale za mało najwidoczniej. To co mnie zastanowiło, że na radiu świeci się czerwona dioda, mimo że automatyczny zamek i imobiliser był wyłączony. Będę próbował jutro wyjąć aku i podładować za pomocą prostownika. Myślicie, że prostownik 12A/12V da radę naładować aku do W210 ?

Co to może być, że tak się aku rozładował nagle, wcześniej nic się nie działo ?

Jak nie pomoże jaki aku radzicie kupić do W210 3.0 D ?
Jafer
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, o 13:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Jafer »

Ja w swoim mam Centre 96Ah i spisuje się bardzo dobrze.
Niestety częstą praktyką jest to, że sprzedający zakłada kiepski akumulator i opony.
Moim zdaniem mrozy rozładowały akumulator, ze względu na to, iż jeździsz rzadko nie zdążył się naładować i silnik nie rusza, z doświadczenia wiem, że do tego motoru potrzeba dużo prądu. Spróbuj naładować (ten prostownik co masz da radę) a jeśli znów padnie to raczej inwestycja Cię nie minie, mnie w tamtym roku nowy aku kosztował ok 450zł.

Pozdrawiam
W210 1996r. E300D AVANTGARDE
VIN WDB2100201A180734
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

a moim zdaniem juz wiadomo, dlaczego poprzedni wlasciel uzywal nieoryginalnego radia skoro miał oryginalne (i Ci je łaskawie dał) :mrgreen:

otoż wygląda na to, ze to własnie owo oryginalne auto konsumuje prądi wywala akumulator... zmierz tzw. upływność podłączając amperomierz w obwod, za klemą

[ Dodano: 2011-02-28, 21:26 ]
i skoncentruj sie na usuwaniu przyczyn, a nie objawów... bo inaczej wydasz pieniadze na nowy aku, ktory po niedługim czasie padnie - a już jedno rozładowanie do zera bardzo mocno wykancza standardowy akumulator, po kilku jest złomem :roll:

albo kup sobie od razu spiralę - one wytrzymują kilkadziesiąt rozładowań bez zasiarczenia i uszczerbku na zdrowiu :mrgreen:
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości